Kaip teisingai plauti plaukus?

Svarbiausia taisyklė plaunantis plaukus - yra naudoti tavo plaukų tipui tinkamą šampūną. Atsižvelgdama į tai, ar tavo plaukai riebūs, normalūs, sausi, garbanoti, dažyti ar ilgi, pasirink ir būtent tokiam tipui tinkamą šampūną. Kodėl? O todėl, kad veikliosios šampūno medžiagos yra parengtos taip, kad rūpintųsi tam tikrais plaukų kapiliarais.
Plauti plaukus pagal jų tipą.
Riebūs plaukai kenčia nuo riebalų pertekliaus, kuris tuo pačiu erzina ir galvos odą. Tokius plaukus reikia plauti reguliariai, tačiau itin švelniai.
Sausi plaukai, priešingai nei riebūs, negamina pakankamai riebalų, dėl to plaukai yra šiurkštūs ir nelygūs. Tokius plaukus reikia drėkinti ir maitinti, kad jie būtų minkšti ir spindintys.
Dažyti plaukai po dažymo procedūros tampa jautrūs. Labai svarbu naudoti dažytiems plaukams skirtą šampūną, kad sugrįžtų plauko gyvybingumas ir žvilgesys. Beto, dažyti plaukai gali būti riebūs, garbanoti gali būti sausi ir pan. Tad ir prižiūrėdama tokius plaukus turi laviruoti tiek su priežiūros priemonėmis, tiek su priežiūros būdu.
Daugiau - viskas apie plaukų priežiūrą
Plauti plaukus reikėtų ne vieną kartą o du:
Pirmas plovimas - plovimo procedūrą pradėk sušlapindama plaukus po dušu ar panardindama į vandens vonelę. - Į delną įsipilk šiek tiek šampūno ir tolygiai jį paskirstyk ant plaukų. Dar šiek tiek vandens ir masažas.
Norėdama pasiekti kuo geresnį rezultatą ir suteikti sau malonių pojūčių, masažuodama sutelk dėmesį į tam tikras sritis paspaudinėk galvos šonus pirštų galais ir pamasažuok sprandą taip suaktyvinsi mikrocirkuliaciją.
Antras plovimas - išskalauk plaukus ir antram plovimui įsipilk vos kelis lašus šampūno. Dar kartą kruopščiai išplauk karštu, bet ne itin karštu, o po to drungnu vandeniu iki tol, kol tarp pirštų trinami plaukai skleis girgždantį garsą.
Plovimą pabaik perplaudama plaukus šaltu vandeniu, kad užsidarytų visi folikulai ir plaukai įgautų žvilgesį.
Beje, po plovimo plaukus vertėtų ir perskalauti. Galite tam naudoti šviesų alų, actą, citrinos rūgštį, įvairių žolelių nuovirus. Geriausios vaistažolės, šviesiems - ramunėlės, tamsiems plaukams - džiovintos dilgėlės (dilgėlių lapus reikia užpilti stikline verdančio vandens ir palaikyti uždengusios 30 minučių, tuomet perkošti ir užpilkite visa tai puse litro šilto vandens, o gautu skysčiu išskalauti plaukus).
Šviesiaplaukėms plaukus skalauti patartina su citrinos rūgštimi, nes tai padeda išsaugoti gražią šviesią plaukų spalvą.
Plaukai bus gražaus atspalvio, jeigu išplautus perskalausite ramunėlių arba svogūnų lukštų nuovire.
Šatenės ir brunetės plaukų skalavimui gali naudoti plikytą arbatą arba apynių nuovirą.
Kad gražiai blizgėtų, plaukus galima perplauti beržo lapų nuoviru.
Prisiminkime senai užmirštą actą. Juo praskalauti plaukai gražiai blizga. Pigu ir nekenkia aplinkai. Pamėginkite skalauti vandeniu su actu plaukus po cheminių sušukavimų bei garbanojimų.
Džiovinimas - nusausink plaukus rankšluosčiu, apdžiovink ir iššukuok plaukus ir plaukų galus dar kuriam laikui suvyniok į kitą sausą rankšluostį. Jei tavo plaukai garbanoti, leisk jiems išdžiūti natūraliai. Nenaudok džiovintuvo, nes taip tavo plaukai tik dar labiau išsipūs. Džiovindama ilgus plaukus nuolat šukuok juos šepečiu.
Idealus plaukų džiovinimas natūralus džiovinimas be feno, džiovintuvo, žnyplių ar kitų prietaisų. Po plovimo plaukus geriausia džiovinti rankšluosčiu, tačiau nuo labai intensyvaus trinimo pažeidžiama plauko struktūra, todėl užtenka nusunkti vandens perteklių ir palikti galvą neuždengtą, kad plaukai išdžiūtų natūraliai. Idealus plaukų iššukavimas po plovimo be jokių šukų - pasinaudojant savo pirštais. Tačiau jei tai yra neįmanoma, tuomet drėgnų plaukų iššukavimui reikia naudoti tik labai retas šukas ir ilgiems plaukams visais atvėjais pradedant nuo plaukų galiukų ir palaipsniui kylant viršugalvio link.
