Esat.lt facebook'eMaisto papildai skirti lieknėjimui

Papildui lieknėjimui

Egzistuoja daugybė priežasčių, kodėl norima sulieknėti, tačiau svarbiausios yra sveikata ir noras gražiai atrodyti, pasitikėti savimi. Antsvoris yra vienas daugelio grėsmingų ligų, pavyzdžiui, cukrinio diabeto, širdies ir kitų ligų rizikos faktorius, o su antsvoriu susijęs savigarbos ir pasitikėjimo savimi trūkumas neretai sukelia depresiją, pablogina sveikatą.

Ypač vasarą paprasčiausiai norisi atsikratyti vieno kito kilogramo ir daliai atrodyti... Beje, šis noras sulieknėti būdingas visoms moterims ir merginoms, visiškai nesvarbu, ar antsvorio turima, ar jis tik tariamas...

Lieknėjimo problema yra ne tik kaip sumažinti svorį, bet ir kaip jį sumažintą išlaikyti. Siūloma daugybė dietų, mažinančių svorį, bet kai tik nustojama jų laikytis, svoris vėl padidėja. Iš tikrųjų visa problema ir yra dietos. Dauguma jų sudarytos taip, kad svoris sumažėtų labai greitai, tačiau jas sudarant retai atsižvelgiama į nutukimo ir svorio didėjimo priežastis, o jos yra labai įvairios.


Norint efektyviai sumažinti svorį, reikia pastangų:

• skaičiuoti kalorijas ir riebalų suvartojimą,
• pakeisti valgymo įpročius,
• pasiekti, kad mityba būtų tinkamai subalansuota,
• pradėti sportuoti, kad būtų “deginami” susikaupę riebalai,
• išlaikyti psichologinę pusiausvyrą ir ramybę.

Kaip matote, per kelias dienas stebuklą vargu ar pavyks pasiekti, tačiau ypač vasara puikus metas pradėti lieknėjimo programą - nes

• natūraliai daugiau judame,
• valgome įvairesnį maistą, daugiau vaisių, daržovių...
• Paplūdimyje turime progą pasidairyti į lieknas konkurentes ir taip sustiprinti ryžtą, reikalingą nutirpdyti nelemtiems kilogramams...Koks vaidmuo šiame procese tenka maisto papildams?

Šiuo metu siūloma net apie 150 maisto papildų svoriui mažinti. Kai kurie yra paprasti, tokie kaip linų sėmenų aliejus, tuo tarpu kiti sudaryti iš daugelio komponentų.


Pagrindinis ir bendras visų maisto papildų veikimo principas - padidinti organizmo riebalų apykaitą (metabolizmą) bei kalorijų sunaudojimą arba sumažinti riebalų pasisavinimą.• Skatina riebalų „sudeginimą“. Jie skatina susikaupusių riebalų apykaitą, padeda transportuoti riebalus į ląsteles, kur riebalai paverčiami energija. Tokį poveikį turi karnitinas, omega-3 riebalų rūgštys, kurios sustiprina pastarojo veikimą. Linų sėmenys ir sėmenų aliejus yra svarbus šių medžiagų šaltinis. Panašiai veikia ir soja, vitaminas C.
• Slopina riebalų susidarymą. Tai medžiagos, kurios sulėtina riebalų gamybą iš angliavandenių ir baltymų. Vienas iš tokių slopintojų yra hidroksicitrinos rūgštis.
• Slopina riebalų pasisavinimą. Vienas iš jų yra chitosanas, gaunamas iš kriauklių. Chitosanas turi teigiamą elektrinį krūvį, kuris traukia neigiamą krūvį turinčias medžiagas, tokias kaip riebalai ir tulžies rūgštys. Chitosanas jas “prisijungia” žarnyne ir sutrikdo jų pasisavinimą.
• Suteikia energijos. Kai kurių maisto papildų sudėtyje yra medžiagų, suteikiančių daugiau energijos. Tai pantoteno rūgštis, fosforas, karnitinas, B grupės vitaminai: riboflavinas (B2) ir piridoksinas (B6), niacinas. Jos stiprina kitų medžiagų poveikį,
• Slopina stresą. Jeigu susinervinus puolama valgyti kas papuola po ranka, reikalingi streso slopintojai. Tai kava kava, raudonųjų dobilų žiedai, valerijono šaknis, ženšenis ir kiti.
• Slopina alkį. Šios medžiagos padeda kontroliuoti apetitą, slopindamos alkį. Tai vanduo (išgėrus vandens prieš valgį, sumažėja apetitas), krapai, raudonojo dobilo žiedai ir kiti.

