Esat.lt facebook'ePiktumas

Piktumas - yra manoma: kad jei nesugebame reikšti pykčio, tai ir stipriai mylėti gali būti sunkoka.

   Psichologinė pagalba telefonu bei internetu!

Gerai pažįstama situacija: dieną pradedate barniais su partneriu, važiuodama į darbą sausakimšame autobuse prarandate savitvardą, o darbe ar mokykloje, universitete pakeltu tonu kalbate su kolegomis, klasiokais, grupokais ir pan. Tad, jei ryte darbe, mokykloje nuslopinote pyktį, pro sukąstus dantis nusišypsojote užlipusiam ant nuospaudos kerėplai autobuse ir pan. tai nieko nuostabaus, kad parėje į namus taip lengvai supykstate ant saviškių, artimų žmonių. Tą "pasitaupytą" energiją dažniausiai išliejame ant savų bei silpnesnių už save, nes taip - saugiausia.

O ar tikrai pyktis gali turėti ir teigiamų aspektų? Psichologų manymu, savitvardos praradimas kalbant su žmogumi yra pasitikėjimo juo ženklas. Jei pyktis nukreipiamas į mylimą žmogų, tai reiškia, kad mes jo draugijoje jaučiamės patogiai ir nebijome į ginčus įtraukti ir jo.

Jei pyktį išliejate ant pašalinio žmogaus - jūs pasitikite savimi ir ryžtingai kovojate už save. Tačiau dažniausiai žmogus, į kurį nukreipiate savo pyktį, įsižeidžia dėl tokio jūsų agresyvumo ir tikrai neįvertina jūsų stiprios asmenybės.

Psichologai teigia, jog svarbiausia yra išmokti pažinti pykčio protrūkius ir pasukti juos naudinga linkme. Kai tik pajuntate užverdant kraują, neleiskite pykčiui prasiveržti: atlikite keletą jogos kvėpavimo pratimų ar pyktį išliekite treniruodamos sporto klube.

G a i r ė s » Emocijos | Piktumas |
 

  Taisyti-papildyti

 Gyvenimas sunkus? Nekovokite su savo problemomis vieni, drąsiai kreipkitės pagalbos ne tik pas geriausius draugus bet ir specialistus, jei tik to prisireikia!


Siūlom paskaityti!
Paprastoji kraujažolėPaprastoji kraujažolė

P l a č i a u »

Prisilietimo galia!Prisilietimo galia!

P l a č i a u »

Riebūs plaukai ir jų priežiūraRiebūs plaukai ir jų priežiūra

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25