Iš ties nevertėtų šukuoti visiškai šlapių plaukų, juos reikėtų nusausinti ir trumpai pabūti kad didesnė dalis vandens nugaruotų ir tik tuomet vertėtų gerai iškuoti.
Žinoma nereikėtų laukti kol visai išdžius - tiesiog tuomet turėsit daug daugiau vargo su plaukų šukuosenos ssutvarkymu.
Patarimai:
Plaukus geriausia plauti virintu vandeniu. Vasarą pageidaujama naudoti lietaus, o žiemą - sniego vandenį. Kietas vanduo suminkštėja, įpylus į jį amoniako (pusė šaukšto litrui vandens).
Plauti reikia reguliariai bet ne per dažnai, nes per dažnas plovimas naikina natūralią plaukų apsaugą. Kasdieniniam plaukų plovimui vertėtų rinktis atatinkamą šampūną.
Auksinis patarimas nenaudoti per daug priežiūros priemonių šampūno, kondicionieriau, kaukės nes su laiku jos pažeidžia plaukų kapiliarus.
Jei susiduri su konkrečia problema (plaukų slinkimas, labai riebūs ar pažeisti plaukai), naudok tik tinkamą šampūną.
Šampūną pirkite ne prekybos centre, o vaistinėje.
Jei tavo plaukai yra labai sausi, šampūną gali naudoti kaip kaukę ištepti plaukus ir palikti kelioms minutėms. Po to išmuilinti su nedideliu kiekiu vandens ir gerai išskalauti.
Jei plaukai veliasi, būtinai naudok kondicionierių ar kaukę.
Plaukai gerai išplaunami kiaušinio trynio mišiniu. Du kiaušinio tryniai sumaišomi su pusės citrinos sultimis ir įlašinama keletą lašų degtinės ar konjako. Iš pradžių šis mišinys įtrinamas į galvos odą, paskui juo suvilgomi plaukai. Po pusvalandžio plaukai gerai išplaunami su citrinos sultimis arba actu.
Plaukams naudingas rūgštus pienas. Sausi plaukai gausiai juo sudrėkinami, o po 20 minučių perplaunami šiltu vandeniu su soda (arbatinis šaukštelis stiklinei vandens). Taip išplauti plaukai yra minkšti ir maloniai žvilga.
Plaukus galima plauti ir dilgėlėmis (100 g šviežių dilgėlių užpilti vienu litru vandens, įpilti pusę šaukšto acto ir virinti apie pusvalandį; tada perkošti ir plaunant galvą įpilti du tris šaukštus į dubenį).
Ko nevertėtų daryti (klaidos plaunant plaukus):
Negalima plaukų plauti ir mirkyti tame pačiame vandenyje kur maudotės. Tokiam vandeny juk būna įvairių prausiklių likučiai, kurių sudėtyje yra šarmų. Ilgiau pabuvę plaukai tokiame vandenyje gali prarasti blizgesį. Plaukus reikia plauti tekančio vandens srove.
Negalima įtrinto šampūno ilgai laikyti ant galvos. Dauguma žmonių daro šią klaidą pvz. pradėdami maudytis įtrina plaukus šampūnu, o jį nuskalauja tik gale maudynių. Čia juk ne balzamas. Šampūno paskirtis yra kuo geriau pašalinti riebalus ir nešvarumus iš plaukų, tačiau per ilgai laikomas jis gali pridaryti žalos. Plaukai gali mažiau žvilgėti, nebeatrodys tokie sveiki. Jei plaukai dažyti prarasite nemažai dažo spalvos. Taigi, įtrynę šampūną stenkitės kuo greičiau jį išskalauti tekančiu vandeniu, kad išvengtumėt nepageidaujamo poveikio.
Po galvos plovimo nelaikykite ilgai apsirišę rankšluosčiu. Ilgiausiai 20 minučių. Jei laikysite per ilgai, plaukai mažiau žvilgės, nes praras drėgmę. Jei galite, leiskite jiems džiūti natūraliai, tik šiek tiek nusausintus.
Po plovimo netrinkite šiurkščiai rankšluosčiu plaukų, taip tik susidaro veltukai, o tada sunkiau išsišukuoja. Geriau švelniai nuspauskite plaukus rankšluosčiu, o tada kedenkite pirštais. Tuo pačiu dar galite pamasažuoti galvos odą. Plaukai atsilygins jums sveika ir žvilgančia išvaizda.
G a i r ė s » Higiena Plaukai
Plaukai auga viso kūno paviršiuje išskyrus lūpas, paakius, delnus bei padus. Plauką sudaro bent keletas keratino sluoksnių, kurie prasideda odos folikule. Tad, keletas įdomių faktų apie plaukus..
K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Plaukai
