Esat.lt facebook'e



Saugus elgesys ant ledo

Vaikščioti ledu

Tvirčiausias ledas iš arti atrodo skaidrus, žalsvo ar melsvo atspalvio. Baltas ledas – mažiau tvirtas, nes jame daug oro. Labai pavojingas ežerų ledas, taip pat ledas tarp meldų. Ploniausias ledas virš šaltinių ir upelių. Ledas po sniego pusnimis taip pat pavojingas – jis lūžta be charakteringo traškėjimo, todėl tokias vietas reikia apeiti.

Saugaus elgesio ant ledo atmintinė:

• Žvejoti ant vandens telkinių galima tuomet, kai ledas ne plonesnis kaip 7 cm.

• Negalima vienam eiti ant ledo neprašvitus. Einant su grupe, nereikia žingsniuoti vienam šalia kito.

• Negalima gręžti daug ekečių arti viena kitos ir būriuotis vienoje vietoje, kai ledas plonesnis kaip 30 cm. Žvejas turi turėti ne tik peikeną ar grąžtą, bet ir kamuolėlį virvės, kurį labai patogu paridenti įlūžusiajam. Einant ledu reikia peikena bandyti ledo tvirtumą. Pakankamai tvirtas ledas, kuriuo jau galima vaikščioti, peikena prakertamas tik po dviejų, trijų smūgių į tą pačią vietą prieš save ir šalia savęs. Jeigu vanduo pasirodo po pirmojo stipraus smūgio – reikia grįžti!

• Jeigu ledas po kojomis pradeda traškėti ar skeldėti, į krantą reikia grįžti savo pėdomis čiuožiančiais žingsniais, neatitraukiant kojų nuo paviršiaus ir statant jas plačiai, kad kūno svoris pasiskirstytų tolygiai.

• Jeigu įlūžote – nepraraskite savitvardos, greitai ištieskite rankas į šalis, kad galėtumėte išsilaikyti, kvieskite pagalbą. Nesigriebkite už lūžtančio ledo kraštų, nes ledas lūžinės ir jūs prarasite jėgas. Neužšliaužkite ant ledo krūtine, nes jis lūžinės. Pabandykite atsigulti ištiestomis rankomis ant ledo ir apsiversti ant nugaros, stumiantis kojomis iššliaužti.

• Į krantą grįžkite tuo keliu, kuriuo atėjote!

• Pastebėję įlūžusį žmogų, prieikite prie jo 10 m nuotoliu ir sustokite! Įvertinkite situaciją. Niekada negalima paduoti įlūžusiajam rankos, nes savo svoriu įlaušite ledą. Jeigu neturite jokių specialių gelbėjimo priemonių, reikia gultis ant ledo, tvirtai laikyti vienas kitą už kojų, padaryti gyvą „grandinę“. „Grandinės“ priekyje esantis žmogus nukentėjusiajam turi paduoti kokį nors daiktą ir padėti užsiropšti ant stipresnio ledo. Geriausia paduoti šaliką, diržą, paridenti virvės kamuolį, o jei netoli krantas – šaką.

• Kviečiantis pagalbą telefonu 112 labai svarbu trumpai, bet tiksliai nusakyti: kas atsitiko ir kur esate, kiek yra nukentėjusiųjų, kokios pagalbos reikia, kas dar gali atsitikti. Jeigu tiksliai nežinote savo buvimo vietos, tuomet praneškite ką aplinkui matote ar neseniai matėte.


Ant užšalusių vandens telkinių draudžiama:

• eiti, važiuoti ir čiuožti, kai ledo storis mažesnis negu nurodyta lentelėje, kurią rasite paspaudę šią nuorodą;
• rengti čiuožyklas ant gilesnių negu vieno metro vandens telkinių;
• naudotis čiuožyklomis, kai ledo storis mažesnis negu 25 cm, ledas turi sniego priemaišų - nėra skaidrus;
• atlydžio metu naudotis čiuožyklomis, įrengtomis ant vandens telkinių.

G a i r ė s »


 

Poilsis vandenyje Saugus elgesys prie vandens telkinių

Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsiant skubėkite į krantą....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s »


Kaip elgtis baseinuose Saugus elgesys baseinuose

Jei yra išberta oda, prieš einant, ar jei išbėrė po baseino, būtinai pasirodykite alergologui ar dermatologui, kuris nustatytų bėrimo priežastį....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s »


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad patarimai ir lieka tik patarimais, tad atsitikus bėdai visų pirma - NEPAMESKITE GALVOS!


Siūlom paskaityti!




Pirmosios pagalbos patarimaiPirmosios pagalbos patarimai

P l a č i a u »

Ką vertėtų žinotiKą vertėtų žinoti?

P l a č i a u »

Pagalbos informacijaPagalbos informacija

P l a č i a u »

Patarimai kaip išlikti gyvamPatarimai kaip išlikti gyvam

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-02-19