Esat.lt facebook'e



Kaip efektyviai ir saugiai mažinti svorį?

Ansvorio džiaugsmai ir vargai

Vis labiau šylant orams, prasideda masinė psichozė - daugeliui ramiai gyventi neleidžia įkyri mintis, kaip kuo greičiau atsikratyti visų per žiemą sukauptų nereikalingų kilogramų. Ne tik moterys, bet ir vyrai užplūsta sporto sales, stengiasi numesti svorį, kad atrodytų patraukliau. Mėgstamiausia moteriškų pokalbių tema tampa įvairiausių dietų aptarimas.

Noras per mėnesį ar net savaitę ištaisyti ilgo netinkamo maitinimosi klaidas ir numesti nereikalingus kilogramus dažnai baigiasi tuo, kad kartu su antsvoriu netenkama ir sveikatos.

Antsvoris ir nutukimas yra viena didžiausių šio amžiaus problemų Europoje ir jau pasiekė epidemijos lygį. Nutukimo paplitimas per pastaruosius du dešimtmečius išaugo tris kartus, daugiau nei pusė daugelio Europos šalių suaugusių gyventojų turi antsvorį, ketvirtadalis jų yra nutukę. Kasmet dėl nutukimo Europoje miršta 1 mln. žmonių. Antsvoris, nutukimas aktuali problema visoms valstybėms nepriklausomai nuo jų ekonominio išsivystymo lygio, o pagal socialines žmonių grupes ši problema aktualiausia būtent gaunantiems mažesnes pajamas.

Antsvoris turi didelę neigiamą įtaką gyvenimo trukmei ir kokybei, įskaitant psichinę gerovę. Dėl antsvorio (be psichologinių problemų) gali prasidėti širdies ligos, pakilti spaudimas, atsirasti diabetas.

Antsvorio atsiradimą lemia daugelis faktorių - netaisyklingi maitinimosi įpročiai, per mažas fizinis aktyvumas, sulėtėjusi medžiagų apykaita ir paveldimumas.

Kaip mesti svorį sveikai ir naudingai? - spaudoje, internete mirga daugybė įvairių, viena už kitą efektyvesnių dietų. Tačiau dietos duoda tik laikiną rezultatą - tol kol jos laikomasi. Vėliau, pradėjus maitintis įprastai, svoris grįžta, ir dažniausiai su kaupu. Todėl, norint pasiekti kad ir ne tokio greito, bet užtikrinto rezultato, rekomenduojama ne griebtis kokios populiarios dietos, bet keisti mitybos įpročius visam laikui.

Prieš pradedant mesti svorį, svarbu žinoti 2 pagrindinius faktus:

• Kad numestumėte svorio, jūsų gaunamas kalorijų kiekis turi būti mažesnis nei jų sudeginat per dieną.
• Nuolatinis svorio metimas reikalauja pastovaus jo reguliavimo ir palaikymo.


Keletas patarimų, kaip efektyviau ir nekenkiant sveikatai numesti kelis nereikalingus kilogramus:

• Įsitikinkite, kad jūsų mitybos racionas aprūpintas pakankamu vitaminų ir mineralų kiekiu, geriate gausiai vandens, pakankamai miegate ir būnate gryname ore. Visa tai padės jums visapusiškai patobulinti sveikatą bei mesti svorį.

• Kad numestumėte svorio, jūs turite suvartoti mažiau kalorijų su maistu arba daugiau jų išeikvoti treniruočių pagalba. Lengviausias būdas - sumažinti suvartojamų maisto porcijų arba vengti labai kaloringų maisto produktų. Rašykitės, kiek kalorijų suvartojate, taip bus lengviau kontroliuoti suvartojamų kalorijų kiekį. Iš pradžių tai gali atrodyti labai sudėtinga - įsiminti produktų kaloringumą, tačiau vėliau tai taps įpročiu. Tik jokiu būdu nebadaukite. Valgykite reguliariai, 5-6 kartus per dieną, nedideles maisto porcijas.

• Tik nedarykite klaidos - nemažinkite kalorijų kiekio labai staigiai ir drastiškai. Jei taip darysite, gausite atsaką iš organizmo: ims lėtėti jūsų medžiagų apykaita ir svoris nustos kritęs.

• Metant svorį labai svarbus fizinis aktyvumas. Kas turi galimybę, geriausia lankytis sporto klube, galima susidaryti individualią programą, pagal kurią sportuojant greičiau pasiekiamas rezultatas. Aerobika ir bėgimo takelis labai efektyvūs būdai lieknėti, dar veiksmingesni tampa, jei papildomai derinami su jėgą ugdančiais treniruokliais ir raumenų tempimo pratimais.
Tačiau, jei tokių galimybių nėra, kalorijas galima deginti ne tik sporto klubuose. Nemažai kalorijų galime sudeginti ir kasdieninėje veikloje, dirbant paprasčiausius buities darbus.

