Esat.lt facebook'e



Liaudiški patarimai pleiskanų gydymui

• Svogūnas – taip pat sėkmingai susidoroja su pleiskanomis. Sutarkuokite nedidelę svogūno galvutę ir gautą košelę suvyniokite į marlę. Gautu ryšulėliu masažuokite galvos odą. Įmasažavusios palikite porai valandų ir po to išplaukite. Plaukai taps minkštesni, elastingesni ir tvirtesni. Po keleto tokių procedūrų pleiskanos turėtų išnykti.

• Pleiskanotai, riebiai odai gydyti: sumaišyti 2 dalis sausų šilinio viržio žiedų, 2 dalis sausų didžiosios dilgėlės lapų, 2 dalis didžiosios varnalėšos šaknų ir 1 dalį paprastųjų apynių spurgų. 7 valgomuosius šaukštus šio mišinio užpilti litru vandens ir 8-10 min. pavirti. Atvėsus perkošti ir šiuo skysčiu 3 kartus per savaitę įtrinti galvos odą arba perplauti plaukus.

• Pleiskanotą galvą kasdien plauti išrūgomis.

• Pleiskanas išnaikinti padės kiaušinio trynys: plaukus ir galvos odą 10 minučių trinkite dviejų kiaušinių tryniais. Po tokio galvos masažo plaukus išskalaukite vėsiu vandeniu.

• Plaukams stiprinti, pleiskanoms naikinti: valgomąjį šaukštą susmulkintų paprastųjų apynių spurgų užpilti stikline verdančio vandens, pavirti 30 min. Atvėsinti ir įtrinti plaukų šaknis.

• Nuo plaukų slinkimo ir pleiskanų: 2 valgomuosius šaukštus paprastojo lazdyno lapų užpilti stikline verdančio vandens ir valandą palaikyti. Nukošti, atskiesti litru virinto vandens. Šiltu nuoviru plauti galvą kas antrą dieną 3 kartus.

• Keturių citrinų žieveles virinti 1 litre vandens 15 min. Karta per savaitę skalauti plaukus nuoviru.

• Išmėginti ir čiobrelius. 4 arbatinius šaukštelius džiovintų čiobrelių užvirkite pusėje litro vandens, 10 minučių palaukite, kad pritrauktų ir perkoškite. Kai atvės, užpilkite ant švarių plaukų, švelniai pamasažuokite galvos odą ir palaukite, kol išdžius. Plauku perskalauti nereikia ir džiovintuvu džiovinti negalima.

• Dilgėlės – taip pat nepamainoma plaukų priežiūros priemonė. Kiekvieną dieną plaukus ir galvos odą įtrinkite 2 valgomaisiais šaukštais dilgėlių sulčių.

• Šalpusnis taip pat puiki priemonė, kovojanti su pleiskanomis. Tris šaukštus šalpusnio ir tiek pat dilgėlių lapų užpilkite litru verdančio vandens. Po 30 minučių nukoškite per marlę. Šiuo antpilu įtrinkite galvos odą 2-3 kartus per savaitę.

Puslapiai: 1 | 2 |

G a i r ė s »

 

Vaistažolių mišiniai plaukų priežiūrai Vaistažolių mišiniai plaukų priežiūrai

Plaukus stiprina ir skatina jų augimą: 30-50 g svogūnų lukštų užpilti stikline vandens ir virinti 15-20 min., palaukti 30 min. ir perkošti. Išplautus sausus plaukus suvilgyti nuoviru....

Liaudiški patarimai kaip gydytis aktinidijomis Liaudiški patarimai kaip gydytis aktinidijomis

Aktinidijų uogos vartojamos kaip vitamininė priemonė - profilaktiškai ir gydant avitaminozes, skrandžio ir žarnyno ligas, kokliušą, dantų ėduonį, sutrikus medžiagų apykaitai....

Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle

Užkietėjus viduriams - 2 valgomus šaukštus dilgėlių lapų užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. 1 val. palaukti; perkošti. Gerti po 0,5 stiklinės 4 kartus per dieną....

Liaudiški patarimai kaip gydytis vyšniomis Liaudiški patarimai kaip gydytis vyšniomis

Kraują stabdančių savybių turi susmulkinti vyšnių lapai. Jei bėga kraujas iš nosies - įdėkite į nosį vyšnios lapą, turėtų tai padėti...

Liaudiški patarimai kaip gydytis svarainiais Liaudiški patarimai kaip gydytis svarainiais

Svarainio sėklos pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Nuo seno gydomas kosulys, bronchitas. Kosint arba sergant ūmiomis kvėpavimo takų ligomis, geriama svarainio sėklų arbata...

Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomuoju svogūnu Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomuoju svogūnu

Skaudančiai gerklei ir peršalus vartojamas toks mišinys: 2 svogūnai sumaišomi su 2 šaukštais medaus ir palaikoma per naktį. Išoriškai vartojami kompresai, kurie valo žaizdas, padeda pasišalinti rakštims, gydo ausų skausmą...

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-09-11