Esat.lt facebook'e



Veido odos valymas. Valomosios kaukės

Veido prausimasis

Pagrindinė odos priežiūros procedūros, tai:

• valymas,
• maitinimas,
• drėkinimas.

Nė vienos šių procedūrų ignoruoti negalima – poveikis bus mažas arba jo visai nepastebėsite. Oda nuolat atsinaujina, todėl odos paviršiuje būna susikaupęs negyvų ląstelių sluoksnis, kurį reikia pašalinti.

Valymas – pirmasis rūpinimosi veido oda etapas. Valyti veidą reikia ir ryte, ir vakare, tačiau ypatingą dėmesį reikėtų sutelkti į veido valymą vakarais. Susikaupę porose nešvarumai trukdo natūraliai išsiskirti odos riebalams, apsunkina odos kvėpavimą ir maistinių medžiagų bei vitaminų pasisavinimą.

Kasdienis odos valymas vakarais suteiks mums švaros jausmą, o ryte pakaks tik lengvai atgaivinti odą.


   Odos valymas ryte

Odą reiktų nuplauti iš pradžių šiltu, vėliau šaltu vandeniu. Geriausia veidą prausti negazuotu mineraliniu vandeniu ar arbatžolių arbata, ar tiesiog virintu vandeniu, nes chloruotas vandentiekio vanduo sausina odą. nRekomenduotina nenaudoti muilo. Muilas naikina natūralų apsauginį riebalų sluoksnį, todėl oda sausėja. Oda gali šerpetoti, parausti.

Nuprausus patepti toniku ar valomuoju pieneliu ir tik po to kremu. Jokiu būdu netepkite kremo ant odos prieš tai jos nenuvalę!

   Vandenį galima suminkštinti naudojant paprastą sodą. Į stiklinę vandens įpilkite arbatinį šaukštelį geriamosios sodos, užvirinkite ir atvėsinkite. Prausimuisi praskieskite ketvirtadalį stiklinės su pusantro litro vandens.


   Odos valymas vakare

Prieš einant miegoti būtina nuvalyti makiažą. Net jei nenaudojate kosmetikos, per dieną ant veido nusėda tūkstančiai įvairių dulkelių ir nešvarumų, kuriuos reikia pašalinti.


Valymo priemonės:

Norint gerai nuvalyti veidą vien vandens nepakanka.

Veidą galima valyti specialiais tonikais, pieneliais. Jie tinka visų tipų odai, rytiniam ir vakariniam valymui.

Prausimosi gelius geriausia vartoti turintiems riebią ar mišrią odą. Valant veidą negalima odos smarkiai trinti ar tempti.

Paprasčiausias ir labai naudingas būdas vakarais valyti veido bei kaklo odą – valymas augaliniu aliejumi. Tam tinka bet koks augalinis aliejus. Į porcelianinį puodelį įpilkite 1-2 aliejaus šaukštelius, pusantros minutės palaikykite puodelį karštame vandenyje.

Vatos tamponu, šiek tiek pamirkytu aliejuje, nuvalykite visą veido odą. Pakartokite procedūrą labiau sudrėkinę vatą. Po dviejų-trijų minučių nuvalykite aliejų vatos diskeliu, pamirkytu arbatoje arba verdančiame vandenyje. Gilesniam veido odos valymui (rekomenduojama atlikti kartą per savaitę) reikia naudoti kosmetines kaukes – vaisių, daržovių – arba garinimą.

Odos šveitimas - tai procedūra, kurios metu naudojamos priemonės, turinčios šveičiamųjų dalelių. Naudojant pilingą pašalinamas paviršinis negyvų ląstelių sluoksnis, išvalomos odos poros, geriau pasisavinamos maitinamosios ir drėkinamosios kremų medžiagos.


Odos šveitimo priemonės:

• Mechaninės - odos šveitiklyje yra smulkių šveičiamųjų dalelių. Tokio tipo odos šveitimas tinka riebiai ir mišriai odai.