• Namų tvarkymas vienas iš efektyvių būdų deginti kalorijoms. Pvz., jei 10 minučių valysite langus - sudeginsite 44 kalorijas, jei tiek pat laiko plausite grindis - sudeginsite 71 kaloriją, jei skalbsite rankomis - neteksite 43 kalorijų, o kilimo valymas sudegins 35 kalorijas.

• Viena iš maloniausių moterims veiklų - apsilankymas parduotuvėse.

• Vaikščiojimas po parduotuves ne tik ramina nervus, bet ir mankština raumenis. Juk bėgiojimas iš vienos parduotuvės į kitą, drabužių matavimasis sudegina ne ką mažiau kalorijų nei sportiniai fiziniai pratimai.

• Jei tik yra proga, nesinaudokite automobiliu - sudeginsite nemažai kalorijų. Juo labiau, kad atšilus orams visai malonu pasivaikščioti lauke. Jei 10 minučių lėtai vaikščiosite, neteksite 53 kalorijų. Be to, lėtas pasivaikščiojimas ramina ir atpalaiduoja. Greitas ir energingas vaikščiojimas 0,5 val. sudegins 240 kalorijų.


Norinčioms sulieknėti, rekomenduojama ne tik subalansuoti mitybą, skaičiuoti kalorijas, sportuoti, bet ir vartoti maisto papildus. Šiuo metu Lietuvoje galima įsigyti įvairių maisto papildų, kurie yra sukurti specialiai norinčioms sulieknėti. Kiekviena gali pasirinkti maisto papildą pagal savo gyvenimo būdą ir poreikius.

• Toms, kurios negali atsispirti saldumynams, rekomenduojama rinktis maisto papildus, kuriuose yra chromo. Chromas - organizmui būtinas mikroelementas, dalyvaujantis angliavandenių apykaitoje. Jis padeda palaikyti normalų cukraus kiekį organizme ir mažina saldumynų poreikį, slopina alkį, pagreitina kalorijų deginimo procesą, gerina riebalų metabolizmą, skatina riebalų, baltymų ir angliavandenių apykaitą.

• Keičiant mitybos įpročius, skrandžiui iš karto būna sunku prisitaikyti prie sumažėjusio maisto kiekio. Tačiau skrandį galima apgauti. Tuomet rekomeduojama vartoti maisto papildus su kaktusų ekstraktu - polisacharidine ląsteliena. Gausiai užgėrus vandens, ląsteliena brinksta ir užpildo virškinamąjį traktą, todėl atsiranda sotumo jausmas.

• Chitosanas suriša riebalus ir neleidžia organizmui jų pasisavinti, o tai itin svarbu nevengiant riebesnio maisto. Be to, jis padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje, padeda lengviau kontroliuoti suvartojamo maisto kiekį, brinkdamas skrandyje, suteikia natūralų sotumo jausmą.

• Konjuguotoji linolo rūgštis (CLA) - natūralios kilmės medžiaga, padedanti mažinti riebalų kaupimąsi organizme ir išvengti grįžtamojo svorio didėjimo, palaikyti optimalų kūno riebalų ir raumenų santykį, t. y. sumažinti riebalų kiekį išsaugant raumenų masę. Be to, CLA mažina kalorijų poreikį bei cholesterolio koncentraciją kraujyje. Papildus su CLA rekomenduojama rinktis toms, kurios kartu ir intensyviai sportuoja.

• Obuolys nuo seno laikomas vertingu vaisiumi. Turbūt kiekvienas žino, kad jame yra daug naudingų maistinių medžiagų: vitaminų, mikroelementų, rūgščių, virškinimą skatinančių bei nuodingąsias medžiagas nukenksminančių pektinų. Obuolių sidras padeda slopinti riebalų pasisavinimą, reguliuoti skysčių kiekį organizme. Obuolių sidras yra pagrindinis komponentas, įeinantis į kai kurių svorio reguliavimo dietų sudėtį kaip priemonė, padedanti mažinti apetitą.

• Naujausios klinikinės studijos atliktos Kanadoje rodo, kad kasdienis papildomas kalcio vartojimas turi įtakos sumažėjusiam apetitui ir svorio mažėjimui. Manoma, kad tam tikri centrai esantys smegenyse reaguoja į sumažėjusį kalcio kiekį organizme, tokiu būdu, kaip kompensacija, aktyvinami alkio centrai, didėja apetitas, auga svoris.

G a i r ė s » Mityba |


 

Aitriosios paprikos Mitybos subtilybės nuo 50 metų

Prieskoniai neturi kalorijų, tačiau puikiai pagreitina medžiagų apykaitą. Ypač veiksmingos aštriosios medžiagos ir eteriniai aliejai, esantys aitriosiose paprikose....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Mityba


  Taisyti-papildyti

 Taikant svetainėje aprašomus lieknėjimo patarimus BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju!


Siūlom paskaityti!




Nicole Kidman dietaNicole Kidman dieta

P l a č i a u »

Japoniška dietaJaponiška dieta

P l a č i a u »

Ryžių arba kinų dietaRyžių arba kinų dieta

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-08-30