Esat.lt facebook'eBlogis

Blogis - turbūt, kartais, ypač kai niūri nuotaika, užsimanoma pasvajot - pasvajot apie amžiną meilę. Ar pamąstyt, pasamprotaut apie visatą - bekraštę ir amžiną, apie tai ką čia, šitoje Žemėje, veikiame? Kaip susigaudyt, ar tas "buvimas" čia teisingas? Kodėl pastoviai ieškai, ir suradus nusivili?

Kodėl pasaulyje tiek daug blogio? Tokiom minutėm turbūt dažnas, apsitveria tokių ar panašių, šiuo atveju nelabai svarbu kokių, tiesiog "klaustukų" tvora. Bandoma ieškoti "galinės stotelės" ar tiesiog knieti suprasti "starto" aplinkybes.
Juk visi keliai kur nors veda. Kokiu bežingsniuotum, kiekvienas patyliukais viliasi, kad ne tolyn, o artyn savo laimės eina. Bet dažnai tą kelią pastoja blogis. :(
Tad, kodėl pasaulyje tiek daug blogio? nors tiksliau kodėl aplink manęs jo taip apstu.


Vieni išminčiai sako:

Kad nėra mąstymo kultūros. Žmogus neužsiimantis tikslinga veikla, gimdo minčių šiukšles, pilkas, mažas bespalves mintis ir taip užteršia nematomą pasaulį. Susidaro tankus, tirštas, gigantiškas minčių debesis, kuriame susikuria neigiama energija bei chaotiška jėga, kurioje nėra nė lašelio kūrybinio impulso. Šita neigiama energija nepanaudojama kūrybinėje veikloje ir pasireiškia planetoje nelaimėmis, karais, tiesiog išsiveržia blogis.
Todėl tie patys išminčiai sako, kad žmogus siekdamas tobulumo, pirmiausia privalo išmokti teisingai mąstyti, stengtis į erdvę pasiųsti tik geras, šviesias mintis. Savo mintimis žmogus kuria aplinką ir savo geromis mintimis gali išsikviesti jėgas, kurios nugali blogį. Natūralu, kad geri santykiai su žmonėmis, net su savo priešu paliečia giliai paslėptas po asmeniniu blogiu silpnas, bet geras tikros žmogiškos sielos stygas. Gera mintis visada aukštesnė ir stipresnė už blogą. Atsakydami blogiu į blogį, mes nusileidžiame į blogio lygį ir pasilikę vieniši su blogiu, pralošiame. Tuo pačiu padedame ir tam blogiui augti.
Tačiau, kai mes geru atsakome į blogį, pakylame aukščiau t.y į gėrio lygį, į kurį blogis tiesiog nesugeba pakilti. Žinoma mes nepasitraukiam, nepasiduodam, mes kovojame, bet kovojame gėrio lygyje, kuriame gėris ir trumfuoja.
Ar ne todėl blogis, smogdamas ir nesulaukęs atsakymo, grįžta pas "šeimininką" ir ardo drąsko jį patį. Geras elgesys su tokiu žmogumi padeda jam susidoroti su savyje slypinčiu blogiu ir įtvirtinti savyje gėrį. Vadinas mūsų geras elgesys padeda prasikalti gėrio daigui kitame žmoguje.


Kiti išminčiai dar paantrina:

Kad blogos mintys, tiesiog traukia tokią pat... Jeigu jūs galvojate arba sakote pav.: "Visi mane tiktai kritikuoja" - tai šios mintys prie jūsų pritraukia būtent tokius žmones. Jeigu neturėsite tokių minčių, tai ir "tokie" žmonės išnyks iš jūsų gyvenimo. Taigi, net jeigu kas nors biauriai elgiasi su jumis, svarbu suprasti, kad tik jūsų pačių, įsitikinimai priartina tokius žmones prie jūsų.
Pamėginkite visų pirma atleisti tam žmogui, kuriam jūsų manymu, sunkiausia atleisti. Iš pradžių sutiksite labai didelį vidinį pasipriešinimą. Tačiau kuo labiau jūs stengsitės su juo kovoti, tuo greičiau jis išnyks. O su šiuo pasipriešinimu išnyks ir jūsų agresija, jūsų siela taps laisvesnė. Toks apsivalymas suteiks jums neapsakomai didelį teigiamos energijos krūvį.

Apsivalydami nuo pykčio ir neapykantos, jūs kartu apsivalysite ir nuo ligų.

Išmokti pamilti ir įvertinti save - tai raktas nuo teigiamų poslinkių jūsų gyvenime. Tik įvertindami save galime sukurti atitinkamą proto nuostatą, leidžiandžią suderinti savo tarpusavio santykius su kitais žmonėmis, pasirodo kai pradėsite save mylėti bei vertinti, net ir jei per didelis jūsų svoris jis savaime susireguliuos. Nes visų pirma žmogaus didelis svoris (jei nėra sveikatos sutrikimų, ir žinoma su kai kuriom kitom išimtim) rodo, kad jis kažkuria prasme jaučiasi nesaugiai, būtent riebalai simboliškai atlieka gynybinę funkciją. Šiuo atveju geriausia diena - kai vengima savo paties blogų minčių. Yra manoma, kad vos tik pradėsite gerbti save ur ušspręsit savo vidines problemas,jūsų viršsvoris automatiškai išnyks.


Tad, visi išminčiai pataria:

• savo mintis ir veiksmus nukreipkime aukštyn: į grožį ir meilę. Išmokime keisti blogas mintis į geras, šviesias mintis.

Kovos su blogiu esmė - ne sunaikinti žmogų - blogio nešėją, bet sunaikinti patį blogį.

G a i r ė s » Charakteris |
 

  Taisyti-papildyti

 Gyvenimas sunkus? Nekovokite su savo problemomis vieni, drąsiai kreipkitės pagalbos ne tik pas geriausius draugus bet ir specialistus, jei tik to prisireikia!


Siūlom paskaityti!
Persimonų nauda organizmuiPersimonų nauda organizmui

P l a č i a u »

Juodųjų serbentų nauda organizmuiJuodųjų serbentų nauda organizmui

P l a č i a u »

Portulakos nauda organizmuiPortulakos nauda organizmui

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-20