Esat.lt facebook'e



Liaudiški patarimai kaip gydytis Paprastaja pušim

• Skrandžio opa. Susmulkinti žalius pušų kankorėžius, įberti juos į butelį, kad būtų užpildytas trečdalis, užpilti degtine ir laikyti šiltoje vietoje 7 dienas. Gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną 30 min. prieš valgį. Gydymas trunka 1-2 mėnesius.

• Pušų pumpurų nuoviras: 1 šaukštą susmulkintų pušų pumpurų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, pavirkite pusvalandį ant silpnos ugnies, nukoškite. Gerkite po pusę stiklinės 2–3 kartus per dieną po valgio. Pušų pumpurų nuoviras vartojamas nuo bronchito, reumato, vandenligės, tulžies išsiskyrimui skatinti.

• Prie žaizdų rekomenduojama dėti viršutinę (geltoną) pušies žievės plėvelę (kitame šaltinyje nurodoma, kad ją reikia sudrėkinti vandeniu arba ligonio seilėmis). Ją keisti kas 3 val.

• Pasigaminkite pušų pumpurų aliejaus, kuris veiksmingai malšina skausmą. Prisirinkite mažų sakuotų pušų pumpurų, suberkite į butelį, užpilkite alyvų aliejumi ir pakaitinkite 8–10 valandų šiltoje krosnyje arba karšto vandens vonelėje. Pušų pumpurų aliejumi patariama tepti skaudamas vietas sergant reumatu, radikulitu, podagra.

• Parodontozė. Kraujuojant dantenoms sumaišyti 5 valgomuosius šaukštus smulkiai supjaustytų pušų spyglių (be šakelių), 2 valgomuosius šaukštus sugrūstų erškėčio vaisių ir 1 valgomąjį šaukštą smulkiai supjaustytų svogūno lukštų. Visą mišinį užplikyti 1,5 litru vandens, kaitinti iki užvirimo ir virinti 5 min. Tai dienos norma. Nuovirą gerti šiltą kaip arbatą.

• Paimti 100 g aliejaus, 8 g geltono vaško, 5 g balto vaško, 20 g pušies dervos (kanifolijos), 1 g smilkalų, vieną valgomąjį šaukštą nesūdyto šviežio sviesto. Jeigu kanifolija ir smilkalai yra gabalėlių pavidalo, juos reikia sutrinti į miltelius. Viską sudėti į puodą ir virti 10 minučių. Visą laiką maišyti ir nugriebti paviršiuje susidariusias putas. Mišinį sudėti į stiklainį. Ploną jo sluoksnį užtepti ant marlės ar skudurėlio ir dėti prie žaizdos ar įpjovimo. Tepalas išgydo netgi labai senas ir apleistas žaizdas ir įpjovimus. Tvarsčius keisti kas 4 valandas.

• Net įsisenėjusią skrandžio opą galima išgydyti pušies sakais. Po degtuko galvutės dydžio sakų gabaliuką reikia čiulpti 3 kartus per dieną. Iš pušų sakų galima daryti ir vandens užpilus. Kartais tokiu būdu pavyksta išgydyti skrandžio vėžį.

• Mažakraujystė. Sumaišyti po 1 valgomąjį šaukštą pušies spyglių, džiovintų didžiosios dilgėlės žolės ir paprastojo šermukšnio uogų. Mišinį sudėti į termosą ir užplikyti 0,5 1 verdančio vandens. Šiltai apvynioti ir palikti per naktį. Ryte 15 min. pakaitinti, nusunkti ir gerti po 1/2 stiklinės 4-5 kartus per dieną šiltą su medumi.

• Kosulys. Po lygiai sumaišyti cukrų ir pušų sakus, iš mišinio susukti žirnio dydžio rutuliukus ir išdžiovinti juos. Čiulpti po 1 rutuliuką 3 kartus per dieną po valgio.

• Katarakta gydoma kėnio arba pušies sakais. Sakus praskiesti šaltalankių arba saulėgrąžų aliejumi santykiu 1:4 ir lašinti į pažeistą akį po 1 lašą 1 kartą per dieną. Jausis perštėjimas, bet reikia pakentėti. Gydymas trunka 1,5-2 mėnesius.

Puslapiai: 1 | 2 |

G a i r ė s »

 

Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais

Kaštonų vaisius sumalkite į miltelius, sumaišykite lygiomis dalimis su kiaulės taukais ir užtepkite plonu sluoksniu ant juodos duonos riekės. Šį sumuštinį pridėkite ant gydomos skaudamos vietos ir šiltai apriškite, geriausiai tokius kompresiukus daryti prieš e..

Liaudiški patarimai Mėšlungio gydymui Liaudiški patarimai Mėšlungio gydymui

Dažnai kamuojant kojų mėšlungiui. 100 gr. bitkrėslės užpilti 0,5 litro degtinės, 10 dienų palaikyti tamsioje šiltoje vietoje ir po to perkošti. Gautu antpilu įtrinti skaudamas vietas....

Vaistinė melisa liaudies medicinoje Vaistinė melisa liaudies medicinoje

Melisų arbata - pasižymi raminamosiomis savybėmis, todėl tinka esant miego sutrikimams. Užpilas - arbatinį šaukštelį melisos žolės užpilti stikline verdančio vandens ir palikti 30-40 min. Užpilą nukošti. Vartoti po arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną ir prie..

Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle

Užkietėjus viduriams - 2 valgomus šaukštus dilgėlių lapų užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. 1 val. palaukti; perkošti. Gerti po 0,5 stiklinės 4 kartus per dieną....

Vaistinė medetka liaudies medicinoje Vaistinė medetka liaudies medicinoje

Po lygiai sumaišyti medetkos žiedus, rugiagėlės žiedlapius ir akišveitės žolę. Nusilpus regėjimui ant dėti mišinio nuoviro pavilgus. Gydymas trunka iki 6 mėnesių, jo metu nerekomenduojama varginti akių ilgu skaitymu, siuvimu....

Liaudiški patarimai uždegimų mažinimui Liaudiški patarimai uždegimų mažinimui

Kaip priešuždegiminė ir kraują stabdanti priemonė vartojamas kraujažolių antpilas: 1 valgomąjį šaukštą kraujažolių žolės užplikyti stikline verdančio vandens, laikyti ant silpnos ugnies 15-20 min. Perkošti ir naudoti apiplovimams ir kompresams...

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2020-10-21