Esat.lt facebook'e



Liaudiški patarimai uždegimų mažinimui

• Kaip priešuždegiminė ir kraują stabdanti priemonė vartojamas kraujažolių antpilas: 1 valgomąjį šaukštą kraujažolių žolės užplikyti stikline verdančio vandens, laikyti ant silpnos ugnies 15-20 min. Perkošti ir naudoti apiplovimams ir kompresams.

• Jeigu atsirado skausmingų opų burnoje ir ant liežuvio, pakramtykite banano gabalėlį ir nenurykite. Gleivinės uždegimus bananai veikia kaip balzamas.

• Imti lygiomis dalimis nasturtų žiedų, medaus ir degtinės arba raudono vyno. Užplikyti stiprią nasturtų arbatą, palaukti, kol pritrauks, atvėsinti ir perkošti. Sumaišyti su degtine ir medumi. Gerti po valg. šaukštą 2 -3 kartus per dieną. Padeda sergant plaučių uždegimu.

• Inkstų uždegimas. Po lygiai sumaišyti taukės šaknis ir paprastosios rykštenės žolę. 2 valgomuosius šaukštus mišinio užplikyti 0,5 litro verdančio vandens, per naktį laikyti termose, perkošti. Gerti po 1/2 stiklinės 2-3 kartus per dieną.

• Gerti nasturtų žiedų arbatą, sergant bronchitu, plaučių uždegimu.

• Esant dažniems peršalimams, silpnam imunitetui. Saują nemaltų avižų nuplauti ir geriausiai būtų padaiginti. Po to, užpilti 1 litru virinto pieno ir užvirinti. Kaitinti ant silpnos ugnies 40min. (geriausias indas šiems vaistams ruošti - molinis, bet jei neturite, tiks ir emaliuotas). Gautą košę nuimti nuo ugnies ir iš lėto atvėsinti. Tada perkošti ir sumalti mėsmale. Avižas perkošti per marlę ir skystį padalinti į 3 dalis. Turi išeiti 3 nepilnos stiklinės. Į kiekvieną stiklinę įdėti po pusę arbatinio šaukštelio liepų medaus. Jei jo neturite, tiks pavasarinis medus, bet svarbiausiai, kad tai būtų natūralus medus, o ne su priemaišom.
Tokiu nuoviru tinka gydyti chroninę anginą, bronchitą, plaučių, limfmazgių uždegimą. Suaugusiems ir vaikams nuo 11 metų gerti po 1 stiklinę 3 kartus per dieną 40 min. iki valgio. Gydymo laikas - 2 mėn. Vaikams nuo 7 iki 11 metų - po pusę stiklinės 3 kartus per dieną. Vaikams iki 7 metų - po 1/4 stiklinės 3 kartus per dieną.

• Esant odos uždegimams galima pasigaminti lauro lapų aliejaus. Pusantro valgomojo šaukšto susmulkintų lauro lapų užpilama 1 stikline išvalytu augaliniu aliejumi, laikyti vieną savaitę vėsioje tamsioje vietoje( ne šaldytuve).Po savaitės nukošti.

• Esant ausų uždegimui, prie ausies pridedama troškinta žydinčio siauralapio žolė.

• Šlapimo pūsles uždegimas. 1 valgomąjį šaukštą bruknių lapų ir tiek pat vaistinės šventagaršvės šaknų užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Palaikyti 1 val., nukošti ir gerti po 1/2 stiklinės 4 kartus per dieną.

• Šlapimo pūslės uždegimas, skrandžio bei kepenų ligos. Susmulkinti 10-12 kadagio uogų, užplikyti stikline verdančio vandens, palaikyti 2 val. ir nukošti. Gerti po 1 valgomąjį šaukštą 3-4 kartus per dieną.

Puslapiai: 1 | 2 | 3 |

G a i r ė s »

 

Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle Liaudiški patarimai kaip gydytis didžiąja dilgėle

Užkietėjus viduriams - 2 valgomus šaukštus dilgėlių lapų užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. 1 val. palaukti; perkošti. Gerti po 0,5 stiklinės 4 kartus per dieną....

Liaudiški patarimai kaip gydytis dirviniu asiūkliu Liaudiški patarimai kaip gydytis dirviniu asiūkliu

Kosint, sergant bronchitu, tracheitu. 2 d. gysločių lapų, 1 d. šalpusnių lapų, 3 d. dirvinių asiūklių žolės, 1 valg. šaukšt. mišinio užpilamas stikline verdančio vandens....

Liaudiški patarimai kaip gydytis Moliūgais Liaudiški patarimai kaip gydytis Moliūgais

Moliūgus puikus geležies šaltinis - labai naudingas sergant mažakraujyste ar trūkstant geležies, rekomenduojama apie 20-150 g virto moliūgo suvalgyti kasdien....

Liaudiški patarimai kaip gydytis saldymedžiu Liaudiški patarimai kaip gydytis saldymedžiu

1 valgomą šaukštą saldymedžio šaknies sumaišyti su 1 valgomu šaukštu ramunėlių žiedų. Užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Pakaitinti 15 min. verdančio vandens vonelėje. Palikti 30 min. prisitraukti, perkošti. Vartoti segant alergine sloga po 0,5 stiklin..

Liaudiški patarimai nuo pykinimo Liaudiški patarimai nuo pykinimo

Kamuojant pykinimui labai geras pasirinkimas būtų citrina, ji padeda organizmui greičiau atsikratyti toksinų. Užėjus pykinimui, padeda ir citrinos kvapas - tereikia nulupti šviežią citriną ir uostyti pajutus šleikštulį. Taip pat, naudinga gerti atskiestas vand..

Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais Liaudiški patarimai kaip gydytis kaštonais

Kaštonų vaisius sumalkite į miltelius, sumaišykite lygiomis dalimis su kiaulės taukais ir užtepkite plonu sluoksniu ant juodos duonos riekės. Šį sumuštinį pridėkite ant gydomos skaudamos vietos ir šiltai apriškite, geriausiai tokius kompresiukus daryti prieš e..

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-09-11