Esat.lt facebook'eSoliarumo lankytojams gresia aklumas

Soliariumo lankytojams gresia aklumas - Dailymail.co.uk rašo apie 23 metų merginos iš Didžiosios Britanijos atvejį, kuri dėl nuolatinio lankymosi soliariume be akinių nuo saulės gali apakti.

Dėl ilgo buvimo priešais ultravioletinę šviesą soliariume šiuo metu Sam Laing ruošiasi operacijai, kurios metu bus pašalinti akyse susidarę gerybiniai navikai. Operacija turėtų apsaugoti merginą nuo aklumo, nors tokio gero regėjimo kaip prieš tai ji gali ir neatgauti.

Jauna mergina prisipažino, kad ji buvo priklausoma nuo soliariumo, kuriame lankėsi nuo ankstyvos jaunystės. „Nuo 19 metų panorau nuolatos būti įdegusi, todėl soliariume lankydavausi tris kartus per savaitę. Deja, aš niekad neužsidėdavau akinių nuo saulės, nenorėdama, kad aplink akis liktų baltos dėmės“.

Kai mergina pastebėjo, kad jos akys paraudusios pagalvojo, kad visa tai dėl nuovargio. Tačiau vėliau raudonumas išsiplėtė ir merginos rainelėje, tada ji nusprendė kreiptis į gydytojus. Medikų išvada buvo ūmus konjunktyvitas.

Sam Ling tikisi, kad viešas pasakojimas apie tai, kas jai nutiko, padės suprasti aplinkiniams, kad lankytis soliariume be saulės akinių iš tiesų gali būti labai pavojinga. Ultravioletiniai spinduliai ne tik gali sukelti ūminį konjunktyvitą, bet ir kataraktą, raumenų degeneraciją vyresnio amžiaus žmonėms ar odos vėžį.

Medikai perspėja, kad ultravioletiniai spinduliai yra pavojingi žmogaus sveikatai ir visai nesvarbu ar jie gaunami iš tiesioginės saulės spindulių ar gaunamų soliariumuose. Ultravioletiniai spinduliai soliariumuose yra labiau koncentruoti nei natūralūs saulės spinduliai, todėl rizika susirgti akių ligomis yra žymiai didesnė.

Didžiosios Britanijos soliariumų asociacijos atstovė sakė, kad nuo šiol soliariumuose klientams bus siūlomi specialūs akiniai, kurie apsaugos akis ir nepaliks „pandos akių“. „Soliariumų darbuotojai ir taisyklės turės užtikrinti, kad klientai apsaugotų savo akis,“ – sakė ji.G a i r ė s » Akys • Soliariumas • Žalingas poveikis •
 

Svetimkūnis akyje Pirmoji pagalba susižeidus akį

Akių traumos, ypač jei yra kraujuojama iš akies - itin pavojingos, tad, kuo skubiausiai kvieskite greitąją pagalbą arba važiuokite patys į ligoninę....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Akys


Pratimai akims Pratimai akių nuovargiui pašalinti

Pertraukų metu rekomenduojama daryti specialius pratimus akims. Jie gali būti atliekami stovint arba sėdint, nukreipus akis nuo ekrano, žiūrint į tolį, ramiai kvėpuojant...

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Akys


Pratimai akims Pratimai regėjimo gerinimui

Pratimas akims - "rašymas nosimi" - užsimerkiama ir savo nosį įsivaizduojant kaip pailgintą rašiklį, ore ja "rašoma", kas tik ateina į galvą....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Akys


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!

© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-03-25