Esat.lt facebook'e



Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais

• Susmulkintos kaštonų vaisių žievės tinka ir sėdimoms vonelėms gydant hemorojų: 2 šaukštus žaliavos užpilkite 1 litru verdančio vandens, pakaitinkite pusę valandos verdančio vandens puode, po to nukoškite ir supilkite į vonelę.

• Sergant reumatu, podagra, bronchitu, tuberkulioze, pablogėjus virškinimui - vieną valgomą šaukštą sudžiovintų ir susmulkintų kaštonų lapų užpilti puse litro vandens, užvirinti ir ant silpnos ugnies virinti 15 minučių. Ataušinti, nusunkti ir gerti po pusę stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį.

• Sergant reumatu, podagra, bronchitu, tuberkulioze, pablogėjus virškinimui - vieną arbatinį šaukštelį džiovintos ir sumaltos žievės miltelių užpilti puse litro vandens, užvirinti ir ant silpnos ugnies virinti 15 minučių. Ataušinti, nusunkti ir gerti po pusę stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį.

• Reumatui gydyti puikiai tiks kaštonų vonios - susmulkinkite apie pusę kilogramo kaštonų vaisių, užpilkite 3 litrais vandens ir virkite pusvalandį ant silpnos ugnies. Paskui uždenkite ir palikite dar pusvalandį, kad pritrauktų, po to nukoškite, supilkite į vonią, vandens temperatūra turėtų būti apie 35–40 laipsnių. Pamirkite ne mažiau kaip 15 minučių. Tokias voneles geriausiai daryti prie einant miegoti, po vonios, šiltai apsiklokite ir saldžių. Tokias voneles darykitės maždaug kas dvi savaites kas antrą dieną.

• Kaštonų žiedus (džiovintų, 50 g) užpilti 0,5 litro degtine ar dar veiksmingiau spiritu, palaikyti 14 dienų ir gerti po 30-40 lašų 4 kartus per dieną. Nuo kojų venų išsiplėtimo, hemorojaus, vidurių užkietėjimo.

• Kaštonų vaisius sumalkite į miltelius, sumaišykite lygiomis dalimis su kiaulės taukais ir užtepkite plonu sluoksniu ant juodos duonos riekės. Šį sumuštinį pridėkite ant gydomos skaudamos vietos ir šiltai apriškite, geriausiai tokius kompresiukus daryti prieš einant miegoti.

• Kaštonų vaisius (sumaltus) užpilti obuolių actu ir palaikyti. Tinka skaudantiems sąnariams įtrinti.

Puslapiai: 1 |

G a i r ė s » Kaštonai | Medžiai |

 

   Kaštonų nauda organizmui

Vaistažolės liaudies medicinoje Vaistažolės liaudies medicinoje

Žinios apie vaistinius augalus pravers stovyklaujant bei laiką leidžiant gamtoje, ypač kai vaistinėlė tuščia arba kai iki artimiausios vaistinės nėra kaip nuvažiuoti. Tad šis tas apie vaistažoles..

Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomuoju česnaku Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomuoju česnaku

Užpuolus kosuliui - keletą skiltelių česnako sumaišyti su medumi ir palaikyti tamsioje vietoje. Gerti po 1 arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną, užsigeriant šiltu arba karštu pienu...

Liaudiški patarimai nuo pykinimo Liaudiški patarimai nuo pykinimo

Kamuojant pykinimui labai geras pasirinkimas būtų citrina, ji padeda organizmui greičiau atsikratyti toksinų. Užėjus pykinimui, padeda ir citrinos kvapas - tereikia nulupti šviežią citriną ir uostyti pajutus šleikštulį. Taip pat, naudinga gerti atskiestas vand..

Liaudiški patarimai kaip gydytis žemės taukais Liaudiški patarimai kaip gydytis žemės taukais

Skaudant sąnarius - žemės taukų drebučių masę reikia apipilti spiritu, kelias diena palaikyti. Skaudamą vietą trinti 10 dienų. Po to daryti 10 dienų pertrauką...

Liaudiški patarimai naikinant pleiskanas Liaudiški patarimai naikinant pleiskanas

Tulžies akmenligei gydyti - imti po 100 gr. ajerų šaknų bei mėtų lapų ir 75 gr. kukurūzų purkų. 2 valg. šaukštus mišinio suberti į termosą, užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens....

Vaistažolių mišiniai atminties stiprinimui Vaistažolių mišiniai atminties stiprinimui

Atminties stiprinimui - 1 valgomąjį šaukštą šalavijo lapų užpilti 1 stikline verdančio vandens, 15 min. pakaitinti karšto vandens vonelėje, 30 min. palaukti, perkošti ir....

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-09-11