Esat.lt facebook'e



Liaudiški patarimai kaip gydytis liepžiedžiais

• Kraujuojant dantenoms, burna skalaujama šiltu ąžuolo žievės ir liepžiedžių nuoviru. Sumaišyti 2 dalis ąžuolo žievės miltelių ir 1 dalį liepžiedžių, 1 šaukštelį mišinio užplikyti stikline verdančio vandens., kaitinti 3 min., nuovirui atvėsus jį perkošti.

• Kostint. 20 gr. liepos žiedų užpilti 200 ml. verdančio vandens, perkošti ir gerti 2-3 kartus per dieną.

• Kostint. 10 gr. juodojo šeivamedžio žiedų sumaišomasu 10gr. pankolio vaisių, 20 gr. liepų žiedų ir 20 gr. trispalvės našlaitės žolės. 1 valgomas šaukštas šio mišinio užpilamas 1 stikline verdančio vandens, 30 min. palaukiama ir išgeriama per dieną.

• Karščiavimui mažinti galima gerti prakaito išsiskyrimą skatinančias arbatas: šeivamedžio žiedų, liepžiedžių.

• Kai sergant gastritu kamuoja skausmas ir rėmuo. Po 15g. liepžiedžių, linų sėmenų, rudmenės šaknų, ajerų šakniastiebių, po 20g. pipirmėtės žolės ir pankolio vaisių.

• Kai peršalimo metu kosima ir karščiuojama. 1 d. šeivamedžių žiedų
1 d. liepų žiedų
1 d. ramunėlių žiedų
1 d. trispalvių našlaičių žolės
1 d. čiobrelių žolės
1 d. aviečių vaisių
1 valg. šaukšt. mišinio užpilamas stikline verdančio vandens. Geriama po pusę stiklinės 4-5 kartus per dieną.

• Kad vaiko organizmas nenusilptų ir aktyviau kovotų su liga. Imti lygiomis dalimis liepos žiedų ir putino vaisių. Žaliavos turi gautis 2 valg. šaukštai. Šį mišinį užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens, 1 val. palaukti ir duoti vaikui išgerti prieš miegą 200 aršto gėrimo.

• Esant skausmingom dantenom, pūliniams po dantimi. Į indą įpilti apie 1,5 cm sluoksnio skysto liepų medaus. Įmti seną, būtinai surūdijusią, vinį. Įkaitinus iki raudonumo, ikišti į medų. Aplink vinį susidarys juodas sluoksnis, panašus į degutą. Šiuo juodu sluoksniu sutepti dantenas, geriausiai prieš miegą. Ligonio savijauta greitai pagerėja. Šiuo atveju rūdys, esančios ant vinies, turi gydomųjų savybių. Todėl kaitinant vinį, negalima į ją pūsti ar liestis prie jos, kad išlaikyti rūdis.

• Esant peršalimui. 1 d. aviečių vaisių
1 d. liepų žiedų
1 valg. šaukšt. mišinio užpilamas stikline verdančio vandens, paliekama 20 min, kad prisitrauktų, nukošiama. Geriama po pusę stiklinės 2-3 kartus per dieną kaip prakaitavimą skatinančią priemonę.

• Esant dažniems peršalimams, silpnam imunitetui. Saują nemaltų avižų nuplauti ir geriausiai būtų padaiginti. Po to, užpilti 1 litru virinto pieno ir užvirinti. Kaitinti ant silpnos ugnies 40min. (geriausias indas šiems vaistams ruošti - molinis, bet jei neturite, tiks ir emaliuotas). Gautą košę nuimti nuo ugnies ir iš lėto atvėsinti. Tada perkošti ir sumalti mėsmale. Avižas perkošti per marlę ir skystį padalinti į 3 dalis. Turi išeiti 3 nepilnos stiklinės. Į kiekvieną stiklinę įdėti po pusę arbatinio šaukštelio liepų medaus. Jei jo neturite, tiks pavasarinis medus, bet svarbiausiai, kad tai būtų natūralus medus, o ne su priemaišom.
Tokiu nuoviru tinka gydyti chroninę anginą, bronchitą, plaučių, limfmazgių uždegimą. Suaugusiems ir vaikams nuo 11 metų gerti po 1 stiklinę 3 kartus per dieną 40 min. iki valgio. Gydymo laikas - 2 mėn. Vaikams nuo 7 iki 11 metų - po pusę stiklinės 3 kartus per dieną. Vaikams iki 7 metų - po 1/4 stiklinės 3 kartus per dieną.

Puslapiai: 1 | 2 | 3 |

G a i r ė s »

 

Liaudiški patarimai kaip gydytis saldymedžiu Liaudiški patarimai kaip gydytis saldymedžiu

1 valgomą šaukštą saldymedžio šaknies sumaišyti su 1 valgomu šaukštu ramunėlių žiedų. Užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Pakaitinti 15 min. verdančio vandens vonelėje. Palikti 30 min. prisitraukti, perkošti. Vartoti segant alergine sloga po 0,5 stiklin..

Liaudiški patarimai kaip gydytis linų sėmenimis Liaudiški patarimai kaip gydytis linų sėmenimis

Užpuolus kosuliui - du valgomieji šaukštai linų sėmenų užpilami 0,5 stiklinės verdančio vandens. 3-5 minutes pavirinama ant silpnos ugnies, 10 min. palaukiama, 5 min. paplakama, perkošiama ir vartojama po 1 valgomą šaukštą 3-4 kartus per dieną, 15-20 minučių p..

Liaudiški patarimai kaip gydytis spanguolėm Liaudiški patarimai kaip gydytis spanguolėm

Spanguolės naudojamos gydant įvairias peršalimo, infekcines ligas, maliariją, mažakraujystę, medžiagų apykaitos sutrikimus, reumatą, dusulį, sumažintą skrandžio rūgštingumą..

Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle

Užkietėjus viduriams - 2 valgomus šaukštus dilgėlių lapų užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. 1 val. palaukti; perkošti. Gerti po 0,5 stiklinės 4 kartus per dieną....

Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomuoju česnaku Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomuoju česnaku

Užpuolus kosuliui - keletą skiltelių česnako sumaišyti su medumi ir palaikyti tamsioje vietoje. Gerti po 1 arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną, užsigeriant šiltu arba karštu pienu...

Vaistažolių mišiniai nuo kosulio Vaistažolių mišiniai nuo kosulio

Pradėjus kosėti, gerkite karštą pienu su medumi ir česnaku. 200g naminio pieno (deja parduotuvinis prastas pasirinkimas :( ) pakaitinkite iki 40 laipsnių, ištirpinkite jame nubrauktą šaukštą medaus, šaukštelį trinto česnako ir mažais gurkšneliais išgerkite...

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-09-11