Esat.lt facebook'eTolerancija (kantrybė)

Tolerancija (kantrybė) - pakantumas kito nuomonei. Šiaip sakoma, kad Lietuviams labai trūksta tos tolerancijos, tiksliau nesam tolerantiški. Betgi, ar galima taip tiesiai ir teigti??? Turbūt dauguma žmonių yra gan tolerantiški, nors žinoma gal dalis tiesiog, pasilaiko savo nuomonę sau ir neprieštarauja kitai, kitaip sakant vaidmainiauja.

Istorikai, mano, kad didelė tikimybė, kad apie lietuvius, taip mąstyti pradėda nuo karaliaus Mindaugo laikų, kada jis atėmė giminaičio žmoną, o įniršę giminaičiai už tokią nuodėmę jį nužudė. T.p didelės įtakos, tokiam lietuvio bruožui susiformuoti turėjoir tai, kad per Lietuvą skersai ir išilgai žygiavo įvairaus plauko užkariautojai. Kad išsaugotų savo savitumą, neišnyktų tarp užkariautojų, lietuvis išorėj turėjo tapti nuolankus, o viduje - išlaikyti savo atsparumą. Taigi esame tokie, kokie esame, kiekvienas, nors gal dauguma turim savo tiesą ir pripažįstame tik ją, tiksliau dažnai girdim tik save.

Bet reikėtų, tiesiog persilaužti, ko gero taip... ir pasistengti būti tolerantiškam svetimai nuomonei iki tam tikrų ribų. O kur ta riba? Jei žodis tampa tampa kūnu, tai nuomonė tampa veiksmu. Vadinasi privalome ir žmonių veiksmams būti tolerantiški iki tam tikrų ribų. Turbūt, vėl kyla klausimas, o kur tos ribos? Atsakymas, ko gero vienintelis, privalome būti tolerantiški svetimai nuomonei ir veiksmams, jei jie nepereina į prievartą.

Taigi, o ar galima būti tolerantiškam priešui? Jei būsi tolerantiškas priešui, jis užmuš tave, ir tuo leisi įsigalėti blogiui. Jei būsi netolerantiškas priešui, vadinas pats jį užmuši - pats pagimdysi blogį. Ar atsimenant pasaką: "Jei neužmuši drakono, jis tave suės, jei užmuši drakoną, pats tapsi drakonu". Tad, išvada tokia: nenaudojant prievartos padaryti iš priešo priešininką, iš priešininko - lojalų žmogų¹, iš lojalaus žmogaus - savo bendramintį. Lengva pasakyt, deja sunku įgyventi, bet pasirodo įmanoma... ir tai jau yra bendravimo menas. :)


1 - Lojalus žmogus (ištikimas) - neutralus kuriuo nors atžvilgiu.

G a i r ė s » Charakteris |
 

  Taisyti-papildyti

 Gyvenimas sunkus? Nekovokite su savo problemomis vieni, drąsiai kreipkitės pagalbos ne tik pas geriausius draugus bet ir specialistus, jei tik to prisireikia!


Siūlom paskaityti!
Spanguolių nauda organizmuiSpanguolių nauda organizmui

P l a č i a u »

Mažo koloringumo maisto privalumaiMažo koloringumo maisto privalumai

P l a č i a u »

Kada geriausia kirptis plaukus?Kada geriausia kirptis plaukus?

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-29