Esat.lt facebook'eVeido odos priežiūra žiemą

Šalta žiemą

Oda nemėgsta žiemos žymiai labiau negu vasaros, todėl turėtume žinoti, ko jai reikia.

Kai oro temperatūra nesiekia nulio, tavo odai gresia ypatingas pavojus. Tokiomis sąlygomis oda išskiria žymiai mažiau riebalų, o jos natūralus apsauginis sluoksnis tampa lengvai pažeidžiamas.

Slidinėjimas, pasivaikščiojimai snieguotais takais ir panašios žiemos linksmybės neretai palieka nereikalingų žymių – sušalusios ausys ir skruostai tikrai nesuteikia tau grožio.

Aštrus, stiprus vėjas, šaltas oras, drėgmės trūkumas labai sausina odą – skruostai tampa šiurkštūs, o lūpos skilinėja. Sulėtėja kraujotaka, todėl oda tampa grubi ir netenka blizgesio.

Temperatūros kaita (kai iš šiltos patalpos išeini į lauką) ne tik sausina odą, bet ir verčia ją pleiskanoti, ji netenka elastingumo. Būtent žiemą daugumai moterų atsiranda pirmosios raukšlės, todėl nepamirškime nuolat prižiūrėti ir drekinti odos. Žinoma, reiktų vengti pasivaikščiojimų šaltyje.

Žiemos dienomis stenkis nenaudoti muilo. Pasak dermatologų, muilas sunaikina riebalinį odos sluoksnį, kuris mus apsaugo ir kurio negali pakeisti joks kremas. Šaltas oras taip pat gali priversti tavo odą tapti jautresne kvapams, todėl rinkis kuo švelnesnius, bekvapius kremus.

Jei nupraususi veidą, nori pasinaudoti toniku, patikrink, ar jame nėra alkoholio. Jis labai kenkia. Prausk veidą ne mažiau nei pusvalandį, prieš išeidama iš namų – oda turės laiko gerai išdžiūti. Jeigu oda bus lengvai drėgna, vėjas ją greitai pernelyg išdžiovins. Kasdien ryte naudok drėkinamąjį kremą. Jis turi būti riebus arba pusiau riebus. Parduotuvėse galima rasti specialiai žiemos orams pritaikytų kremų.

Rankų priežiūra yra ne mažiau svarbi nei veido. Žiemą joms reikia skirti ypač daug dėmesio. Prieš išeidama iš namų, privalai jas nusausinti. Nepamiršk pirštinių!

Jautriausioji vieta – lūpos. Kasdien kuo dažniau tepk jas vazelinu ir atprask nuo įpročio aplaižyti jas šaltyje. Tiesa, lūpų blizgesių stenkis vengti.


Nepamiršk:

• Kartą per savaitę veidui ir kaklui daryk kaukes.
• Išsimaudžiusi, pasitepk aliejumi (puikiai tinka ir vaikiškas) ir tik tada nusišluostyk rankšluosčiu.
• Stenkis būti drėgnose patalpose. Tegul oro drėkiklis tampa tavo geriausiu draugu. Jeigu jo neturi, ant radiatoriaus pakabink drėgnų rankšluosčių.
• Per dieną (bet ne prieš išeidama į lauką) puršk savo veidą ir kaklą specialiu aerozoliniu vandeniu. Beje, jis negadina makiažo.
• Su savimi nešiokis rankų kremą.


Pamiršk:

• Šaltyje neuždenk nosies ir lūpų. Kvėpavimas į šaliką gali sukelti atidengtos veido dalies atšalimą.
• Prieš išeidama į lauką, negerk alkoholinių gėrimų. Jis išplečia kraujagysles, tada jos linkusios dažniau trūkinėti.
• Neik į lauką ką tik išsimaudžiusi arba suprakairavusi. Reikia palaukti bent pusvalandį.
• Pamiršk preparatus, kurių sudėtyje yra medaus.
• Odos šveitimus atidėk vėlesniam laikui.

G a i r ė s » Oda | Veido priežiūra |
 

Braškės veido priežiūrai Kaukės problematiškai odai

Ar žinote, kad braškių sultys naikina spuogus? Patepkite spuogą braškių sultimis arba nakčiai ant spuogo užklijuokite braškių sultimis suvilgytą pleistrą.....

K a t e g o r i j a » Stilius, mada
G a i r ė s » Oda


Kaukės veidui Krakmolas grožio procedūrose

Šaukštą bulvių krakmolo sumaišyti su šaukštu šviežio pieno ir šaukšteliu persikų kauliukų aliejaus. Tepti plonu, vienodu sluoksniu ant gerai nuvalytos veido odos. Palikti 20 – 30 minučių. Paskui nuplauti su šiltu vandeniu arba silpnu vaistinių ramunėlių nuovir..

K a t e g o r i j a » Stilius, mada
G a i r ė s » Oda


  Taisyti-papildyti

Siūlom paskaityti!
Kaip pasirinkti šukuoseną pagal veido formą?Kaip pasirinkti šukuoseną pagal veido formą?

P l a č i a u »

Kaip išsirinkti kostiumą?Kaip išsirinkti kostiumą?

P l a č i a u »

Kosmetikos priemonių galiojimo laikasKosmetikos priemonių galiojimo laikas

P l a č i a u »

Blakstienų dažymo gudrybėsBlakstienų dažymo gudrybės

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-11-20