Esat.lt facebook'e



Liaudiški patarimai virškinimo gydymui

• Virti trinti vaisiai naudojami gydyti kepenų ligoms, efektyvi pykinimą bei vėmimą slopinanti priemonė. Esant pabrinkimams, kurių priežastis — širdies bei kraujagyslių ligos, kaip šlapimo išsiskyrimą skatinanti priemonė rekomenduojama svarainio vaisių arbata.

• Virškinimui pagerinti gerkite po 8-9 lašus šviežių alijošiaus sulčių 2-3 kartus per dieną.

• Svarainių sultys vartojamos sergant anemija, širdies, kvėpavimo takų ir skrandžio bei žarnyno ligomis, sukeliančiomis viduriavimą bei kraujavimą o taip pat sergant opalige, tuberkulioze arba astma.

• Sergant reumatu, podagra, bronchitu, tuberkulioze, pablogėjus virškinimui - vieną arbatinį šaukštelį džiovintos ir sumaltos kaštono žievės miltelių užpilti puse litro vandens, užvirinti ir ant silpnos ugnies virinti 15 minučių. Ataušinti, nusunkti ir gerti po pusę stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį.

• Putino uogos su medumi - uogas sudėkite į stiklainiukus, užpilkite medumi (vienam kilogramui uogų reikia maždaug 500 gramų medaus), uždarykite ir laikykite vėsioje vietoje, kol medus tirpdamas ištrauks iš uogų sultis ir taip pasigamins sirupas (užtruks vi tai užtruks maždaug 7 – 10 d.). Vartokite po kelis arbatinius šaukštelius per dieną kaip vitaminų šaltinį, be to, ši priemonė pasižymi raminamuoju poveikiu. Taip pat gerina virškinimą, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, padės skaudančiai gerklei, esant sausam kosuliui. Naudoti tiek sirupą tiek ir uogas, tik kauliukų NE.

• 3 valg. šaukštus muskatinio šalavijo lapų sumaišyti su 2 šaukštais mėtos žolės ir 1 arbat. šaukšteliu pankolio sėklų. Viską užpilti 1 litru baltojo vyno, įdėti 50g. medaus, 3-5 min. pavirinti, perkošti ir supilti į sandariai užkemšamą butelį. Gerti po 1-2 šaukštus po pietų ir vakarienės. Šis eliksyras pagerina ne tik apetitą, bet ir virškinimą. Esant jautriam skrandžiui, jo vartoti galima tik po 1 arbatinį šaukštelį.

Puslapiai: 1 |

G a i r ė s »

 

Vaistinis valerijonas liaudies medicinoje Vaistinis valerijonas liaudies medicinoje

Galvos skausmui numalšinti - 1 valg. šaukštą susmulkintų valerijono šaknų užpilti 1 stikline šalto vandens. Po 6-8 val. antpilą nukošti. Gerti po valg. šaukštą 3 kartus per dieną...

Vaistinė melisa liaudies medicinoje Vaistinė melisa liaudies medicinoje

Melisų arbata - pasižymi raminamosiomis savybėmis, todėl tinka esant miego sutrikimams. Užpilas - arbatinį šaukštelį melisos žolės užpilti stikline verdančio vandens ir palikti 30-40 min. Užpilą nukošti. Vartoti po arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną ir prie..

Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle

Užkietėjus viduriams - 2 valgomus šaukštus dilgėlių lapų užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. 1 val. palaukti; perkošti. Gerti po 0,5 stiklinės 4 kartus per dieną....

Liaudiški patarimai kaip gydytis dirviniu asiūkliu Liaudiški patarimai kaip gydytis dirviniu asiūkliu

Kosint, sergant bronchitu, tracheitu. 2 d. gysločių lapų, 1 d. šalpusnių lapų, 3 d. dirvinių asiūklių žolės, 1 valg. šaukšt. mišinio užpilamas stikline verdančio vandens....

Vaistinė medetka liaudies medicinoje Vaistinė medetka liaudies medicinoje

Po lygiai sumaišyti medetkos žiedus, rugiagėlės žiedlapius ir akišveitės žolę. Nusilpus regėjimui ant dėti mišinio nuoviro pavilgus. Gydymas trunka iki 6 mėnesių, jo metu nerekomenduojama varginti akių ilgu skaitymu, siuvimu....

Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais

Kaštonų vaisius sumalkite į miltelius, sumaišykite lygiomis dalimis su kiaulės taukais ir užtepkite plonu sluoksniu ant juodos duonos riekės. Šį sumuštinį pridėkite ant gydomos skaudamos vietos ir šiltai apriškite, geriausiai tokius kompresiukus daryti prieš e..

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2020-10-21