Patarimai pėstiesiems - kaip išlikti gyvam?
Pėsčiomis eikite šaligatviais arba pėsčiųjų takais dešine puse, o ten, kur jų nėra, kelkraščiu. Jeigu šaligatvio, pėsčiųjų tako, kelkraščio nėra arba jais eiti negalima, eikite viena eile važiuojamosios dalies pakraščiu.
Kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu eikite tik prieš transporto priemonių važiavimo kryptį.
Jei kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu važiuojate neįgaliųjų vežimėliais, vedatės motociklą, mopedą, dviratį, traukiate (stumiate) rogutes ar vežimėlį, judėkite tik viena eile ir tik transporto priemonių judėjimo kryptimi.
Jei einate visa grupe, turėkite omeny, kad važiuojamąja dalimi leidžiama kolona ne daugiau kaip 4 eilėmis ir tik dešine važiuojamosios dalies puse. Kolonos priekyje ir gale iš kairės pusės turi eiti lydintys asmenys su ryškiaspalvėmis vėliavėlėmis.
Tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui organizuotai žmonių grupei eiti važiuojamąja dalimi draudžiama.
Organizuotą vaikų iki 16 metų grupę leidžiama vesti tik šaligatviais arba pėsčiųjų takais, o ten, kur jų nėra, ir kelkraščiu, bet tik šviesiu paros metu ir lydint ne mažiau kaip 2 suaugusiesiems.
Jei einate neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui, privalote neštis šviečiantį žibintą arba prie drabužių prisisegti šviesą atspindintį atšvaitą.
Į kitą važiuojamosios dalies pusę privalote eiti tik pėsčiųjų, (požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją.
Vietose, kur eismas reguliuojamas, privalote vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra transporto šviesoforų signalais.
Į važiuojamąją dalį įžengkite tik po to, kai įvertinate atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį bei įsitikinate, kad tai yra saugu.
Važiuojamojoje dalyje pėstieji neturėtumėte be reikalo delsti ar stoviniuoti.
Užsidegus geltonam šviesoforo signalui arba reguliuotojui pakėlus ranką aukštyn, atsižvelgdami į tai, kurioje važiuojamojoje kelio dalyje esate, privalote baigti pereiti ją arba sustoti saugumo salelėje, arba ant paženklintos ar įsivaizduojamos linijos, skiriančios priešingų krypčių transporto srautus.
Pėstiesiems draudžiama:
eiti per važiuojamąją dalį tose vietose, kur yra transporto ar pėsčiųjų atitvarai, o gyvenvietėse ir ten, kur yra skiriamoji juosta (išskyrus pėsčiųjų perėjas ir sankryžas);
eiti automagistrale ar greitkeliu;
eiti skiriamąja juosta arba greta jos važiuojamosios dalies pakraščiu;
išeiti iš už stovinčios transporto priemonės ar kitos kliūties, trukdančios apžvelgti vietą, neįsitikinus, kad nėra artėjančių transporto priemonių;
eiti dviračių takais.
G a i r ė s »
Jei yra išberta oda, prieš einant, ar jei išbėrė po baseino, būtinai pasirodykite alergologui ar dermatologui, kuris nustatytų bėrimo priežastį....
K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s »
Vairo traukės antgalio svarba: kodėl negalima ignoruoti šios dalies gedimų
Automobilio valdymo sistema yra viena iš svarbiausių saugaus vairavimo sudedamųjų dalių. Nors dažnai diskutuojama apie stabdžių efektyvumą ar padangų būklę, mažiau dėmesio skiriama smulkesnėms, tačiau ne mažiau svarbioms dalims. Vairo traukės antgalis yra..
K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s »
Nepamirškite, kad patarimai ir lieka tik patarimais, tad atsitikus bėdai visų pirma - NEPAMESKITE GALVOS!