• Fermentinės - šveitiklis tirpdo ir suminkština negyvų ląstelių sluoksnį, valo ir išsiplėtusias poras. Tinka jautriai ir sausai odai.

• Cheminės - šveitiklio pagrindą sudaro vaisių rūgštys, žymimos AHA. Jos taip pat tirpdo ir šalina paviršinį negyvų ląstelių sluoksnį. Cheminis šveitiklis yra stipresnis nei fermentinis, todėl netinka jautriai, sausai odai. Todėl jį geriausia naudoti riebiai, mišriai odai

Odos šveitimo procedūra atliekama kartą per savaitę jei oda riebi. Jei oda sausa, jautri - kartą per mėnesį, jei mišri – 1 -2 kart per mėnesį.

Prieš odos šveitimo procedūrą rekomenduojama veidą palaikyti garuose, kad atsivertų odos poros.

   Pilingo procedūros netinka, jei yra išsiplėtę kraujagyslės, ar oda yra jautri bei problematiška.

Švelniais, masažuojamais judesiais paskirstykite pilingo kremą. Veidą nuprauskite iš pradžių šiltu, paskui šaltu vandeniu. Po to veidą patepkite maitinamuoju kremu.


Odos valymui, puikiai tinka ir namuose lengvai pasigaminamos kaukės. Valomoji kaukė išbrinkina raginį odos sluoksnį ir sugeria riebalų perteklių, kuris po to pašalinamas kartu su negyvu odos ląstelių sluoksniu. Veikliosios kaukės medžiagos suaktyvina kraujotaką, oda tampa rausva ir gaivi. Valomosios kaukės tinka ne tik veido odai, bet ir kaklui ir iškirptės sričiai, beto, ne tik atnaujina odos paviršių bet ir atgaivina odą, maitina, pašalina nuovargį.

Storesniu valomosios kaukės sluoksniu pirštais arba šepetėliu tepkite nuvalytą veido odą ir 20 min. ramiai pagulėkite. Nuplaukite šiltu vandeniu. Po procedūros odą atgaivinkite toniku ir patepkite kremu.


Romos kaukė valo odą ir lygina raukšles

Ingredientai: 2 valgomieji šaukštai džiovintų žaliųjų žirnelių, 2 valgomieji šaukštai miltų, 2 valgomieji šaukštai pasukų.

Naudojimo būdas: inde sutrinkite žirnelius, supilkite miltus, pasukas ir gerai išmaišykite. Plonu sluoksniu tepkite ant nuvalyto veido. Po 15-20 minučių nuvalykite vatos gabalėliu, sumirkytu žolelių nuovire arba silpnos arbatos nuovire. Nuprauskite veidą šiltu, po to ir šaltu vandeniu. Kartokite tris kartus per savaitę. Laikykite šaldytuve ne ilgiau nei 10 valandų.


Augalinė medaus kaukė

Kruopščiai ištrinkite 1 šaukštą medaus, 1 kiaušinį, 1 arb. šaukštelį džiovintų ramunėlių ir 1 arb. šaukštelį susmulkintų mėtų lapelių. Uždėkite ant veido ir po 10—15 minučių nuplaukite. Kaukė išvalo riebią odą ir sutraukia poras.


Trynio ir medaus kaukė

Ištrinkite 1 kiaušinio trynį su keliais lašeliais aliejaus (geriausia — alyvuogių). Kai mišinys sutirštės, įmaišykite 1/2 arb. šaukštelio medaus. Jei mišinys nepakankamai tirštas, galima pridėti truputį bulvių krakmolo. Uždėkite kaukę ant veido ir po 20 minučių nuplaukite šiltu, po to šaltu vandeniu. Kaukė tinka sausai ir normaliai, ypač vystančiai odai.


Baltojo molio kaukė

Sumaišykite po šaukštelį baltojo molio ir medaus, atskieskite šviežiu pienu iki grietinės konsistencijos. Uždėtą kaukę palaikykite 30 minučių ir nuplaukite ramunėlių arbata. Kaukė ypač efektyvi senstančiai odai.


