Esat.lt facebook'ePradėk dieną nuo saulės pasveikinimo

Saulės pasveikinimo pratimai

Taigis, savo dieną pradėkite nuo dvylikos kvėpavimo ir išsitempimo pratimų, kad būtų lankstus ne tik kūnas, bet ir blaivios mintys. Tad, ryte siūlau pasisveikinte su saule :))). Būtent saulės tekėjimo ir leidimosi pagerbimas jogoje praktikuojamas, kaip rašo literatūra, nuo senų laikų.

Šis pasisveikinimas susideda iš 12 pozų, derinančių savyje kvėpavimą ir tempimą bei raminančių, tonizuojančių, stiprinančių jūsų kūną bei protą.

Tad, ryte, gal vietoj rytinės kavos puoduko :))) atlikite Saulės pasisveikinimo ritualą, ar tiesiog pasimankštinkite... Atlikite šiuos pratimukus ar pozas, turbūt nelabai svarbu kaip pavadinsi, bent du kartus: vieną kartą dešinė koja ketvirtoje pozoje bus priekyje, kitą - kairė..

Apsirenkite patogų aptemptą rūbą, pėdos basos. Ant grindų pasitieskite kokį kilimėlį. Žinoma prieš tai, nieko nevalgykite. Pratimus darykite iš lėto. Tad, manau tokia trumputė ~15 minučių mankštelė, ypač saulėtą rytą suteiks Jums puikią nuotaiką :)))


1. Mokomoji pradinė poza.
Saulės pasveikinimas
Stovėkite tiesiai, suglaudę pėdas. Rankos laisvai kabo šonuose. Krūtinė pakelta. Užmerkite akis ir gilia įkvėpkite ir suraskite savo kūno centrą, kuris turėtų būti ties krūtine, pridėjus suglaustus delnus.

Kaip rašo, ši poza turėtų padėti, įvaldyti teisingos stovėsenos meną.


2. Gilus kvėpavimas
Saulės pasveikinimas
Keliai tiesūs, bet nesuspausti, įkvėpkite ir ištieskite rankas virš galvos, ištiesiant rankas lygiuoti su ausimis, alkūnės tiesios. Pažvelkite aukštyn. Pilnai išplėskite krūtinės ląstą. Dubens svoris persineš į priekį.

Kadangi krūtinės ląsta pilnai išsiplečia, pagilėja kvėpavimas. Atsipalaiduoja pečiai, kaklas, nugara. Tai tonizuoja kulkšnis ir kelius.3. Stiprus stuburo ištempimas.
Saulės pasveikinimas
Pėdos lygiagrečios, kojų pirštai tiesiai prieš galvą. Iškvėpkite, pasilenkite į priekį, o po to žemyn. Kakta prilenkta prie kelių. Padėkite delnus ant grindų taip, kad kojų ir rankų pirštai sudarytų tiesią liniją. Galite truputį sulenkti kelius, jei tai būtina.

Šis pratimas malšina skrandžio skausmą, tonizuoja kepenis. Pasilenkimas pirmyn atpalaiduoja nugaros raumenis. Galvą nuleidus žemyn greitėja kraujo apytaka galvoje, smegenyse, širdyje bei plaučiuose. Ir kaip rašo, ši poza labai ramina.


4. Kojų tonizavimas ir tempimas.
Saulės pasveikinimas
Įkvėpdami ištieskite dešinę koją atgal (šlaunis stumti į priekį, po to žemyn). Kojų pirštais ųsispirkite į grindis, kulnus paklekite, sulenkite dešinės kojos kelį. Kairė blauzda statmena žemei, žvelkite tiesiai.

Pratimas stiprina kojas.


5. Nuovargio pašalinimas.
Saulės pasveikinimas
Iškvėpkite. Plačiai pastatykite pėdas ir atsistokite į apverstos V raidės pozą. Keliai kiek įmanoma ištiesti, dubuo pakeltas, alkūnės tiesios. Spauskite krūtinę prie kelių tol, kol kulnai nusileis ant žemės. Įkvėpkite.

Šis pratimas, tonizuoja kojas, gerina lankstumą bei greitina kraujo apytaką širdyje, smegenyse ir plaučiuose. Puikiai padeda atsikratyti nuovargio.


