Depiliacija
Kosmetikos salonuose įvairias kūno vietas galima nusidepiliuoti daugybe būdų. Tačiau taupant pinigus bei laiką, plaukelius nuo kūno kuo puikiausiai pašalinti galima ir namuose.
Paprastai plaukeliai šalinami: skutant peiliuku, naudojant įvairias depiliacines putas bei kremus, vašku ir elektriniais epiliatoriais, elektros srove, lazeriu ir t.t.
Depiliuoti ar epiliuoti? Kuo tai skiriasi?
Depiliacija tai toks šalinimo būdas, kai sunaikinama paviršinė plauko dalis, bet neprasiskverbiama į vidų. Šis metodas greitesnis ir pigesnis tai pliusas, minusas tas, kad plaukai atauga greičiau, po 24 savaičių.
Epiliacija sunkesnis būdas. Mokslas stengiasi atrasti folikulo sunaikinimo metodą. Būtent jis augina plauką. Folikulas yra giliai po oda, jeigu jis sunaikinamas, sunaikinamas ir plaukas. Epiliacija atliekama tik kosmetologijos kabinetuose ar medicinos centruose, naudojama brangi aparatūra tam, kad palaipsniui būtų sunaikinami visi tam tikros zonos folikulai. Visų epiliacijos metodų raktas" vienas palaipsniui. Plaukai auga pamažu, todėl palaipsniui naikinamas ir folikulai. Dažniausiai vienai zonai per pusantrų-dvejus metus reikia 5-10 procedūrų. Epiliacijos pliusas gali būti, kad plaukai daugiau niekada ir neataugs (nebent labai lėtai ir itin plonyčiai), minusas ilgas periodas ir brangu.
Depiliaciniai kremai - jų yra įvairių ir juos reikia pasirinkti pagal poreikius:
specialūs kremai jautrioms kūno vietoms,
kremai, lėtinantys plaukelių augimą,
greitai veikiantys depiliaciniai kremai.
Naudotis kremais paprasta ir patogu - priemonė užtepama ant odos, šiek tiek palaikoma ir mentele pašalinami plaukeliai, kurie atauga tik po keturių šešių dienų. Tai visiškai neskausminga depiliacijos priemonė!
Depiliacija pleistrais efektyvus ir preciziškas depiliavimo būdas, kai pašalinami net patys mažiausi plaukeliai, o oda ilgam lieka lygi ir aksominė. Jie ypač tinka kojoms ar rankoms depiliuoti namuose. Veidui depiliuoti skirti maži pleistriukai. Vašku padengtą juostelę reikia sušildyti tarp delnų, užklijuoti ant odos ir, palaikius kelias sekundes, staigiu judesiu nuplėšti prieš plaukų augimo kryptį.
Vėliau vaško likučiai nuo odos pašalinami specialiu balzamu prisotinta servetėle, kuri yra depiliacinio pleistro pakuotėje.
Nesumenkinkite priemonių, naudojamų po depiliacijos, svarbos itin veiksmingi specialūs kremai po depiliacijos, sudėtyje turintys alavijo (Aloe Vera), alantoinų, kurie drėkina, minkština ir mažina odos paraudimą.
Plaukus nuo lytinių organų galima skusti, šalinti kremu, vašku, lazeriu bei kitokiais būdais. Tačiau tai daryti reikia reguliariai, o po procedūros rekomenduojama naudoti dezinfekuojamuosius skysčius, losjonus bei kremus. Jeigu po plaukų šalinimo procedūrų oda yra nuolat sudirgusi, suerzinta, atsiranda pūlinukų, nuolat norisi kasytis, peršti, degina, depiliacija ne jums.
Patarimai:
depiliuojant kūną, kremą reikia tepti tik ant švarios odos ir laikyti tiksliai tiek, kiek nurodyta jo naudojimo instrukcijoje,
nepamirškite priemonių, naudojamų po depiliacijos naudokite specialius, tam skirtus kremus,
keletą valandų po depiliacijos venkite kontakto su vandeniu, ar prausimosi priemonėmis nudepiliuotose srityse
po depiliacijos nesimaudykite karštoje vonioje, o rinkitės vėsų dušą,
po depiliacijos oda tampa jautri, todėl nereikėtų degintis saulėje, soliariume, maudytis ežere ar baseine, patariama 1-2 dienas venkti saulės, pirčių ar karštų vonių malonumų.
būtina nuolat odą drėkinti. Yra specialių priemonių į kurių sudėtį įeina medžiagos lėtinančios nepageidaujamų plaukelių augimą, mažinančios plaukelių įaugimą.
patartina reguliariai atlikti kūno šveitimo(pilingo) procedūras.
Sergant tam tikromis ligomis, depiliacija yra griežtai draudžiama. Itin atsargiai šalinant plaukus reikėtų elgtis nėščiosioms, jaunoms mergaitėms ir tiems, kurių sutrikusi medžiagų apykaita, prieš rinkdamiesi depiliacijos būdą ypač jei tai pirmoji depiliacija, būtinai apsilankykite pas gydytoją-kosmetologą. Nepakenktų ir vizitas pas endokrinologą, nes depiliacija, o ypač epiliacija, gali skatinti tam tikrus hormonų pokyčius.
Itin atsargiai reikėtų epiliuoti pažastis (ten daug limfinių mazgų), bikinio zoną ir krūtinę, patartina geriau rinktis depiliacijos būdus. Gydytojas ištirs jūsų bendrą sveikatos būklę, galimas alergines reakcijas, odos būklę. Itin atidžiai reikia apsvarstyti jūsų chroninius susirgimus.
Prieš pasirenkant depiliaciją ar epiliaciją būtina gerai apsvarstyti , jeigu sergate:
onkologinėmis ligomis;
širdies ligomis;
cukriniu diabetu;
neurologinėmis ir psichikos ligomis;
venų išsiplėtimu;
dermatologinėmis ligomis.
G a i r ė s » Plaukai |
Kada geriausias laikas vykti pas kirpėją?
Nežinote kada susiplanuoti vizitą pas kirpėją? Mes galime pasufleruoti :) Ypač vertėtų į tai atsižvelgti toms ir tiems, kurių plaukai itin nepaklusnūs....
K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Plaukai