Esat.lt facebook'eGyvenimas pagal biologinį laikrodį

Organizmas gyvena pagal biologinį laikroduką ir kad gerai jaustumėmės vertėtų įsiklausyti į organizmo poreikius. Juk tam tikras paros metas yra tinkamiausias konkretiems veiksmams atlikti ir kūno poreikiams patenkinti, rūpintis savo grožiu bei aišku gera savijauta.

Biologinis laikrodis – tai laiką fiksuojančių ir nusakančių ląstelių organizmui siunčiami impulsai. Organizmas į juos reaguoja išskirdamas tam tikrus hormonus, aktyvindamas arba lėtindamas kai kurių organų veiklą.
Mūsų kūnas paklūsta biologiniams ritmams, nes įvairių organų aktyvumas skirtingu paros metu būna nevienodas. Juk jei nepaisome organizmo ritmo ir vidinis mūsų laikrodis smarkiai išsiderinęs, dažniau turime sveikatos problemų ar tiesiog esame prastesnės nuotaikos.

Netikite? tiesiog šiandien nueikite miegoti ~23 val. ir kelkitės ~7-8 val. - turėtute atsikelti itin žvalūs ir geros nuotaikos :)

Tad įsiklausykime į savo organizmo poreikius, kad jaustumėmės laimingi, patenkinti gyvenimu bei sveikesni!


6 val. - organizmas pradeda busti. Kūnas jautriausiai reaguoja į prisilietimus ir švelnumą, todėl šis laikas tinkamas sek-sui (pasak mokslininkų, moterys, kurios mylisi šią valandą, dažniau patiria orgazmą, nes pojūčiai šiuo laiku būna stipresni, o lytiniai hormonai tiesiog siaučia; be to, rytinis sek-sas puikiai atstoja mankštą) ir rytinėms grožio procedūroms. Jei keliatės šiuo metu, stenkitės pabusti pamažu.

7 val. - brangi grožio valandėlė. Nuo 6 iki 7 val. kosmetinės priemonės turi didžiausią poveikį ir geriausiai įsigeria į odą, todėl po vandens ir šveitimo procedūrų (šias irgi patariama atlikti ryte, nes pro švarų viršutinį odos sluoksnį iš jos lengviau pasišalins toksinai) procedūrų palepinkite odą serumais, losjonais, kremais – oda jausis dėkinga ir atsilygins grožiu bei sveikata.

8–9 val. - pusryčių metas. Medžiagų apykaita šiuo paros metu sparčiausia ir geriausia. Sveikiausia pusryčiams valgyti dribsnius su liesu jogurtu, vaisius, košes. Tai puikus laikas naudoti ir homeopatinius preparatus.

10 val. - smegenys pradeda intensyviai dirbti. Iki 12 val. tinkamas metas dalyvauti pokalbiuose, pasitarimuose, spręsti sudėtingas problemas. Šiuo laiku smegenys pajėgiausios priimti didžiausią informacijos kiekį (jos dirba net tris kartus greičiau!), gebėjimas susikaupti tiesiog pavydėtinas.
Ką rytą padarysite per kelias valandas, popiet sugaišite dvigubai daugiau laiko!

11 val. - smaližių laikas. Tinkamiausias metas suvalgyti pyragaitį, nes organizmas dabar aktyviausiai perdirba riebalus, ir siunčia gautą energiją į smegenis, o net ant šlaunų.
Vos pajutus lengvą alkio jausmą, maždaug 15 minučių suaktyvėja trumpoji atmintis. Todėl dabar tinkamiausias laikas baigti tvarkyti apskaitą ar atlikti kitas sudėtingas matematines ar logines užduotis.

12 val. - pietų metas. Darbingumas sumažėja 20 proc., todėl pradėti naują darbą beprasmiška.Verčiau keliaukite pietauti.

13 val. - po pietų, apima mieguistumas, nes visada organizmo energija sutelkta virškinti pietums. Darbe pravartu padaryti pertraukėlę. Grožio procedūroms šį laiką išnaudoti vargu ar prasminga – kūnas vangiai reaguoja ir priima bet kokias „intervencijas“. Labiausiai praverstų saldus pietų miegas. Naudinga pasėdėti infraraudonųjų spindulių pirtyje ar paplaukioti baseine.