6. Energijos papildymas.
Saulės pasveikinimas
Iškvėpdami nusileiskite ant grindų taip, kad keliai ir krūtinė liestų grindis, klubai būtų pakelti apie 15 cm. nuo žemės, nugara išlenkta, galvą laikyti arti žemės. Alkūnes laikykite prie šonų, kad kuo daugiau išsiplėstų krūtinės ląsta.

Ši asana (poza) stiprina riešų raumenis. T.p. tvirtina apatinės nugaros dalies raumenis, bei išblaško mieguistumą.


7. Stuburo tonizavimas.
Saulės pasveikinimas
Įkvėpdami čiuožkite į priekį. Paguldykite šlaunis. Pakelkite krūtinę laisvai ją išplėsdami, pečius atlenkti atgal ir užtvirtinti. Kylant įtempkite tik nugaros raumenis. Rankos turi būti sulenktos ir prispaustos prie kūno. Dubuo prigludęs prie žemės.

Pratimas tonizuoja stuburo sritį ir išplečia krūtinės ląstą gilesniam kvėpavimui.


8. Lankstumo ugdymas.
Saulės pasveikinimas
Iškvėkite ir panašiai kaip 5 pratime plačiai pastatykite pėdas. Atsistokite į apverstos V raidės pozą. Keliai, kiek įmanoma ištiesti, dubuo pakeltas, alkūnės ištiestos, krūtinė išplėsta, rankas laikyti plačiai, delnai išskėsti. Spauskite krūtinę prie kelių tol, kol kulnai palies grindis.

Šio pratimo poveikis toks pat, kaip penkto.


9. Kojų tonizavimas
Saulės pasveikinimas
Šis pratimas yra 5-ojo veidrodinis atspindys. Įkvėpkite ir pastatykite dešinę pėdą prie rankų. Nuleiskite kairį kelią ir pakelkite galvą aukštyn. Dešinė blauzda statmena žemei, rankų ir kojų pirštai - vienoje linijoje.

Šio pratimo nauda, tokia pat kaip ketvirtojo.


10. Stuburo prailginimas.
Saulės pasveikinimas
Iškvėpkite. Kairę pėdą iškiškite truputį į priekį. Jauskite tempimą šlaunyse. Kaip galima labiau ištieskite klubus, krūtinė juda į priekį, po to žemyn, galvą nuleiskite prie kelių.

Poveikis toks pat, kaip trečiojo pratimo.


11. Krūtinės praplėtimas.
Saulės pasveikinimas
Įkvėpkite, ištieskite rankas virš galvos ir pakelkite išplėskite krūtinę, kaip 2-oje pozoje. Keliai tiesūs, pėdos suglaustos, rankos prie ausų, alkūnės tiesios.

Nauda tokia pat kaip antrojo pratimo.


12.Stovėjimas išsitempus.
Saulės pasveikinimas
Iškvėpkite ir atsistokite į pirmą pozą. kūnas turi būti kartu ir tiesus ir atpalaiduotas. Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Pasiruoškite kitiems Saulės pasveikinimo pratimams. Naujas pratimų kompleksas bus panašus į pirmąjį, tik skirsis kojų padėtis 4 pozoje.

Nauda tokia pat kaip pirmojo pratimo


Pasveikinę Saulę dviem pratimų kompleksais, atsigulkite ant nugaros ir giliai kvėpuokite keletą minučių. Ir turėtut pajusti, tiesiog jėgų atplūdį, bet kad mieguistumas prasiblaškys, čia jau faktas :)))

G a i r ė s » Joga | Mankšta |
 

  Taisyti-papildyti

 Prieš pradedant aktyviai sportuoti, ypač jei to nedarėte ankščiau, NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju!


Siūlom paskaityti!
Pradėk dieną nuo saulės pasveikinimoKą vertėtų žinoti prieš mankštinantis?

P l a č i a u »

Ką vertėtų žinoti apie jogąKą vertėtų žinoti apie jogą

P l a č i a u »

Pratimai visiems ir kiekvienamPasimankštiname?

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-03-29