Esat.lt facebook'e



Pirmoji pagalba nušalus

Šalta

Artėja žiema, artėja laikas, kai itin aktualu žinoti kaip apsisaugoti nuo šalčio?. Kiekvienais metais sausio – vasario mėnesiais pasitaiko keletas dienų, kai temperatūra nukrenta net iki -30 laipsnių C ir žemiau. O ką daryti jau nušalus ar sušalus.

Nušalimas – tai audinių pakenkimas veikiant žemai temperatūrai. Jis priklauso nuo aplinkos temperatūros, drėgmės, vėjuotumo, laiko. Veikiant šalčiui kūno dalis, siaurėja kraujagyslės, blogėja audinių mityba.

Dažniausiai nušąla drabužiais nepridengtos kūno vietos: ausys, nosis, skruostai. Neretai nušąla ir tos kūno vietos, kurių dėl netinkamos aprangos būna sutrikusi kraujotaka – kojų ir rankų pirštai, pėdos.


Pirmoji pagalba nušalus

• Kuo greičiau stenkitės patekti į šiltas patalpas.
• Nušalusią kūno dalį atšildykite įmerkdami pažeistą kūno vietą į kambario temperatūros vandenį arba dėkite kambario temperatūros tvarsčius ant nušalusių kūno dalių (pakanka 20 – 30 minučių). Jei žmogus nušalo galūnes, nepamirškite nuimti žiedus ar laikrodžius, kadangi atšildant nušalusias galūnes, jos tinsta ir papuošalus gali būti sunku numauti.
• Duokite gerti šiltų ir saldžių gėrimų.
• Nedaug nušalus, kai arti nėra šiltų patalpų, veidą, nosį, ausis galima šildyti delnais.
• Atšildymą galima užbaigti, kai nušalusių kūno dalių oda suminkštėja ir grįžta jutimai.


 Dėmesio:

Nušalusių kūno vietų netrinkite (ypač sniegu). Jei šildant atsiranda pūslių, nustokite šildyti. Nušalusią vietą uždenkite steriliu tvarsčiu ir sutvarstykite. Sutvarstytą kūno dalį (jeigu tai įmanoma) susukite į minkštą, storą audinį (pvz., antklodę, megztinį). Malšinkite skausmą. Skubiai vykite arba vežkite nukentėjusį į artimiausią gydymo įstaigą.

Draudžiama nušalusias vietas šildyti tiesiogine šiluma (glausti prie radiatorių, guminių šildyklių, merkti į karštą vandenį, šildyti naudojant plaukų džiovintuvą ir pan.), kadangi tiesioginė šiluma gali dar labiau pažeisti jau ir taip šalčio pakenktus audinius.

G a i r ė s » Traumos |


 

Rankos nusideginimas Pirmoji pagalba nusideginus

Odos nudegimams tepti reikia naudoti preparatus, kurie skatina drėgmės apykaitą žaizdoje ir saugo nuo bakterijų. Toks yra, pavyzdžiui, hidrogelis Curiosin Gel ar kažkas panašaus....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Traumos


Žaizdos Pirmoji pagalba susižeidus

Tačiau nepamirškite, kad bet koks odos pažeidimas sudaro sąlygas mikrobams patekti į organizmą, ir žaizda gali supūliuoti. Infekcijos profilaktikai ir žaizdai supūliavus....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Traumos


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad patarimai ir lieka tik patarimais, tad atsitikus bėdai visų pirma - NEPAMESKITE GALVOS!


Siūlom paskaityti!




Pirmosios pagalbos patarimaiPirmosios pagalbos patarimai

P l a č i a u »

Ką vertėtų žinotiKą vertėtų žinoti?

P l a č i a u »

Pagalbos informacijaPagalbos informacija

P l a č i a u »

Patarimai kaip išlikti gyvamPatarimai kaip išlikti gyvam

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-10-30