Esat.lt facebook'e



Vaistažolių mišiniai nuospaudoms gydyti

• Nuospaudas šalina didžiosios ugniažolės sultys. Tepkite šiomis sultimis nuospaudas du kartus per dieną, kol jos išnyks.

• Nakčiai uždėkite svogūno griežinėlį, apibarstytą druska ir apriškite marlės tvarsčiu. Pakartojus gydymo procedūrą kelis kartus, nuospauda atšoka ir nukrinta.

• Labai sėkmingai nuospaudas gydo vyno acte išmirkyti švieži gebenių lapai. Išmirkytus lapus uždėkite ant nuospaudos ir užriškite marlės tvarsčiu. Lapus keiskite 3-4 kartus per dieną.

• Labai atsargiai reikėtų elgtis su vandeningomis nuospaudomis. Jei jos nepratrūksta, jas reikėtų pradurti. Pirmiausia pūslelė ir adata dezinfekuojamos spiritu ar odekolonu. Adatą galima palaikyti virš ugnies. Pradurta pūslelė „nudeginama“ briliantine žaluma. Odelės šalinti nereikia – ji yra papildoma apsauga nuo galimų infekcijų. Ant žaizdelės antibakterinis pleistras klijuojamas savaitę ar ilgiau. Kad kojų oda greičiau sutvirtėtų, ją galima patepti šviežių medetkų, jonažolių, levandų, alavijo sultimis, spiritiniu dilgėlių užpilu (dilgėlių lapai spirite ar degtinėje laikomi dvi savaites). Šie augalai skatina žaizdų gijimą, saugo nuo uždegimų ir turi baktericidinį poveikį.

• Kojų nuospaudos dingsta, jei jas plauti keptų svogūnų nuoviru.

• Kojas pamirkyti karštame vandenyje, sausai nušluostyti ir ant nuospaudos vidine puse uždėti išilgai perpjautą figos vaisių ir pritvirtinti jį tvarsčiu. Šią procedūrą geriausiai atlikti prieš miegą ir laikyti visą naktį. Norint, kad kompresas veiktų dar efektyviau, galima figą sutrinti smulkia trintuve ir uždėti ant nuospaudos.

• Karštame vandenyje ar vaistažolių nuovire išmirkytas nuospaudas gerai gydo neskiestos citrinos sultys (tinka citrinos skiltelė). Galima įpilti vandens ir įmaišyti penkias smulkintas aspirino tabletes. Panašiai nuospaudas veikia vyšnių sakai.

• Jei nuospaudos delnuose, jas pirmiausia reikia suminkštinti, todėl rankų delnus pirmiausia pamirkykite pusę valandos šiltame vandenyje, kuriame ištirpinta po arbatinį šaukštelį sodos, amoniako ir muilo. Ištraukę rankas, gydomas vietas nutrinkite šepetėliu, o po to patepkite vazelinu arba riebiu kremu.

• Geras vaistas nuospaudoms pašalinti — ąžuolo žievės nuoviras: kojų pėdas ar rankų plaštakas, jei ant jų atsirado nuospaudos, nakčiai apvyniokite audeklu, kuris išmirkytas ąžuolo žievės nuovire (1:5) ir šiltai apriškite.

• Gerai išmirkytas, pemza nušveistas nuospaudas pravartu aptepti acto esencija, sumaišyta su miltais. Pleistre iškerpama skylutė nuospaudai. Ji patepama paruošta acto esencijos tyrele ir aprišama. Kai pradeda peršėti, tvarstis nuimamas, o nuospauda nugremžiama. Procedūra atliekama kasdien 10 dienų.

Puslapiai: 1 | 2 | 3 | 4 |

G a i r ė s » Nuospaudos |

 

Vaistažolės liaudies medicinoje Vaistažolės liaudies medicinoje

Žinios apie vaistinius augalus pravers stovyklaujant bei laiką leidžiant gamtoje, ypač kai vaistinėlė tuščia arba kai iki artimiausios vaistinės nėra kaip nuvažiuoti. Tad šis tas apie vaistažoles..

Liaudiški patarimai kaip gydytis žemuogėmis Liaudiški patarimai kaip gydytis žemuogėmis

Nemalonų burnos kvapą galima pašalinti skalaujant burną susmulkinta antžemine žemuogių dalimi, surinkta žydėjimo metu. 4-5 šaukštus žaliavos užplikyti 1 litru verdančio vandens ir palaukti....

Vaistinė melisa liaudies medicinoje Vaistinė melisa liaudies medicinoje

Melisų arbata - pasižymi raminamosiomis savybėmis, todėl tinka esant miego sutrikimams. Užpilas - arbatinį šaukštelį melisos žolės užpilti stikline verdančio vandens ir palikti 30-40 min. Užpilą nukošti. Vartoti po arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną ir prie..

Liaudiški patarimai kaip gydytis paprastuoju putinu Liaudiški patarimai kaip gydytis paprastuoju putinu

Turintiems aukštą kraujo spaudimą patariama 3 kartus per dieną gerti po ketvirtadalį stiklinės putinų uogų sulčių. Geriant sultis ne tik normalizuosis kraujo spaudimas, bet ir sustiprės širdis, centrinė nervų sistema, kepenų darbas...

Liaudiški patarimai kaip gydytis aktinidijomis Liaudiški patarimai kaip gydytis aktinidijomis

Aktinidijų uogos vartojamos kaip vitamininė priemonė - profilaktiškai ir gydant avitaminozes, skrandžio ir žarnyno ligas, kokliušą, dantų ėduonį, sutrikus medžiagų apykaitai....

Vaistažolių mišiniai nuo kosulio Vaistažolių mišiniai nuo kosulio

Pradėjus kosėti, gerkite karštą pienu su medumi ir česnaku. 200g naminio pieno (deja parduotuvinis prastas pasirinkimas :( ) pakaitinkite iki 40 laipsnių, ištirpinkite jame nubrauktą šaukštą medaus, šaukštelį trinto česnako ir mažais gurkšneliais išgerkite...

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-09-11