Esat.lt facebook'eVitaminas C - sumažina insulto riziką

Pasirodo, vitamino C kiekis kraujyje gali apspręsti žmogaus tikimybę patirti insultą. Tokia išvada daroma ilgą laiką tyrus maždaug 20 tūkstančių vidutinio ir vyresnio amžiaus britų.

Per 9 su puse metų trukusį stebėjimą 448 Norfolko gyventojai patyrė insultą. Mokslininkai nustatė, kad tie žmonės, kurie tyrimo pradžioje kraujyje turėjo didžiausius vitamino C kiekius, per dešimtmetį turėjo 42 procentais mažesnę insulto riziką nei tie, kieno vitamino C kiekiai buvo mažiausi.

Saugantis vitamino C poveikis pripažintas atsižvelgus į tuos faktorius, kurie gali turėti įtakos insulto rizikai: amžius, lytis, rūkymas, alkoholio vartojimas, kūno masės indeksas, kraujospūdis, cholesterolio kiekis, fizinis aktyvumas, diabetas, anksčiau patirti širdies priepuoliai, maisto papildų vartojimas, socialinė grupė.

Dr. Phyo K. Myint ir jo kolegos iš Kembridžo universiteto tyrimo rezultatus paskelbė žurnale "American Journal of Nutrition", praneša "Reuters Health".

Dr. Myint pastebi, kad vitamino C kiekis organizme "yra geras biorodiklis, kiek žmogus vartoja vaisių ir daržovių, kurie turi daug maistingųjų medžiagų, kurios gali būti biologiškai aktyvios ir saugoti nuo insulto; šis tyrimas patvirtina daugybę įrodymų, jog didelis vaisių ir daržovių vartojimas apsaugo nuo insulto".

G a i r ė s » C vitaminas | Insultas | Vitaminai |
 

Dėmesio Vitaminų A ir C trūkumas didina astmos riziką

Žmonėms, kurie nepakankamai gauna vitaminų A ir C, gali padidėti astmos rizika, teigia Britanijos tyrėjai, atlikę 1980–2007 metų tyrimų rezultatų apžvalgą....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » C vitaminas


Dėmesio Vitaminas C gali sumažinti riziką susirgti diabetu

Britų mokslininkai stebėjo vidutinio ir vyresniojo amžiaus vyrus ir moteris ir nustatė, jog kurių kraujyje buvo daugiausia vitamino C - turi mažiausią tikimybę susirgti diabetu....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » C vitaminas


Vitaminai Vitaminas E :: Tokoferolis

Vitaminas E priklauso riebaluose tirpių vitaminų grupei. Ir yra antioksidantas, saugantis žmogaus organizmą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » C vitaminas


  Taisyti-papildyti

 NEPAMIRŠKITE, kad galutinis sprendimas, ar jums reikalinga papildomai vartoti kažkokių tai vitaminų / mineralų ar papildų, turėtų būti Jūsų gydytojo!


Siūlom paskaityti!
Pratimai šlaunų ir sėdmenų raumenimsPratimai šlaunų ir sėdmenų raumenims

P l a č i a u »

Kaukės su morkomis arba morkų sultimisKaukės su morkomis arba morkų sultimis

P l a č i a u »

Paprastasis krapas liaudies medicinojePaprastasis krapas liaudies medicinoje

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-29