Esat.lt facebook'ePapildai akims

Liuteinas - yra riebaluose tirpus biologiškai aktyvus pigmentas, sintetinamas augaluose. Žmogaus organizmas liuteino negamina, todėl pakankamas jo kiekis turi būti gaunamas su maistu. Liuteinas kaupiasi akies tinklainės geltonojoje dėmėje, kurios dėka matome aiškų vaizdą. Liuteinas veikia kaip antioksidantas, saugo geltonąją dėmę nuo žalingų ultravioletinių spindulių, padeda apsaugoti kraujagysles nuo aterosklerozės vystymosi. Su amžiumi liuteino atsargos organizme mažėja.

Liuteinas randamas žaliose lapinėse daržovėse. Daugiausia jo yra špinatuose, kopūstuose, žirniuose, brokuoliuose, kiviuose. Rekomenduojama per parą suvartoti 6 mg liuteino.


Mėlynių ekstraktas

Mėlynių ekstraktas - tai vienas iš natūralių produktų, skirtas regėjimui gerinti. Mėlynių uogose randama cheminių junginių antocianų - tai patys stipriausi gamtoje randami antioksidantai, padedantys organizmui kovoti su ląsteles pažeidžiančiais laisvaisiais radikalais.

   Ką vertėtų žinoti, norint, kad akys būtų sveikos?

Mėlynės apsaugo akies tinklainės geltonąją dėmę nuo degeneracijos, gerina akies kraujotaką, stiprina tinklainės kapiliarų sieneles, apsaugo nuo kataraktos vystymosi ir progresavimo, mažina akių nuovargį, gerina matymą tamsoje.

Mėlynės taip pat pasižymi kraujagysles apsaugančiu poveikiu, todėl gali būti naudojamos esant hemorojui, kojų venų varikozei.


Vitaminas A (retinolis)

Vitaminas A (retinolis) yra būtinas odos ir gleivinių lastelių susidarymui ir atsinaujinimui, yra svarbus regėjimui – padeda skirti šviesą, tamsą ir spalvas, yra svarbus normaliam augimui, kaulų ir dantų formavimuisi, nervų sistemos veiklai ir organizmo atsparumui ligoms (imunitetui).

Vitaminas A veikia ir kaip antioksidantas – apsaugo nuo organizmą pažeidžiančių laisvųjų radikalų poveikio. Vitaminas A taip pat reikalingas reprodukcijai ir normaliam embriono vystymuisi.

Naturalūs vitamino A šaltiniai yra žuvu taukai, kepenys, pieno produktai, kiaušinio tryniai, morkos, pomidorai, kopustai, špinatai, brokoliai, salotos.

Esant vitamino A trūkumui būdinga lužinejantys nagai, praradę blizgesį plaukai, pleiskanojanti oda, spuogai, opelės burnoje, pablogėjes regėjimas prieblandoje, nuovargis, anemija, sulėtėjes vaikų augimas.

Kasdien suaugusio žmogaus organizmui reikia 800 mikrogramu vitamino A, neščioms moterims – 1000 mikrogramų, vaikams – 700 mikrogramų.

Suvartojus per didelę vitamino A dozę gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, mieguistumas, neryškus matymas, kepenų funkcijos sutrikimai, odos lupimasis, sąnariu, kaulų skausmas. Neščioms moterims vitamino A perteklius gali sukelti vaisiaus apsigimimus.


Beta karotinas

Beta karotinas yra vienas iš grupės gamtoje randamų cheminių medžiagų, vadinamų karotinoidais. Beta karotinas randamas tamsiai žaliose ir oranžinėse daržovėse: morkose, špinatuose, salotose, brokoliuose, abrikosuose, žaliuose pipiruose.

Iš beta karotino organizme gaminamas vitaminas A . Beta karotinas veikia kaip antioksidantas - saugo žmogaus organizmą nuo kenksmingo laisvųjų radikalų poveikio, apsaugo odą nuo saulės nudegimų, padeda išlaikyti odos elastingumą, lėtina kataraktos vystymąsi, stiprina imunitetą.

Per parą rekomenduojama suvartoti 1,5 - 1,8 mg beta karotino. Beta karotino perdozavimas gali sukelti viduriavimą bei rankų ir pėdų gelsvą atspalvį, nutraukus vartojimą šis pašalinis poveikis išnyksta. Ilgalaikis beta karotino preparatų vartojimas didelėmis dozėmis nežymiai padidina riziką sirgti širdies ligomis ir vėžiu bei sukelia kepenų pažeidimus.G a i r ė s » A vitaminas • Akys • Beta karotinas • Mėlynės • Papildai •
 

Ašara Kodėl ašaroja akys?

Akių ašarojimo dažniausia priežastimi pasitaiko sausų akių sindromas, kuris atsiranda dėl: netinkamos darbo aplinkos, reumatinių ligų, naudojamų vaistų ir taip dėl prasidedančių akių ligų...

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Akys


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!

© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25