Liaudiški patarimai virškinimo gydymui
Virti trinti vaisiai naudojami gydyti kepenų ligoms, efektyvi pykinimą bei vėmimą slopinanti priemonė. Esant pabrinkimams, kurių priežastis širdies bei kraujagyslių ligos, kaip šlapimo išsiskyrimą skatinanti priemonė rekomenduojama svarainio vaisių arbata. Virškinimui pagerinti gerkite po 8-9 lašus šviežių alijošiaus sulčių 2-3 kartus per dieną.
Svarainių sultys vartojamos sergant anemija, širdies, kvėpavimo takų ir skrandžio bei žarnyno ligomis, sukeliančiomis viduriavimą bei kraujavimą o taip pat sergant opalige, tuberkulioze arba astma.
Sergant reumatu, podagra, bronchitu, tuberkulioze, pablogėjus virškinimui - vieną arbatinį šaukštelį džiovintos ir sumaltos kaštono žievės miltelių užpilti puse litro vandens, užvirinti ir ant silpnos ugnies virinti 15 minučių. Ataušinti, nusunkti ir gerti po pusę stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį.
Putino uogos su medumi - uogas sudėkite į stiklainiukus, užpilkite medumi (vienam kilogramui uogų reikia maždaug 500 gramų medaus), uždarykite ir laikykite vėsioje vietoje, kol medus tirpdamas ištrauks iš uogų sultis ir taip pasigamins sirupas (užtruks vi tai užtruks maždaug 7 10 d.). Vartokite po kelis arbatinius šaukštelius per dieną kaip vitaminų šaltinį, be to, ši priemonė pasižymi raminamuoju poveikiu. Taip pat gerina virškinimą, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, padės skaudančiai gerklei, esant sausam kosuliui. Naudoti tiek sirupą tiek ir uogas, tik kauliukų NE.
3 valg. šaukštus muskatinio šalavijo lapų sumaišyti su 2 šaukštais mėtos žolės ir 1 arbat. šaukšteliu pankolio sėklų. Viską užpilti 1 litru baltojo vyno, įdėti 50g. medaus, 3-5 min. pavirinti, perkošti ir supilti į sandariai užkemšamą butelį. Gerti po 1-2 šaukštus po pietų ir vakarienės. Šis eliksyras pagerina ne tik apetitą, bet ir virškinimą. Esant jautriam skrandžiui, jo vartoti galima tik po 1 arbatinį šaukštelį.
Puslapiai: 1 |
G a i r ė s »
Arba kitaip sakant, liaudies medicina - plačiaja prasme tai gydymasis įvairiomis žolelėmis (vaistažolėmis) ar namuose naudojamomis medžiagomis.... Sumaišyti 75 g liepžiedžių, 75 g paprastosios avietės lapų ir 75 g juoduogio šeivamedžio žiedų. Valgomąjį šaukštą šio mišinio užpilti stikline verdančio vandens. Gerti stiklinę šilto užpilo nakčiai su medumi...
Skaudančiai gerklei ir peršalus vartojamas toks mišinys: 2 svogūnai sumaišomi su 2 šaukštais medaus ir palaikoma per naktį. Išoriškai vartojami kompresai, kurie valo žaizdas, padeda pasišalinti rakštims, gydo ausų skausmą... |
Melisų arbata - pasižymi raminamosiomis savybėmis, todėl tinka esant miego sutrikimams. Užpilas - arbatinį šaukštelį melisos žolės užpilti stikline verdančio vandens ir palikti 30-40 min. Užpilą nukošti. Vartoti po arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną ir prie..
Tulžies akmenligei gydyti - imti po 100 gr. ajerų šaknų bei mėtų lapų ir 75 gr. kukurūzų purkų. 2 valg. šaukštus mišinio suberti į termosą, užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens....
Kamuojant pykinimui labai geras pasirinkimas būtų citrina, ji padeda organizmui greičiau atsikratyti toksinų. Užėjus pykinimui, padeda ir citrinos kvapas - tereikia nulupti šviežią citriną ir uostyti pajutus šleikštulį. Taip pat, naudinga gerti atskiestas vand.. |