14 val. - organizmo elektrostatinė apkrova visiškai nedidelė, plaukai paklusnūs, todėl pats metas pas kirpėją.

Nuo 15 val. - laikas tinkamas ir kitoms nemalonioms grožio ir sveikatos procedūroms (braziliškajai depiliacijai, veido ar organizmo valymui ir pan.).

Ištirta, kad tarp 13 ir 17 val. - organizmas būna atspariausias skausmui, todėl optimaliausias laikas apsilankyti pas odontologą – baimė ir skausmas bus maksimaliai sumažėję.

15 val. - užplūsta antroji energijos banga. Ją naudinga išnaudoti sudėtingoms problemoms spręsti.

Nuo 16 val. - labai gerai mankštintis, nes raumenys pasiruošę dirbti visu pajėgumu (net 30 proc. aktyviau nei iki vidurdienio): raumenų jėga, jausmų koordinacija, kraujotakos sistemos aktyvumas pasiekia aukščiausią tašką, prasideda gyvybinių jėgų antplūdis.

17 val. - – grožio ir harmonijos laikas. Tinkamas metas darytis masažus, klausytis muzikos, ką nors kurti.

18 val. - tinkamiausias laikas vakarieniauti. Gautos kalorijos dabar labiausiai „eina į kūną“, todėl vakarienei pravartu rinktis lengvus patiekalus. Ne veltui patariama: „po šešių – nė kąsnio į burną“.

Tačiau šis laikas tinkamiausias rinktis naujus kvepalus. Jei ketinate įsigyti naują aromatą – darykite tai dabar, nes 18 valandą uoslė būna jautriausia.

19 val. - geriausia rūpintis oda. Tinkamesnio laiko pasidaryti maitinamąją kaukę nerasite. Šią valandą taip pat geriausia vartoti vaistus.

20 val. - itin jautriai suvokiamas grožis, todėl šį laiką geriausia išnaudoti estetiniams poreikiams. Beje, tai puikus laikas eiti apsipirkti, nes skonis renkantis drabužius neapvils.

Nuo 21 val. - smegenys pradeda gaminti miego hormoną. Paskaitykite knygą, pasėdėkite prie lango, tik šiukštu nebeimkite į burną maisto: viskas, ką suvalgysite po šios valandos, skrandyje liks nesuvirškinta iki ryto.

22 val. - didžiausia tikimybė pastoti, nes maždaug nuo 21 iki 22 val. kiaušinėlis atsiskiria nuo kiaušidės, atsipalaiduoja gimdos raumenys.

23 val. - prasideda pirmųjų sapnų fazė. Šis laikas geras svajotojams ir kūrybininkams – kyla puikių minčių. Tai – kūrybos valanda, kurią geriausia praleisti vonioje su raminamaisiais eteriniais aliejais.

24 val. - organizmo reakcija labai sumažėja, todėl verčiau ne naktinėti, o eiti gulti. Juk rytoj anksti keltis.Kaip atpažinti melą?

G a i r ė s » Sveika gyvensena •
 

Laimingas žmogus Priežastys - kodėl verta tapti sveikesniu?

Dažnai per įvairius informacijos šaltinius girdime, kad reikia sveikai maitintis, sportuoti, puoselėti sveiką gyvenseną ir t.t.. Taigi, vardan ko visas tas triūsas?..

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Sveika gyvensena


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!


Paprastasis kukurūzasPaprastasis kukurūzas

P l a č i a u »

Krakmolas grožio procedūroseKrakmolas grožio procedūrose

P l a č i a u »

Tinkamos vaistažolės ožiaragio zodiako ženkluiTinkamos vaistažolės ožiaragio zodiako ženklui

P l a č i a u »

Papildai akimsPapildai akims

P l a č i a u »

Aistros galia!Aistros galia!

P l a č i a u »

Kaip gaivinti skenduolį?Kaip gaivinti skenduolį?

P l a č i a u »

Ištikimybės galia!Ištikimybės galia!

P l a č i a u »

Pasitikėjimo galia!Pasitikėjimo galia!

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-29