Esat.lt facebook'eAksominių drabužių, gaminių lyginimas, valymas, priežiūra

Aksomo priežiūra

Aksominiai drabužiai gražu, itin prabangu, tačiau, jie turi nemažą trūkumą, jie sugeria daug dulkių, todėl neitin mėgiami, nors, kas keisčiausia aksomas - 2010 žiemos mados tope - aksomas yra vienas iš madingiausių audinių šiuo metu.

Iki pat Vėlyvųjų viduramžių aksomas buvo prieinamas tik aukštiesiems visuomenės sluoksniams – jo gamyboje naudoti brangūs šilkiniai siūlai. Šiandien aksomas audžiamas ir iš kitų pluoštų – medvilninių, viskozinių, sintetinių.


Lyginimas

• Aksominius drabužinius reikėtų lyginti iš blogosios pusės, bet jei tai nepatogu, lyginant iš gerosios pusės, tai reikėtų daryti per minkštą plaukuotą tarpinį audinį. Medvilninį aksomą galima lyginti su padrėkinimu, visus kitus – tik sausai. Medvilninis aksomas lyginamas karštu lygintuvu, o šilkinis, viskozinis ir sintetinis vos pašildytu.

• Labai suglamžytos vietos išsilygins, jeigu jas sudrėkinsime denatūruotu spiritu ar degtine ir 3-4 min. pagarinsime. Šią procedūrą kelis kartus pakartojame, atsargiai pabraukdami išgarintas vietas prieš plauką nekietu šepečiu. Paskui lyginame iš blogosios pusės vos šiltu lygintuvu. Geriausiai lyginti pakeltą ir ištemptą gaminį dviese. Tuo pat metu iš gerosios puses šepečiu šukuojame pūkus prieš plauką.

• Lyginant, lygintuvu atsargiai braukiame beveik neliesdami audimo.


Valymas

• Valomas sudrėkinta ir gerai nuspausta porolono kempine. Išvalytą gaminį džioviname ir dar pavalome vatos tamponu, pamirkytu denatūruotame spirite.

• Nešvarius viskozinius ir šilkinius aksomo gaminius rekomenduojama atiduoti į cheminę valyklą, bet kartais valome ir namuose.

• Panešiotas aksomas pradeda blizgėti, nes pūkai susivelia ir atspindi šviesą. Blizgančias vietas sudrėkiname vandeniu, degtine ar acto rūgštimi ir braukome pūkus šepečiu ar kempine. Paskui pakabiname pūkais žemyn ir plauname iš blogosios pusės su vandens srove. Džioviname kambario temperatūroje.

• Riebalų dėmes valome šilto vandens ir spirito mišiniu (1 šaukštas spirito – 1 stiklinė vandens). Galima dėmėtas vietas įtrinti benzino ir krakmolo mišiniu (1:1) ir palikti, kol benzinas išgaruos. Likusius miltelius nuvalome su šepečiu. Jeigu reikia, kartojame.

• Maisto produktų dėmes gariname, paskui valome flanele, sudrėkinta vandens ir amoniako mišinyje (1 šaukštas amoniako – 1 stiklinė vandens). Juodą aksomą valome šepečiu, sudrėkintu žibale, paskui - sausu šepečiu pagal plauką, prieš plauką. Išvėdintą gaminį išlyginame. Dėmių pėdsakus pavalome su denatūruotu spiritu. Netinka acetono ir acto esencija.

• Ilgai gulėjusiam aksomui galima grąžinti pirmykštę išvaizdą. Ant stalo klojama dviguba medvilninė antklodė, ant jos – karštame vandenyje sudrėkinta ir išgręžta paklodė, ir galiausiai – sausa paklodė. Niekur neturi būti nė raukšlelės. Ant stalo patiestas aksomas kas 5 cm prismeigiamas smeigtukais. Ant jo klojama sausa, paskui – šlapia paklodė ir antklodė. Tokį “kompresą” paliekame parai.

• Skalbti aksomo gaminių nerekomenduojame. Bet jeigu būtina, tai apie 50° C vandenyje su skalbimo priemonėmis, skirtomis sintetikai. Negalima stipriai trinti, naudoti šepečio. Beto būtina prieš skalbiant išversti į atvirkščią pusę. Išskalbtą gaminį susukame į paklodę, kad pradžiūtų.

• Pakuodami aksominius rūbus į lagaminą suskite juos į rulonėlius ir perdėkite plonu rūkomuoju popieriumi – tai geriausias būdas išvengti medžiagos lūžių.

G a i r ė s » Audiniai | Drabužiai |
 

Vienas rūbas, o nešiojimo būdų daug Vienas rūbas, o nešiojimo būdų daug

Turbūt teko matyt, tokių keistų, bet patogių palaidinių/megztinių, kurių priekį sudaro du kabaliuojantys audinio gabalai. Pasirodo, toks drabužis yra gan patogus....

K a t e g o r i j a » Stilius, mada
G a i r ė s » Drabužiai


  Taisyti-papildyti

   Prieš pasinaudojant čia rastais patarimais, ypač valant įvairias drabužių, gaminių dėmes NEPAMIRŠKIT pirmiausia aprašytą būdą (paminėtą konkrečią priemonę) išbandyti nematoje drabužio ar gaminio vietoje ar ant analogiškos medžiagos skiautelės. Be to, visada atidžiai išstudijuokite gaminio priežiūros instrukciją ir ja vadovaukitės.

Siūlom paskaityti!
Aksominių drabužių priežiūraAksominių drabužių priežiūra

P l a č i a u »

Kailinių gaminių priežiūraKailinių gaminių priežiūra

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-06-29