Esat.lt facebook'e



Liaudiški patarimai kaip gydytis Paprastaja jonažole

• Užpuolus kosuliui - 1 valgomas šaukštas jonažolės žolės sumaišoma su trupučiu propolio ir užpilama 1 stikline verdančio vandens. Po 20 min. perkošti ir nuspausti. Skalauti gerklę 2-3 kartus per dieną.

• Skrandžiui gydyti. Beržo grybai renkami anksti pavasarį arba vėlų rudenį. Grybą sutrinti akmeniu. Išdžiovinti. Užpilti ne karštesniu negu 50 laipsniu temp.vandeniu, tokioje temperatūroje išlaikyti per naktį. Šį antpilą maišyti su jonažolių, medetkų antpilu ir gerti po puse stiklinės kas 8 val. Vartoti be pertraukos mažiausiai mėnesį.

• Pesišaldžius. 1-2 arbat. šaukštelius jonažolės užpilti 1 stikline verdančio vandens. Palaikyti 30 min., perkošti. Gerti 2-3 kartus per dieną keletą savaičių.

• Nudegimai, opos ir žaizdos gydomos paprastosios jonažolės nuoviru. 1 valgomąjį šaukštą išdžiuvusių jonažolių užplikyti stikline verdančio vandens ir virinti 10 min. arba 2 val. laikyti termose. 2 kartus per dieną dėti suvilgytus nuoviru tvarsčius. Jeigu nudegė gerklė, reikia gerti riebų skystį arba sumaišytą su žalio kiaušinio baltymu vandenį.

• Nevaisingumui gydyti - Kvėpuoti degintos jonažolės dūmais.

• Naktinis šlapinimasis. Sumaišyti po 1 valgomąjį šaukštą bruknės uogų, bruknės lapų ir jonažolės. Užpilti mišinį 3 stiklinėmis vandens ir virinti 10 min. Gerti po pusę stiklinės 5 kartus per dieną.

• Naktinis šlapinimasis. Po lygiai sumaišyti jonažolę ir širdažolę, gerti kaip arbatą. Taip pat, kol vaikas nepasveiks, reikia atsisakyti arbūzų, salierų, vynuogių ir šparagų.

• Naktinis šlapinimasis - 2 valgomuosius šaukštus jonažolių užplikyti stikline verdančio vandens, virinti 10 min. Nakčiai gerti po 0,5-1 stiklinę šalto nuoviro.

• Miego sutrikimams gydyti tinka kai kurie žoliniai (melisos, mėtos, ramunėlės, sukatžolės, jonažolės (pastaroji gydo ir depresiją), valerijono, apynių, raudonėlio, pelyno, krapų ir t.t.) preparatai. Jų galima pasigaminti ir namuose.

• Labai atsargiai reikėtų elgtis su vandeningomis nuospaudomis. Jei jos nepratrūksta, jas reikėtų pradurti. Pirmiausia pūslelė ir adata dezinfekuojamos spiritu ar odekolonu. Adatą galima palaikyti virš ugnies. Pradurta pūslelė „nudeginama“ briliantine žaluma. Odelės šalinti nereikia – ji yra papildoma apsauga nuo galimų infekcijų. Ant žaizdelės antibakterinis pleistras klijuojamas savaitę ar ilgiau. Kad kojų oda greičiau sutvirtėtų, ją galima patepti šviežių medetkų, jonažolių, levandų, alavijo sultimis, spiritiniu dilgėlių užpilu (dilgėlių lapai spirite ar degtinėje laikomi dvi savaites). Šie augalai skatina žaizdų gijimą, saugo nuo uždegimų ir turi baktericidinį poveikį.

Puslapiai: 1 | 2 |

G a i r ė s »

 

Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomuoju svogūnu Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomuoju svogūnu

Skaudančiai gerklei ir peršalus vartojamas toks mišinys: 2 svogūnai sumaišomi su 2 šaukštais medaus ir palaikoma per naktį. Išoriškai vartojami kompresai, kurie valo žaizdas, padeda pasišalinti rakštims, gydo ausų skausmą...

Vaistažolių mišiniai sumušimams gydyti Vaistažolių mišiniai sumušimams gydyti

Susimušus kompresams - 3 valgomuosius šaukštus džiovintos kalninės arnikos graižų užpilti 500 ml degtinės. Palaikyti 2 savaites tamsioje ir vėsioje vietoje....

Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle

Užkietėjus viduriams - 2 valgomus šaukštus dilgėlių lapų užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. 1 val. palaukti; perkošti. Gerti po 0,5 stiklinės 4 kartus per dieną....

Vaistažolės liaudies medicinoje Vaistažolės liaudies medicinoje

Žinios apie vaistinius augalus pravers stovyklaujant bei laiką leidžiant gamtoje, ypač kai vaistinėlė tuščia arba kai iki artimiausios vaistinės nėra kaip nuvažiuoti. Tad šis tas apie vaistažoles..

Liaudiški patarimai Liaudiški patarimai

Arba kitaip sakant, liaudies medicina - plačiaja prasme tai gydymasis įvairiomis žolelėmis (vaistažolėmis) ar namuose naudojamomis medžiagomis....

Vaistinė melisa liaudies medicinoje Vaistinė melisa liaudies medicinoje

Melisų arbata - pasižymi raminamosiomis savybėmis, todėl tinka esant miego sutrikimams. Užpilas - arbatinį šaukštelį melisos žolės užpilti stikline verdančio vandens ir palikti 30-40 min. Užpilą nukošti. Vartoti po arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną ir prie..

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-09-11