Esat.lt facebook'e



Kaip gaivinti kūdikį?

Kūdikių gaivinimas

Kūdikiai ir vaikai dažniau miršta nuo kvėpavimo nei širdies sutrikimų. Todėl svarbu žinoti, kaip taisyklingai „įpūsti oro", priversti vaiką kvėpuoti.

Įvertiname būklę.

Apžiūrime, ar kvėpavimo takai atviri. Kūdikių iki vienų metukų galva yra šiek tiek didesnė už kūnelį. Paguldžius mažylį ant nugarytės galva šiek tiek palinksta krūtinkaulio link, dėl to „užsidaro" kvėpavimo takai. Todėl kūdikiui po mentėmis pakiškime kelis kartus sulenktą vystyklą ar nedidelę pagalvėlę, kad vaiko galva ir kūnelis būtų viename lygyje, o kvėpavimo takai atviri.

Apžiūrime, ar burnoje nėra svetimkūnių. Norėdama patikrinti niekada nekiškite piršto - taip svetimkūnį galite dar giliau įstumti. Jei pravėrusi burnytę aiškiai matote, kad svetimkūnis yra, apvyniokite pirštą švaria nosinaite (kad neslystų) ir atsargiai ištraukite.

Įvertiname, ar vaikas kvėpuoja. Greičiausiai tai galime padaryti stebėdamos vaiko odos spalvą. Jei įprastos spalvos, rausva, vadinasi, vaikas kvėpuoja. Jei kvėpavimas sutrikęs, oda būna pilkšva, mėlynuoja (išskyrus, kai apsinuodija smalkėmis. Tada oda net ir kvėpavimui sutrikus išlieka labai rausva). Įvertiname, ar kilnojasi krūtinės ląsta. Paskui pasilenkiame prie vaiko burnytės, kad pajustume ir išgirstume, ar kvėpuoja. Jei kvėpuoja, pajusite šilto oro srovę. Jei ne, mūsų tikslas - padaryti, kad kvėpuotų.

Svarbu įvertinti, ar plaka širdelė. Jei mažylio odelė rausva, greičiausia plaka. Kad įsitikintume, patikriname pulsą. Vaikams ir kūdikiams pulso čiuopti kakle negalima! Pulsą pirštų galiukais reikia čiuopti pažastyje ir kirkšnyje.

Jei vaikas kvėpuoja, pulsas yra, taisyklingai paguldome ir skubame skambinti pagalbos telefonu. Jei mažylis nekvėpuoja, gaiviname.


Gaiviname.

• Jei įmanoma, apžiojame ir kūdikėlio nosį, ir burną. Didesniam vaikui užtenka apžioti lūpas, pirštais užspaudžiame nosį. Jei dėl kokių nors priežasčių negalime apžioti lūpų, užčiaupkime burną ir orą pūskime pro nosį. Du kartus įpūskime šiek tiek oro. Plaučiai yra kaip maišelis, todėl labai svarbu pajusti, kada „maišelis" išsipučia ir nepūsti per daug, „neplėšti".
• Pūsdamos orą stebime, ar kilnojasi krūtinės ląsta. Jei pučiame taisyklingai, ji kilnojasi. Įpučiame ir leidžiame orui išeiti.
• Jei dukart įpūtus širdies veiklos nėra, randame tašką, kur linija tarp spenelių susikerta su krūtinkauliu, ir toje vietoje dviem pirštais gana dideliu greičiu paspaudžiame trisdešimt kartų. Tada vėl dukart įpučiame ir vėl paspaudžiame.
• Jei taisyklingai gaiviname, oda atgauna rausvą spalvą gana greitai. Patikriname, ar nepradėjo kilnotis krūtinės ląsta, paklausome ir pajaučiame, ar yra šilto oro srovė, ar atsirado pulsas.
Taip dirbame, kol atgaiviname arba atvyksta pagalba.


Be to,

• Svarbiausia - nesutrikti ir nepanikuoti.
• Jei namuose esate viena, pirmiausia gaivinkite (atlikite vieną ciklą) ir tik tada bėkite skambinti.
• Jei namie esate ne viena, liepkite šeimos nariui ieškoti pagalbos, o pati likite gaivinti. Jei namie yra tik mažametis vaikas, liepkite, kad bėgtų ieškoti suaugusio žmogaus, kuris iškviestų pagalbą.
• Net jei jau po pirmojo gaivinimo vaikas atsigavo, širdelė plaka, medikus kviesti būtina. Jie įvertins, kodėl taip atsitiko, patikrins, ar tikrai viskas gerai.


Jei atliekamas išorinis širdies masažas, jį atliekant reikėtų naudoti tik du pirštus.

Kūdikių gaivinimas

G a i r ė s » Gaivinimas | Vaikai |


 

Širdis Kaip atliekamas išorinis širdies masažas?

Širdis masažuojama staiga nutrūkus kraujotakai. Dažniausiai naudojamas netiesioginis (išorinis) širdies masažas. Jis atliekamas gaivinamąjį paguldžius ant nugaros....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Gaivinimas


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad patarimai ir lieka tik patarimais, tad atsitikus bėdai visų pirma - NEPAMESKITE GALVOS!


Siūlom paskaityti!




Pirmosios pagalbos patarimaiPirmosios pagalbos patarimai

P l a č i a u »

Ką vertėtų žinotiKą vertėtų žinoti?

P l a č i a u »

Pagalbos informacijaPagalbos informacija

P l a č i a u »

Patarimai kaip išlikti gyvamPatarimai kaip išlikti gyvam

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25