Esat.lt facebook'eKaip išsaugoti gerą atmintį

Metams bėgant atmintis neišvengiamai silpsta, tačiau su užmaršumu galima ir reikia kovoti. Nustebsite sužinoję, tačiau atmintis silpsta ne tiek dėl amžiaus, kiek dėl blogos nuotaikos. Todėl dažniau reikia prisiminti viską, kas buvo gera, - seniai įrodyta, kad teigiamos emocijos daro stebuklus. Tai galioja ir atminčiai.

Atmintis priklauso nuo to, ką valgome? - nuo netaisyklingos mitybos mūsų smegenys kenčia ne mažiau kaip skrandis. Nuo maisto priklauso atminties kokybė ir intelektinio gyvenimo trukmė. Smegenys sudarytos iš vadinamosios pilkosios masės, o jų molekulės savo ruožtu – iš elementų, kurių esama maiste.


Ką valgyti, kad atmintis būtų gera? - pirmiausia maiste turi būti pagrindinių riebalų rūgščių. Iš lipidų – nesočiųjų riebalų rūgščių – sudaryta trečdalis smegenų struktūros. Jeigu jų nepakanka arba jos blogos kokybės, neuronai – savotiškos smegenų „plytelės“ – prastai funkcionuoja ir net visiškai sunyksta, išdildydami mūsų prisiminimus.

   Pratimai smegenų veiklai gerinti

Šios rūgštys skatina ir gerą kraujotaką. O kuo geriau kraujas cirkuliuoja, tuo daugiau maistingųjų medžiagų patenka į smegenų ląsteles.

Riebiųjų rūgščių tiekėjai – žuvų taukai ir kai kurios augalinių aliejų rūšys – alyvų, sojų, rapsų, saulėgrąžų, žemės riešutų. Atmintis pagerės, jeigu valgysite mažiau mėsos ir daugiau riebios žuvies: silkės, tuno, skumbrės. Geležies trūkumą papildo mėsa, bulvės, ankštinės daržovės. Jūros gėrybės taip pat stiprina atmintį.

Blogai, kai organizme trūksta gliukozidų – angliavandenių. Tai smegenų neuronų degalai. Vadinamųjų lėtųjų gliukozidų gauname iš makaronų, duonos, bulvių. O „greitas“ cukrus, kurio esama saldainiuose ir pyragaičiuose – prastas smegenų pagalbininkas. Per didelis saldumynų kiekis apskritai atmintį veikia neigiamai.

Dažniausiai pamirštami proteinai, o būtent juose esama aminorūgščių, kurių pats organizmas gaminti nesugeba. Tai dar viena priežastis valgyti daugiau žuvies. Proteinų yra ir daržovėse. Patartina vartoti grūdines ir ankštines kultūras – ryžius, lęšius ir raudonąsias pupeles.

Negalima nutylėti ir vitaminų: nepamirškite jais pamaitinti savo smegenų.


Atmintį gerinantys preparatai? - įdomu, kad viena iš veiksmingiausių medžiagų, dalyvaujančių pažintinių procesų mechanizme – moteriškas hormonas estrogenas. Atminčiai gerinti taikoma vadinamoji pakaitinė estrogenų terapija. Be estrogenų yra ir kitų hormonų, kurie smarkiai veikia atmintį. Pavyzdžiui, kortikosteroidai, kuriuos organizmas išskiria stresinėmis aplinkybėmis. Protinę veiklą gerina ir kofeinas, kurio gauname su kava, taigi kava pasirodo nėra taip jau blogai, svarbiausia gerti protingai, t.y. nedaug..G a i r ė s » Atmintis • Mityba • Žuvų taukai •
 

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!

© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-20