Esat.lt facebook'eDrabužių etikečių studijavimas

Drabužių etiketės

Drabužio etiketė – tarsi kriptograma. Ją iššifravus galima sužinoti daug įdomių dalykėlių. Galbūt net tokių, po kurių drabužio iškart atsisakysit. Kaip bebūtų nešiojam drabužius, taigi vertėtų žinoti ir ką nešiojam bei aišku verta žinoti ir kaip ką prižiūrėti?

Nors, kol pats neišbandai, jokiomis etiketėmis iki galo pasikliauti negalima. Yra nuomonė, kad kartais apie audinio sudėtį gamintojai ima ir pameluoja.

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija kadaise yra užklupusi meluojant lenkus – neva šimtaprocentinėje medvilnėje jos buvo tik 40 proc. Šiuo metu apie audinio sudėtį didžiausią polinkį meluoti turi kinai. Arba jei parašys tiesą, tai bent natūralaus pluošto drabužį susiūs pigiausiais sintetiniais siūlais – lyginant ar virinant drabužį jie ims ir išsilydys.

   Drabužių priežiūros simbolių reikšmės

Arba, yra toks pavyzdys - audinys denimas - tai storokas, tankus medvilninis audinys, iš kurio japonai labai mėgsta siūti džinsus. Ant etiketės – džinsų priežiūrai įprasti ženkliukai. Jie nemeluoja, tiesiog gamintojas neturi vietos litanijoms surašyti, kad skalbiamas denimas gali trauktis, blukti, kad gali nuspalvinti kitus drabužius. Arba kad ir akrilanas, tegul ir naujausios kartos, vis tiek siaubingai greit sugers kvapus, todėl jį niurkyti vandenyje reikės kasdien. Arba velvetas - tiesiog būtina skalbti išverstą – kitaip jis aplips nežinia iš kur atsiradusiais pūkeliais.


Taigi, drabužių etikečių paslaptys:

• pure new wool - šimtaprocentinė vilnelė

• easy care arba non iron - medvilnė stipriai apdorota chemiškai, bet užtat ji turės puikų pliusą – nesilamdys.

• ramie - audinys naudojamas nuo senų senovės ir labiau žinomas kaip Kinijos žolė. Tai vienas tvirčiausių augalinės kilmės pluoštų. Nuostabiai sugeriantis drėgmę, todėl puikiai tinkantis vasarą. Natūralus jis yra itin prabangus – minkštas, baltas ir žvilgus, ne ką prastesnis už šilką. Užtat ir priežiūra nepaprasta: skalbti reikia kaip jautriausią mezginį – rankomis vėsiame vandenyje, negręžti, netampyti, džiovinti patiesus.

• modalas – specialiai apdorota celiuliozė (t.y. mediena), savybėmis panaši į medvilnę, su minkštu, tarsi aksominiu paviršiumi. Modalas yra dirbtinis audinys, bet vis dėlto ne sintetinis.

• Ant grynai sintetinių drabužių ekologinė "gėlelė" - tai reiškia, kad sudėtingomis technologijomis šie pluoštai savo savybėmis priartinti prie gamtinių. Na, gal tai ir labai pažangu, bet kažkodėl vis tiek nepatrauklu.

• Itin, įdomi eilutė – šalis gamintoja. Jei ant etiketės parašyta made in Italy, tai ar taip ir yra? Na, čia vis dar galioja Trojos arklio principas – jei gamintojams apsimoka perparduoti prekes užsienio partneriams, jie taip ir daro. O šie ant prekių jau kabina savas etiketes. Prisimenate prieš kelerius metus nuskambėjusias istorijas, kai lietuviai, užsienyje prisipirkę madingų drabužių, netrukus pastebėdavo, kad dalis – „Utenos trikotažo“ siuvimo? Tiesa, jei įmonė savo produkciją užsako pasiūti kitoje šalyje, ji turėtų tą šalį nurodyti. Tarkim, Gianfranco Ferre – made in China. Ar dėl to tas Ferre tampa mažiau Ferre – vis dėlto didelis klausimas. Gal europietiškai rasistinis, o gal jau vien retorinis. Juk prieš stichinę nelaimę nepapūsi. Bet mes galime guostis tuo, kad brangi prekė, pagaminta Kinijoje, tikriausiai vis dėlto bus geresnė nei pigi iš Vokietijos.

• 36W 34L (amerikietiški džinsai) - "W" reiskia "wide" (juosmens platumas kai džinsai paguldyti), o "L" reiškia "length" - vidini kelnių ilgį. O skaičiai šalia parašyti coliais, cm gausi padauginus is 2.5. Tai pvz. jei 36 W - butu 36x2.5 (cm) per juosmeni, o 34 L atitiktu 34x2.5 (cm) nuo klyno iki džinsų apačios.

G a i r ė s » Drabužiai | Informacija |
 

Vienas rūbas, o nešiojimo būdų daug Vienas rūbas, o nešiojimo būdų daug

Turbūt teko matyt, tokių keistų, bet patogių palaidinių/megztinių, kurių priekį sudaro du kabaliuojantys audinio gabalai. Pasirodo, toks drabužis yra gan patogus....

K a t e g o r i j a » Stilius, mada
G a i r ė s » Drabužiai


  Taisyti-papildyti

Siūlom paskaityti!
Liemenėlių dydžiaiLiemenėlių dydžiai

P l a č i a u »

Kaklaraiščio rišimo būdaiKaklaraiščio rišimo būdai

P l a č i a u »

Drabužių dydžiaiDrabužių dydžiai

P l a č i a u »

Kaip išsirinkti pėdkelnes?Kaip išsirinkti pėdkelnes?

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2021-01-30