Esat.lt facebook'eVitaminas B13 :: Oroto rūgštis

Vitaminas B13 - Oroto rūgštis (Pirimidinkarboksilo rūgštis) - nors dažniausiai oroto rūgštis skaitoma, kad tai ne vitaminas.

Oroto rūgštis pirmą kartą buvo išskirta 1905 m. kaip nežinoma medžiaga iš karvės pieno išrūgų (graik. oros – išrūgos). Jos nedideli kiekiai aptinkami piene, išrūgose, jogurte, o ožkų ir avių krekenose jos ypač daug. Šiek tiek šios rūgšties yra motinos piene, tačiau priešpienyje jos būna 4–5 kartus daugiau.

Ji susijusi su vitaminu B12 – jos vartojimas gali sumažinti vitamino B12 stoką. Pagrindinė orotatų funkcija – dalyvavimas RNR ir DNR sintezės procese. Oroto rūgščiai virstant uridinu, dalyvauja fermentas, kurio aktyvumui reikalingi magnio jonai – susidaro fermento ir magnio orotato kompleksas. Svarbu, kad šis kompleksas būtų stabilus. Magnis pasiekia minėto fermento aktyviąsias vietas ir, užtikrindamas komplekso stabilumą, lemia reakcijos visavertiškumą.

Eritrocituose oroto rūgštis verčiama uridinfosfatu (UDF), kuris atsako už gliukozės bei uridino kaupimą ir paskirstymą audiniuose – smegenyse, širdyje, skeleto raumenyse. UDF kompleksas su gliukoze virsta glikogenu. Tai ypač svarbu streso, kuriam įveikti reikalingi dideli anglavandenių ir nukleotidų kiekiai, metu. Pavyzdžiui, vario ir nikelio orotatai šį virsmą slopina, o kalcio orotatas neturi jokio poveikio. Taigi organizmas uridinų sintezei pirmiausia vartoja magnio orotatą, todėl sergantiesiems bei patiriantiems stresą žmonėms atsiranda magnio stoka.

Iš dalies oroto rūgštis gali kompensuoti vitamino B12 trūkumą.


Nauda: - didina širdies raumens toleranciją krūviui ir deguonies trūkumui, kas ypač svarbu infarkto pažeistame miokarde. Eritrocituose oroto rūgštis verčiama į uridinfosfatą, kuris yra atsakingas už gliukozės ir uridino kaupimą smegenyse, širdies ir skeleto raumenyse.


Randamas: - maiste jos nėra daug, daugiausiai oroto rūšties randama pieno produktuose, ypač išrūgose, jogurte, krekenose, taip kepenyse, alaus mielėse.


Rekomenduojama paros norma: - [dažniausiai vartojamas junginiuose su mineralais]


Vartojimas:

Oroto rūgštis būna druskų pavidalu junginiuose su mineralais - magniu, kalciu, kaliu. Iš tokių junginių mineralai yra lengvai pasisavinami ir patekę į kraujotaką panaudojami organizme.

• Kalcio orototas vartojamas išsėtinės sklerozės metu,
• Magnio orotatas - širdies ir nervų ligų atvejais.

G a i r ė s » B grupės vitaminai | Vitaminai |
 

Vitaminų gėrimas Vitaminas B8 :: Inositol

Vitaminas B8 dalyvauja riebalų apykaitos reguliavime, mažina cholesterolio lygį kraujuje, saugo nuo aterosklerozės vystymosi ir nutukimo, apsaugo nuo trombų....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » B grupės vitaminai


Vitaminų gėrimas Vitaminas B6 :: Piridoksinas

Vitaminas B6 laikomas pačiu aktyviausiu, daugiausiai funkcijų atliekančiu B grupės vitaminu. Deja, iluma apdorojant maistą, apie 30 procentų šio vitamino suyra....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » B grupės vitaminai


  Taisyti-papildyti

 NEPAMIRŠKITE, kad galutinis sprendimas, ar jums reikalinga papildomai vartoti kažkokių tai vitaminų / mineralų ar papildų, turėtų būti Jūsų gydytojo!


Siūlom paskaityti!
Vienas :: Laimės akmuo pagal numerologijąVienas :: Laimės akmuo pagal numerologiją

P l a č i a u »

Ką daryti jei užgulė nosį?Ką daryti jei užgulė nosį?

P l a č i a u »

Ką daryti jei vargina mėšlungis?Ką daryti jei vargina mėšlungis?

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2022-10-24