Esat.lt facebook'eStiklinių indų priežiūra

Arbatos puodukas

Stikliniai indai vartojami gėrimams, saldiems patiekalams, kepiniams, vaisiams. Reikia stengtis įsigyti vienos spalvos stiklinius indus. Gražiausiai puošia stalą bespalviai, geros rūšies, gerai išblizginti stiklo indai. Vertingiausias yra blizgantis kristalas.

Priežiūra

• Jeigu norite užgrūdinti stiklines, sustatykite jas į puodą su vandeniu, tarp jų įkiškite popieriaus ir pastatykite ant viryklės. Kai vanduo užvirs, puodą nuo ugnies nukelkite, bet stiklinių neišimkite, kol jos atauš.

• Stiklinės, bokalai gerai išsiplauna šiltu muiluotu vandeniu, į kurį įberta truputis smėlio ar borakso. Išplautus indus skalaujame šaltu vandeniu (galima su smėliu) ir būtinai sausai iššluostome, nes liks vandens dėmės.

• Stiklinius indus plaukite actu ir vandeniu, išmaišytu tokiu santykiu: ½ puodelio baltojo acto 4,5 litro vandens. Perskalaudami indus, į vandenį įpilkite šiek tiek baltojo acto– pašalinsite muilo nuosėdas ir stikliniai indai ims spindėti. • Stikliniai indai plaunami druskos ir acto tirpalu (1 šaukštas druskos ir 2 šaukštai acto – 1 1 vandens). Užtenka pavalyti ir vien drėgna druska arba jos šiltu tirpalu. Kad indai blizgėtų, jie skalaujami šaltu vandeniu. Nepaauksuotiems stikliniams indams valyti tinka kalcinuota soda ir trinatriofosfatas (2 šaukštai – 1 1 vandens).

• Išplauti indai šluostomi sausa pašluoste, kad paviršiuje neliktų dėmių nuo išgaravusio vandens. Bokalams ir plonoms stiklinėms reikia 2 pašluosčių: vienos – valyti, kitos – blizginti.

• Buteliai ir grafinai plaunami ilgu sraigtiniu šepečiu. Jeigu jo neturime, naudojame smulkiai suplėšyto laikraščio ir vandens košelę, bulvių lupenas ar tarkius, susmulkintus kiaušinių lukštus. Su bet kuria iš šių priemonių indas pakratomas, o paskui kruopščiai išskalaujamas švariu vandeniu.

• Pieno indus plauname šaltu, paskui – karštu vandeniu. Nuo karšto vandens pieno likučiai ant indo sienelių virsta klijinga, sunkiai nuplaunama mase.

• Aliejaus buteliai plaunami garstyčių tirpalu (1 šaukštas sausų miltelių – 1 1 vandens) arba karštu vandeniu, į kurį įberta truputis kalkių miltelių ir smulkaus smėlio. Galima naudoti ir kavos tirščius: kelis šaukštelius kavos tirščių supilti į butelį, užpilti trupučiu šilto vandens. Pakratę kavos tirščių mišinį išpilame, o butelį pripilame vandens su geriamąja soda. Po 2-3val išskalaujame.

• Indą, kuriame buvo degtinė ar actas, išplauname skalbiklio tirpalu, vėliau švariu vandeniu. Baltas nuosėdas nuo grafino sienelių pašaliname karštu acto esencijos tirpalu (1 šaukštelis esencijos – 1 1 vandens). Paskui grafiną išskalaujame švariu vandeniu.

• Stikliniai indai gražiau blizgės, kai išplautus perliesite vandeniu su druska ir actu, o paskui — paprastu švariu vandeniu. Be to, stiklinės gražiai blizgės, kai jas pamerksite į vandenį, į kurį įberta žiupsnelis sodos, po to nušluostysite ir išdžiovinsite.

• Krištolinius indus rekomenduojama plauti šiltu vandeniu. Nuo karšto vandens krištolas netenka blizgesio ir tamsėja. Į vandenį galima įberti geriamosios sodos (2 šaukštai sodos – 1 1 vandens), įpilti amoniako (1 šaukštelis amoniako – 1 1 vandens) arba druskos su actu (po 1 šaukštelį – 1 1 vandens).

• Jeigu plovimui naudosime kempines iš senų kaproninių kojinių, užteks šalto vandens.

• Sausus krištolinius indus galima blizginti minkšto audinio skiaute ir krakmolu. Tinka ir smulki druska.


IR DAR:

Jeigu viena stiklinė įstrigo į kitą, tai apatinę įstatykite į šiltą vandenį, o į viršutinę įpilkite šalto vandens. Jos lengvai atsiskirs.

Sudužus stikliniam daiktui, šukelių nerinkite rankomis. Verčiau pasidarykite vatos arba dar geriau — plastilino rutuliuką ir pavoliokite toje vietoje, kur yra šukelės. į jį susmigs net mažiausios šukės.

Kad nesudaužytume stiklinių indų plaunant, į kriauklę būtina įdėti plastmasines groteles ar įtiesti minkšto audinio skiautę.

G a i r ė s » Indai | Stiklas |
 

Stiklo keramikos indų priežiūra Karščiui atsparaus stiklo indų priežiūra

Karščiui atsparus stiklas dažnai vadinamas židinio, ugniai atspariu stiklu, stiklo keramika, keramikiniu stiklu, skaidria keramika. Stiklo keramika išrasta 1960 metais....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Indai


  Taisyti-papildyti

   Prieš pasinaudojant čia rastais patarimais, ypač valant įvairias drabužių, gaminių dėmes NEPAMIRŠKIT pirmiausia aprašytą būdą (paminėtą konkrečią priemonę) išbandyti nematoje drabužio ar gaminio vietoje ar ant analogiškos medžiagos skiautelės. Be to, visada atidžiai išstudijuokite gaminio priežiūros instrukciją ir ja vadovaukitės.

Siūlom paskaityti!
Džinsinių kelnių priežiūra bei skalbimasDžinsinių kelnių priežiūra bei skalbimas

P l a č i a u »

Kailinių gaminių priežiūraKailinių gaminių priežiūra

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-29