Esat.lt facebook'e



Liaudiški patarimai kaip gydytis juodaisiais serbentais

• Susirgus gripu - 1 saują susmulkintų juodojo serbento šakelių užpilti 4 stiklinėmis vandens. Virti 5 min., po to ant silpnos ugnies - dar 4 valandas. Nakčiai išgerti po 2 stiklines šilto nuoviro. Ligos metu gydymą pakartoti 2 kartus.

• Surinktus įvairių augalų pumpurus arba jaunus lapelius (beržų, blindžių liepų, lazdynų, juodųjų serbentų ir pan.) išdžiovinkite, sumalkite ir subėrę į indelį turėsite natūralių maisto papildų - organizmo stiprinimui. Vartokite po šaukštelį rytais per pusryčius.

• Prakaitavimą skatina. Avietės, serbentai (juodieji), spanguolės, bruknės, liepų žiedai, medus sustiprina prakaito išsiskyrimą ir tuo pačiu slopina karščiavimą ir drebulį. Kartu su jais į organizmą patenka vitaminai – mineralai, tikrai reikalingi šiomis sunkiomis minutėmis.

• Peršalus. Sumaišyti pusę stiklinės juodųjų serbentų vyno ir pusę stiklinės karšto vandens ir išgerti. Jeigu išprakaitavote ir temperatūra truputėlį nukrito, po valandos viską pakartoti. Patalynę keisti kaip galima dažniau. Ryte lengvai papusryčiauti, išgerti pusę stiklinės to paties vyno (be vandens) ir atsigulti.

• Nusilpus regėjimui. 30 g sutrintų morkų, 30 g erškėčių vaisių, 10 g juodųjų serbentų ir 30 g džiovintų dilgėlių. Įdėti į termosą 2-4 arbatinius šaukštelius mišinio ir užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Laikyti 1 val., perkošti, vartoti po 1/2 stiklinės 3-4 kartus per dieną. Gydymas trunka ne mažiau kaip 2 mėnesius.

• Nuo stiprių galvos skausmų: 3 kartus per dieną gerti po 1/4 stiklinės šviežių juodųjų serbentų sulčių.

• Nuo nudegimų ir iššutimų: juodojo serbento uogas nuplikyti verdančiu vandeniu ir sutrinti į košelę. Į ją įdėti valgomąjį šaukštą džiovintų smulkiai sutrintų vaistinės medetkos žiedų. Tepti košele iššutusius tarpupirščius arba nudegimus ir laikyti 2 val.

• Mažakraujystė. Valgyti šviežias ir džiovintas juodųjų serbentų uogas. 3-5 gr. džiovintų juodojo serbento lapų užplikyti stikline verdančio vandens ir 10-20 min. palaikyti uždengus. Gerti po 0,5-1 stiklinę 2-3 kartus per dieną kaip arbatą.

• Kai dažnai kartojasi gastritas arba norint jo išvengti. Valgyti uogas, kuriose gausu vitaminų – erškėtuoges, šermukšnius, žemuoges, juoduosius serbentus.

• Kai dažnai kartojasi gastritas arba norint jo išvengti. Rytais gerti morkų, kopūstų, greipfrutų, spanguolių, juodųjų serbentų sultis (gerti ne mišinį, bet vieną sulčių rušį, pvz. 1 dieną morkų sultis, kitą- kopūstų ir t.t.).

Puslapiai: 1 | 2 |

G a i r ė s » Serbentai |

 

Vaistažolių mišiniai nuo dantų skausmo Vaistažolių mišiniai nuo dantų skausmo

Kramtant gysločio šaknį, stiebą arba lapą, gysločio nuoviru skalaujant burną, dantų skausmas išnyksta. Padės, jei iš skaudančio danties pusės į ausį įdėti gysločio šaknį ir....

Liaudiški patarimai naikinant pleiskanas Liaudiški patarimai naikinant pleiskanas

Tulžies akmenligei gydyti - imti po 100 gr. ajerų šaknų bei mėtų lapų ir 75 gr. kukurūzų purkų. 2 valg. šaukštus mišinio suberti į termosą, užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens....

Vaistinė medetka liaudies medicinoje Vaistinė medetka liaudies medicinoje

Po lygiai sumaišyti medetkos žiedus, rugiagėlės žiedlapius ir akišveitės žolę. Nusilpus regėjimui ant dėti mišinio nuoviro pavilgus. Gydymas trunka iki 6 mėnesių, jo metu nerekomenduojama varginti akių ilgu skaitymu, siuvimu....

Liaudiški patarimai kaip gydytis žemės taukais Liaudiški patarimai kaip gydytis žemės taukais

Skaudant sąnarius - žemės taukų drebučių masę reikia apipilti spiritu, kelias diena palaikyti. Skaudamą vietą trinti 10 dienų. Po to daryti 10 dienų pertrauką...

Vaistažolės liaudies medicinoje Vaistažolės liaudies medicinoje

Žinios apie vaistinius augalus pravers stovyklaujant bei laiką leidžiant gamtoje, ypač kai vaistinėlė tuščia arba kai iki artimiausios vaistinės nėra kaip nuvažiuoti. Tad šis tas apie vaistažoles..

Liaudies medicina gydant ligas Liaudies medicina gydant ligas

Esant nedideliems negalavimams, iš ties nevertėtų iš karto griebti gerti tabletes, kartais vertėtų pasidomėti liaudies medicina. Tačiau visuomet BŪTINA pasitarti su savo gydytoju, prieš pradedant vartoti augalus..

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-09-11