Esat.lt facebook'eVitamino D trūkumas didina kraujospūdį

Mokslininkai nustatė, kad nepakankamas vitamino D kiekis organizme gali būti susijęs su padidėjusiu kraujospūdžiu, kuris padidina riziką susirgti arterine hipertenzija.

"Jungtinėse Valstijose yra išplitęs vitamino D nepakankamumas, nors to galima lengvai išvengti papildomai vartojant vitaminą D arba šiek tiek būnant saulėje", sako dr. Vin Tangpricha.

Mokslininkai iš Emory universiteto medicinos mokyklos Atlantoje ištyrė didelio kraujospūdžio neturėjusių 7699 žmonių sistolinio kraujospūdžio ir vitamino D kiekio organizme ryšį Tarp tiriamųjų 47 procentai buvo vyrai, 61 procentas - baltieji, o 39 procentai - juodaodžiai.

Vitamino D trūkumas nustatytas 61 procentui baltųjų ir 92 procentams juodųjų. 63 procentai tiriamųjų buvo iki 49 metų amžiaus, o kiti - per 50 metų.

Mokslininkai nustatė, kad baltųjų su pakankamais vitamino D kiekiais sistolinio kraujospūdžio, susijusio su amžiumi, didėjimas yra 20 procentų mažesnis nei tų, kieno vitamino D kiekiai yra nepakankami. Juodaodžiams šis ryšys statistiškai nereikšmingas, rašoma tyrimo ataskaitoje žurnale "American Journal of Clinical Nutrition".

"Tyrimas nepateikia tiesioginių duomenų, kad papildomas vitamino D vartojimas sumažintų kraujospūdį", sako dr. Tangpricha.

Mokslininkai siūlo išsamiau tirti, kaip vitamino D kiekis organizme veikia kraujospūdį, praneša "Reuters Health".

G a i r ė s » D vitaminas | Kraujospūdis | Vitaminai | Vitaminai |
 

Širdis Vitamino D trūkumas didina širdies priepuolio riziką

Atsižvelgę į įvairias kitas papildomas aplinkybes, mokslininkai padarė išvadą, kad širdies priepuolio priklausomybė nuo vitamino D kiekio yra reikšminga....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » D vitaminas


Vitaminai Vitaminas D :: Kalciferolis

Puikus vitamino D šaltinis - žuvų taukai. Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, ir dėl to sumažėja, aktyvios vitamino D formos gamyba, yra skiriami vaistai....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » D vitaminas


Smegenų veikla Vitaminas D išsaugo proto guvumą

Britų mokslininkai ištyrė 3113 europiečių vyrų, kurių amžius buvo nuo 40 iki 79 metų, ir nustatė, kad mažai vitamino D vartoję vyrai pasižymėjo silpnesne protine veikla....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » D vitaminas


  Taisyti-papildyti

 NEPAMIRŠKITE, kad galutinis sprendimas, ar jums reikalinga papildomai vartoti kažkokių tai vitaminų / mineralų ar papildų, turėtų būti Jūsų gydytojo!


Siūlom paskaityti!
Septyni :: Laimės akmuo pagal numerologijąSeptyni :: Laimės akmuo pagal numerologiją

P l a č i a u »

Pirmoji pagalba apsinuodijusPirmoji pagalba apsinuodijus

P l a č i a u »

Pirmoji pagalba atsiradus nutrynimamsPirmoji pagalba atsiradus nutrynimams

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-03-29