Esat.lt facebook'eDžinsų stiliai

Džinsai

Ar tiksliau džinsų tipai. Klasikiniai džinsai - tai tiesaus kirpimo džinsai, tinkami dėvėti bet kokia proga. Tačiau džinsų įvairovė, tokia plati, kad būtų kvaila kategoriškai vienus džinsus priskirti vienam tipui.

Tačiau tradiciškai džinsų tipai yra įvardijami.


Taigi, džinsai skirstomi pagal:

• kirpimą - t.y. kaip džinsai yra prigludę prie kūno;
• nuskalbimo tipą - t.y. tam tikrais būdais apdoroti džinsai;
• liemens aukštį.


1. Džinsai pagal kirpimą, prigludimą.

Skinny - aptempti džinsai – tai retro mados atmaina, tokie džinsai gausiai dekoruojami užtrauktukais, spaudėmis, gali būti pačių įvairiausių spalvų, plėšyti, blukinti, gausiai dekoruoti. Puikiai subalansuoja kojų apatinę dalį.

Wide - platūs džinsai – tai džinsai su pažeminta liemens linija, nuo juosmens iki pat apačios arba išlieka tokio pat pločio, arba platėja. Dažnai dekoruojami didelėmis kišenėmis.

Jeggings - džinsinės tamprės – šie džinsai labai primena skinny džinsus, bet yra daug patogesni ir priglunda net prie čiurnų, juos nesunku priderinti prie įvairiausio stiliaus drabužių. Puikiai prigludę prie kūno, įvairiai dekoruoti, gali būti dėvimi kartu su sandalais ar aukštakulniais, ilga tunika.

Straight - tiesūs džinsai – šiems džinsams visada teikiama pirmenybė dėl jų paprastumo ir universalumo. Jie visada yra tiesūs, bet ne per siauri ir ne per ilgi. Dažniausiai yra vienodo pločio nuo šlaunų iki kelių ir čiurnų.

Flare - platėjantys džinsai – tai džinsai gražiai prigludę nuo juosmens iki klubų ir platėjantys šiek tiek aukščiau virš kelio. Jų viršūnė buvo 2009-ieji metai.

Bootcut džinsai – tai glotnaus kirpimo džinsai, nežymiai platėjantys apačioje. Visuomet gražiai atrodo su ilgaauliais batais ar aukštakulniais masyviu kulnu. Be to, šie džinsai puikiai tinka paslėpti figūros trūkumus, subalansuoja proporcijas ir kuria ilgesnių kojų iliuziją.

Boyfriend džinsai - berniukiški džinsai su atvartais – jų pradininkė 2009-aisiais buvo aktorė Katie Holmes. Nuo tada šie džinsai mados pasaulyje užėmė tikrai didelę ir svarbią poziciją. Jie dėvimi šiek tiek padribę, nuleisti nuo klubų, bet ne per daug. Atvartas džinsų apačioje jokiu būdu negali būti per platus.

Džinsiniai šortai – tai patogus, praktiškas ir puikiai tinkantis karštoms vasaroms džinsų variantas. Su jais puikiai derės tiek balerinos tipo bateliai, tiek aukštakulniai.


2. Džinsai pagal nuskalbimo tipą

Grunge stiliaus džinsai – suplėšyti, sendinti džinsai tokie populiarūs kaip dabar buvo tik 90-aisiais ir atrodo tarsi jau būtų dėvėti keletą metų.

Dekoruoti džinsai – šiandieninėje madoje pasireiškia kaip 60-ųjų metų atspindys. Dažniausiai tai išpiešti džinsai.

Vintage stiliaus džinsai – tai džinsai, kurie savo stiliumi, kirpimu atrodo tarsi keleto ar net keliasdešimt metų senumo. Šiuolaikinėmis technologijomis sukurti audiniai gali atrodyti tarsi jau būtų nešioti eilę metų, tačiau yra stiprūs ir tinkami dėvėti.

Lopyti džinsai – tai džinsai, sulopyti languotu audiniu, oda, juostelėmis, skirtingų spalvų džinso gabalėliais, velvetu, raidėmis, įvairiausiais antspaudais ir pan.

Nėriniuoti džinsai – tai džinsai, kurie dekoruojami nėriniais įvairiausiose vietose ir visiškai nesvarbu, koks yra jų siluetas ar kirpimas.

Ripped jeans - plėšyti džinsai – atsiradę bene kartu su moterų džinsų mada, ir yra dievinami net ryškiausių Holivudo žvaigždžių.


3. Džinsai pagal liemens aukštį.

High rise - džinsai paaukštintu liemeniu ar korseto imitacija) - dekoruojami sagomis, suvarstymais ir ypatingai gražiai atrodo tamsiose spalvinėse gamose. Tokie džinsai turi didelį pranašumą figūroms, kurių liemuo yra lieknesnis, o kojos ilgesnės.

Mid rise - džinsai vidutinio aukščio juosmeniu – jų juosmuo yra šiek tiek žemiau liemens linijos.

Low rise - pažeminto juosmens džinsai – kartais įvardijami kaip specifinio kirpimo džinsai. Pažemintas juosmuo gali būti labai įvairus, pvz. pažemintas 4-5 cm.

Very low rise - braziliško juosmens džinsai – tai ypatingai pažeminto juosmens džinsai, kurių užtrauktukas siekia vos 2 cm. Tokie džinsai gan populiarūs jaunimo tarpe.

At waist - džinsų juosmuo ant liemens – tai jau nebe naujas kirpimas, tačiau atnaujintas ir pritaikytas šiuolaikinei madai.

G a i r ė s » Drabužiai | Džinsai |
 

Džinsų priežiūra Džinsinių kelnių priežiūra bei skalbimas

Džinsai - tai pats universaliausias bei patogiausias rūbas, kurį galima atrasti pas kievieną spintoje. o va, ar kiekvienas žinome kaip juos valyti....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Džinsai


  Taisyti-papildyti

Siūlom paskaityti!
Avalynės batraiščių varstymo būdaiAvalynės batraiščių varstymo būdai

P l a č i a u »

Kaip išsirinkti kostiumą?Kaip išsirinkti kostiumą?

P l a č i a u »

Pėdkelnių dydžių lentelėPėdkelnių dydžių lentelė

P l a č i a u »

Pirštinių dydžių lentelėPirštinių dydžių lentelė

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-29