Esat.lt facebook'eKaip išsirinkti pirštines?

Pirštinės

Pradedant ankstyvu rudeniu bei baigiant gegužės menesiu pirštinės yra svarbiausias aksesuaras saugant rankas nuo šalčio. Be apsauginės funkcijos pirštinės turi ir gan svarbią estetinę reikšmę – ne tik puošia, bet ir papildo kitus aksesuarus.

Pirmosios pirštinės atsirado viduramžių Graikijoje ir mūvėjo jas tik aristokratai tam, kad neisiteptų rankų. Pirštinės buvo siūdinamos iš gerai išdirbtos avies odos, tiksliai pagal formą ir rankos dydį, lyg antra oda. Išpuošdavo jas siuvinėdami ir įvairias brangakmeniais.

Pirštines spalva ar stiliumi įprasta derinti prie rankinės, tačiau pageidautina, kad jos derėtų ir prie avalynės. Jų spalvų gama kiekvienai dienai gali būti labai įvairi – nuo juodos iki geltonos spalvos atspalvių.

Pirštinių sukirpimas yra standartinis, atkartojantis rankos išlinkimus. Tačiau kiekvienais metais stebina jų įvairovės gausa (spalva, audinys, dekorativinė puošyba, skirtingas ilgis).

Pirštinių ilgis gali būti labai įvairus: standartinis - šiek tiek aukščiau riešo kauliuko, sutrumpintas - iki delno. Ilgos pirštinės gali siekti alkūnę ar net peties liniją (dažniausiai tai yra vakarinis variantas). Bepirštės pirštinės yra vadinamos – minėtėmis.

Kalbant apie puošybą – fantazijai nėra ribų: siuvinėjimas, spalvotų įvairių audinių ir tekstūrų deriniai, įvairios faktūros, originalus užsegimai. Sveikintina viskas, kas džiugina akį ir išskiria Jus iš minios.


O kaip išsirinkti tinkamas pirštines

Svarbiausias patarimas – netaupykite! Rinkdamiesi tarp odinių ar vilnonių pirštinių, pirmenybę teikite odinėms. Jos ilgiau dėvėsis, atrodys elegantiskai ir stilingai - tiks ir prie sportinio, ir prie klasikinio stiliaus.

Pirštinės dažniausiai siuvamos iš kiaulės, avies, ožkos, ėriuko, elnio ir kt. gyvūnų odos. kiaulės oda yra nekokybiškiausia: joje matyti poros, nelygumai. Taigi tokias pirštines mūvėsite neilgai. Geriausia rinktis iš avies arba ožkos odos pasiūtas pirštines. Gerai prižiūrint, jos tarnaus ilgai. Ėriuko oda yra minkšta, greitai prisitaiko prie rankos formos, tačiau tokios odos pirštinės nėra pigios.

O kokias pirštines rinktis - pirštuotas ar kumštines? Aišku idealiausia turėti tas ir tas. Galbūt kumštinės neatrodys taip elegantiškai, tačiau mūvėdami kuštines pirštines su natūraliu kailiu viduje žiemą Jūs tikrai nesušalsite rankų. Vadinasi, pirštuotos - patogiau, o kumštinės - šilčiau. Ankstyvą rudenį rinkitės viengubas, be pamušalo, orams šiek tiek atvėsus - su megztu pamušalu, o žiemai - su natūraliu kailiu. Na o pavasariui galima rinktis šilkinio pamušalo pirštines.

G a i r ė s » Aksesuarai | Pirštinės |
 

Pirštinės Pirštinių dydžių lentelė

Net ir žinodami savo dydį nepirkite jų nepasimatavę. Nors pirštinių kirpimo modelis yra standartinis, tačiau vienoks modelis gali tikti o kitas - ne....

K a t e g o r i j a » Stilius, mada
G a i r ė s » Pirštinės


Kaip skalbti pirštines Pirštinių priežiūra

Plaukite šiltomis pamuilėmis, lengvai trindama, tarsi mazgotumėte rankas. Vandenį, kuriame skalaujate, keiskite kelis kartus. Išskalbtas pirštines džiovinkite pakabintas už pirštų....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Pirštinės


  Taisyti-papildyti

Siūlom paskaityti!
Testas - koks aprangos stilius?Testas - koks aprangos stilius?

P l a č i a u »

Kaip pasidaryti manikiūrą?Kaip pasidaryti manikiūrą?

P l a č i a u »

Veido odos maitinimas. Maitinamosios kaukėsVeido odos maitinimas. Maitinamosios kaukės

P l a č i a u »

Kaip pasirinkti kosmetiką?Kaip pasirinkti kosmetiką?

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-03-29