Esat.lt facebook'eKaip atliekamas dirbtinis kvėpavimas?

Kaip atliekamas dirbtinis kvėpavimas?

Dirbtinio kvėpavimo būdai:

• dirbtinis kvėpavimas "iš burnos į burną" - gaivinamo žmogaus kaklas pakeliamas, o galva atlošiama. Dešiniosios rankos nykščiu ir smiliumi užspaudžiamos nosies šnervės. Giliai įkvepiama ir stipriai prispaudus burną prie burnos, iškvepiama, įpūsti reikia 0,8-1,0 litro oro. Įpūtęs oro, gaivintojas vėl pats įkvepia, o nukentėjusysis tuo metu pasyviai iškvepia pro burną. Per minutę reikia pūsti 12 kartų.


• dirbtinis kvėpavimas "iš burnos į nosį" - naudojamas tuomet, kai negalima atverti nukentėjusio burnos, kai ji sužalota ar neįmanoma jos stipriai apžioti. Gaivinamojo galva atlošiama ir pakeliamas smakras, apžiojama nosis ir pro ją įpučiama oro. Po to, kad gaivinamas žmogus galėtų iškvėpti, ranka, laikančia už smakro, praveriama jo burna.

   Prieš atliekant dirbtiną kvėpavimą, BŪTINA pašalinti visus svetimkūnius, esancius nukentėjusiojo burnoje (protezus, vėmalų likučius ir kt.). Norint patikrinti niekada nekiškite piršto - taip svetimkūnį galite dar giliau įstumti. Jei pravėrusi burnytę aiškiai matote, kad svetimkūnis yra, apvyniokite pirštą švaria nosinaite (kad neslystų) ir atsargiai ištraukite.

Kaip atliekamas dirbtinis kvėpavimas?

G a i r ė s » Gaivinimas | Kvėpavimas |


 

Kūdikių gaivinimas Kaip gaivinti kūdikį?

Svarbu įvertinti, ar plaka širdelė. Jei mažylio odelė rausva, greičiausia plaka. Kad įsitikintume, patikriname pulsą. Vaikams ir kūdikiams pulso čiuopti kakle negalima....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Gaivinimas


Širdis Kaip atliekamas išorinis širdies masažas?

Širdis masažuojama staiga nutrūkus kraujotakai. Dažniausiai naudojamas netiesioginis (išorinis) širdies masažas. Jis atliekamas gaivinamąjį paguldžius ant nugaros....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Gaivinimas


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad patarimai ir lieka tik patarimais, tad atsitikus bėdai visų pirma - NEPAMESKITE GALVOS!


Siūlom paskaityti!
Pirmosios pagalbos patarimaiPirmosios pagalbos patarimai

P l a č i a u »

Ką vertėtų žinotiKą vertėtų žinoti?

P l a č i a u »

Pagalbos informacijaPagalbos informacija

P l a č i a u »

Patarimai kaip išlikti gyvamPatarimai kaip išlikti gyvam

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-03-29