Obuolio ir baltojo molio kaukė

Sumaišykite košelę iš šaukšto tarkuoto obuolio, pusės citrinos sulčių ir baltojo molio. Uždėkite 20 minučių ant veido, po to nuplaukite šiltu ir šaltu vandeniu. Kaukė tinka riebiai ir mišriai odai su išsiplėtusiomis poromis ir linkusiai į spuogus.


„Paryžietiška“ kaukė

Storą sluoksnį raugintų kopūstų uždėkite ant nuvalyto veido 15—20 minučių (jei oda riebi — pusvalandžiui), nuplaukite šaltu vandeniu. Kaukė universali, tinka sausai, normaliai, vystančiai ir riebiai, porėtai odai. Pasižymi gaivinamuoju, valomuoju poveikiu, maitina, sutraukia poras, suteikia odai švelnumo, glotnumo ir elastingumo.


Miltų, pieno ir citrinų kaukė

Šaukštą avižinių arba kvietinių miltų sumaišykite su trupučiu pieno ir citrinų sulčių. Uždėtą kaukę laikykite 20—30 minučių, nuplaukite šiltu vandeniu. Kaukė pagerina veido spalvą, tonizuoja ir išvalo sausą ir normalią, vystančią ir vėjo nugairintą odą.


Bulvės kaukė

Labai gerai riebią odą išvalo kaukė iš vienos sutarkuotos bulvės, pusės išplakto kiaušinio baltymo ir arbatinio šaukštelio medaus. Kaukė laikoma 20 minučių, po to nuplaunama šiltu vandeniu.


Gysločių kaukė

Kruopščiai nuplautus susmulkintus šviežius gysločių lapus naudinga uždėti ant riebios veido odos su spuogais kaip kaukę ir palaikyti 10—15 minučių, po to nuplauti šiltu vandeniu. Kaukė suminkština ir išvalo odą. Po šios procedūros kurį laiką nerekomenduojama tepti veido kremu.


Aguročių kaukė

Sutarkuokite aguročio minkštimą, ištepkite juo marlę ir uždėkite ant veido 15—20 minučių. Tokia kaukė stimuliuoja odos medžiagų apykaitos procesus, drėkina, išvalo ir tonizuoja ją. Tinka bet kokiai odai.


Pomidorų sulčių kaukė

Vieno išsunkto pomidoro sultis sumaišykite su tryniu ir avižiniais miltais iki vientisos tyrės. Kaukę palaikykite 20 minučių. Nuplaukite šiltu ir šaltu vandeniu. Kaukė tonizuoja ir išvalo odą. Tinka senstančiai, vystančiai, nešvariai odai.


Morkų kaukė

Paruoškite mišinį iš 1 arb. šaukštelio avižinių miltų, 1/2 kiaušinio trynio ir vienos sutarkuotos morkos. Gerai išmaišykite ir uždėkite ant veido 20 minučių, po to nuplaukite šiltu ir šaltu vandeniu. Jei pridėsite 20 lašų citrinų sulčių, kaukė pasižymės ne tik maitinamuoju, valomuoju, bet ir balinamuoju poveikiu. Ši kaukė yra universali.

G a i r ė s » Kaukės | Oda | Veido priežiūra |
 

Savaiminis įdegis Savaiminis įdegis

Prieš tepdamasi savaiminio įdegio priemonę atidžiai perskaitykite jos naudojimo instrukciją bei pasitikrinkite, ar galiojimo laikas nepasibaigęs....

K a t e g o r i j a » Stilius, mada
G a i r ė s » Oda


  Taisyti-papildyti

Siūlom paskaityti!




Savaiminis įdegisSavaiminis įdegis

P l a č i a u »

Kaip tepti makiažo pagrindą?Kaip tepti makiažo pagrindą?

P l a č i a u »

Kaip paslėpti figūros trūkumus?Kaip paslėpti figūros trūkumus?

P l a č i a u »

Blakstienų dažymo gudrybėsBlakstienų dažymo gudrybės

P l a č i a u »




© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25