Esat.lt facebook'eVitaminų A ir C trūkumas didina astmos riziką

Žmonėms, kurie nepakankamai gauna vitaminų A ir C, gali padidėti astmos rizika, teigia Britanijos tyrėjai, atlikę 1980–2007 metų tyrimų rezultatų apžvalgą.

Jie nustatė, kad sergantieji astma daug mažiau suvartodavo vitamino A su maistu (vidutiniškai 182 mikrogramus per dieną, t.y. nuo trečdalio iki ketvirtadalio rekomenduojamos normos). Apžvalgos autoriai taip pat nustatė, kad sunkia astma sergantys asmenys daug mažiau vartojo ir vitamino C (apytiksliai pusę rekomenduojamos kasdieninis normos) negu tie, kurių astma buvo lengva.

Mažesnis vitamino C kiekis kraujyje buvo susijęs su 12 proc. didesne astmos rizika. Nebuvo iki galo nustatyta ryšio tarp vitamino E ir astmos, bet vitamino E kiekiai buvo daug mažesni sergančiųjų sunkia astma kraujyje.

Šitie rezultatai meta iššūkį praėjusiais metais publikuoto tyrimo rezultatams, kai nebuvo nustatyta jokio ryšio tarp antioksidantų ir astmos pavojaus, pažymėjo dr. Jo Leonardi-Bee iš Notingemo universiteto (Jungtinė Karalystė).

G a i r ė s » A vitaminas | Astma | C vitaminas | Vitaminai |
 

Insultas Vitaminas C - sumažina insulto riziką

Pasirodo, vitamino C kiekis kraujyje gali apspręsti žmogaus tikimybę patirti insultą. Tokia išvada daroma ilgą laiką tyrus maždaug 20 tūkstančių įvairaus amžiaus britų...

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » C vitaminas


Vitaminai Vitaminas C :: Askorbo rūgštis

Vitaminas C organizme veikia kaip ekstraląstelinis antioksidantas ir kaip daugelio fermentinių reakcijų kofaktorius. Beto, tai vienas nepatvariausių vitaminų....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » C vitaminas


Vitaminai Vitaminas E :: Tokoferolis

Vitaminas E priklauso riebaluose tirpių vitaminų grupei. Ir yra antioksidantas, saugantis žmogaus organizmą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » C vitaminas


  Taisyti-papildyti

 NEPAMIRŠKITE, kad galutinis sprendimas, ar jums reikalinga papildomai vartoti kažkokių tai vitaminų / mineralų ar papildų, turėtų būti Jūsų gydytojo!


Siūlom paskaityti!
Kodėl ašaroja akys?Kodėl ašaroja akys?

P l a č i a u »

Pratimai regėjimo gerinimuiPratimai regėjimo gerinimui

P l a č i a u »

Medėjantis alavijas (alijošius)Medėjantis alavijas (alijošius)

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2022-10-24