Diuretikai (šlapimo išsiskyrimą skatinantys) ir vidurių laisvinamieji - tai nėra maisto papildai lieknėjimui, tai skysčių išsiskyrimą skatinantys vaistai. Netenkant vandens svorio netenkama greitai, tačiau greitai jis ir vėl padidėja. Staiga jo daug netekus, pasireiškia bendras silpnumas, greičiau susergama kitomis ligomis. Tai tikrai nėra geras būdas lieknėti, tačiau kai kuriuose preparatuose lieknėjimui gali būti šlapimą varantį poveikį turinčių medžiagų: kiaulpienės, kava kava, petražolės ir kt. Maisto papildų sudėtyje gali būti ir laisvinamąjį poveikį turinčių medžiagų. Jos “išvalo” žarnyną ir leidžia pasijusti lengvesniam. Pavartojus retkarčiais šios medžiagos neturėtų sukelti rimtesnių sveikatos sutrikimų, tačiau akivaizdu, kad vartoti ilgai diuretikų ir laisvinamųjų medžiagų negalima, nes tai gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, ypač vasarą, kai reikia saugoti organizmą nuo skysčių ir mikroelementų netekimo, netgi rekomenduojama papildomai vartoti įvairių mikroelementų, ypač kalio ir magnio.

Reikia paminėti tai, kad su dauguma maisto papildų nėra atlikta klinikinių tyrimų, todėl tiksliai nežinomas jų veiksmingumas, tačiau Lietuvoje jie parduodami vaistinėse ir yra saugūs. Atsargiai reikėtų rinktis kitais būdais platinamus (pvz., pažįstamų atvežtus, platintojų parduodamus) maisto papildus, kadangi kai kurių jų sudedamosios dalys keliasdešimt kartų viršija kasdienines rekomenduojamas dozes, todėl galimi nepageidaujami poveikiai. JAV Maisto ir vaistų kontrolė įspėja, kad viršijus rekomenduojamas dozes kava kava preparatai gali sukelti ūminį kepenų pažeidimą, didelės vitamino B6 dozės - pusiausvyros ir jutimo sutrikimus, niacino - virškinamojo trakto sutrikimus (pilvo skausmą, pykinimą, vėmimą, viduriavimą), kepenų, rečiau - akių pažeidimus ir pan. Todėl prieš pradedant vartoti maisto papildų, rekomenduojama apie juos sužinoti kuo daugiau, atidžiai perskaityti jų sudedamąsias dalis, galimus nepageidaujamus poveikius, o vartojant neviršyti nurodytos dozės.

Kalbant apie kompleksiškai veikiančius maisto papildus visų pirma reikėtų paminėti “Obuolių sidro” kapsules, į kurių sudėtį įeina obuolių actas bei vitaminas E ir C. Obuolių acto preparatai yra vieni iš dažniausiai pasaulyje vartojamų natūralių produktų, skirtų lieknėti bei toksinams šalinti iš organizmo. Harmony Line obuolių sidro kapsulių poveikis yra ne tik naudingas, bet ir įvairialypis, o vartojimas paprastas, - tereikia išgerti vieną kapsulę per dieną. Tačiau siekiant geresnių rezultatų patartina išgerti dvi ar tris kapsules per dieną. Obuolių sidro preparatas dažniausiai vartojamas siekiant sulieknėti ir šį procesą lemia tokios obuolių acto savybės:

• gerina virškinimą;
• greitina medžiagų apykaitą;
• mažina riebalų pasisavinimą;
• mažina apetitą.

Tačiau reikėtų nepamiršti ir kitų nemažiau svarbių obuolių sidro poveikių žmogaus organizmui, kaip antai:

• palankus poveikis širdžiai, kraujo spaudimo mažinimas, skysčių pertekliaus pasišalinimo skatinimas;
• organizmo “apvalymas” nuo toksinų, susidarančių vykstant puvimo ir rūgimo procesams;
• cholesterolio kiekio kraujyje mažėjimas, dėl ko pagerėja kraujotaka;
• imuninės sistemos stiprinimas bei geresnis geležies pasisavinimas dėl kapsulėse esančio vitamino C;
• ląstelių apsauga nuo laisvųjų radikalų, kurią nulemia vitaminas E, esantis obuolių sidro kapsulėse.

Žmonėms, norintiems sulieknėti, atrodyti žvaliau bei jaustis geriau, obuolių sidras yra puiki galimybė, nes tai - natūralus preparatas, neturintis neigiamos įtakos organizmo sistemoms.

G a i r ė s » Papildai |


 

  Taisyti-papildyti

 Taikant svetainėje aprašomus lieknėjimo patarimus BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju!


Siūlom paskaityti!
Madonnos dietaMadonnos dieta

P l a č i a u »

Vitaminų ir baltymų dietaVitaminų ir baltymų dieta

P l a č i a u »

Kopūstų sriubos dietaKopūstų sriubos dieta

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-29