Esat.lt facebook'eKodėl vaikams skauda galvą?

Galvos skausmas - jeigu vaikui suskaudo galvą prieš fizikos kontrolinį... tiek jau to. Būna. Bet kai galvos skausmu paauglys skundžiasi prieš roko grupės koncertą ar vakarėlį su bendraamžiais, - verta susirūpinti.

Stenfordo (JAV) medicinos centro specialistai nustatė tam tikrus "vaikiško" galvos skausmo ypatumus: priepuoliai trumpesni nei suaugusiųjų; skausmas dažniausiai dvipusis; dažnai lydimas pilvo dieglių.

Skausmo priežastis gali būti ir banali: nuovargis, ilgas sėdėjimas prie kompiuterio, garsi muzika. Galvą gali skaudėti ir nepapusryčiavus, dėl per didelio kiekio gazuotų gėrimų su kofeinu, rafinuotų produktų (bulvių traškučiai, džiūvėsiai), greito maisto. Į šiuos produktus dedama nitratų ir natrio chlorido, kurie susiaurina kraujagysles ir gali sukelti galvos skausmą.

Dažniausiai pakanka sureguliuoti dienos režimą, mitybą, daugiau judėti ir būti gryname ore, - ir galvos skausmo problema dingsta.

Rimtesnės priežastys: - jeigu vaikas mažesnis nei 5 metukų, neserga uždegimu (gripu, angina etc.), nekarščiuoja, tačiau pabudęs naktį ar anksti rytą (4-5 val.) skundžiasi, jog skauda galvą, vemia, priežastis gali būti galvos sutrenkimas, gimdymo traumos liekamieji reiškiniai, įvairios anomalijos.

Jeigu mažylis galvos skausmu skundėsi ne vieną kartą, atidžiai jį stebėkite ir užsirašykite: kiek trunka priepuolis, kokiomis aplinkybėmis kyla skausmas, kuriuo paros metu, kaip garsas ir šviesa veikia būklę. Su šiais užrašais eikite pas gydytoją.

Mokyklinio amžiaus vaikams dažnus galvos skausmus gali sukelti vegetatyvinė distonija, kitaip dar vadinama širdies neuroze. Tai susiję su sparčiu fiziniu augimu arba psichoemociniu krūviu.

Paauglystė - periodas, kai vaikas siekia tapti savarankiškas ir kaupia patirtį. Būna, kad tenka pasidarbuoti ir kumščiais, o tėvai to nežino. Po galvos sumušimo skausmas gali atsirasti 2 savaičių laikotarpiu.

40 proc. aštrių galvos skausmo priepuolių lemia infekcijos. Tokiu atveju vaikas ne tik skundžiasi galvos skausmu, bet ir karščiuoja, vemia, yra mieguistas.

   Neskubėkite panikuoti: medikų duomenimis, tik 5 proc. užfiksuotų atvejų, kai paaugliai skundžiasi galvos skausmu, yra pavojingi gyvybei.G a i r ė s » Galva • Ligų simptomai • Vaikai •
 

Galvos skausmas Kodėl skauda galvą?

Vargu ar žemėje atsirastų laimingasis, kuriam niekada neskaudėjo galvos. Deja, šią iš pažiūros menką problemą dažniausiai išsprendžiam viena tablete. Taigi, kada galvos skausmas rimta liga?..

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Galva


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!

© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-20