Esat.lt facebook'e



Sraigių gleivės stabdo odos senėjimą

Sraigių gleivių, ypač rudųjų sodo sraigių (lot. Cornu aspersum , Helix Aspersa Muller), panaudojimas medicinoje siekia gilią senovę. Jau Antikinėje Graikijoje garsusis gydytojas Hipokratas sraigių gleivių savybes panaudojo odos uždegimams mažinti. Tačiau tik 1959 metais buvo atlikti pirmieji sraigių gleivių savybių tyrimai.

Mokslininkas A.P.Williams nustatė, kad sraigių kalogenas sudarytas iš didelio kiekio mukopolisacharidų komponentų, kuriuose gausu glicino, prolino ir glutamo rūgšties. Neseniai atliktuose tyrimuose įrodyta, kad glicinas ir prolinas yra būtini vandeniliniams ryšiams susidaryti elastine. Šios dvi amino rūgštys naudojamos opoms gydyti. Ir tik XX a. pabaigoje buvo pastebėtos sraigių gleivių savybės, ypatingai naudingos odos priežiūrai. Revoliuciją grožio industrijoje sukėlė Čilėje sraiges auginanti šeima, kuri pastebėjo, kad jų rankos itin švelnios, minkštos, o įbrėžimai ar žaizdelės užgyja greitai be uždegimų ir nepalikdami randelių. Tuo pasinaudoję Japonijos grožio salonai savo klientams siūlo itin egzotišką veido procedūrą – sraigių "masažą". Šios šliaužiodamos po veidą, savo gleivėmis drėgina, valo bei šalina negyvas ląsteles. Tačiau tam ryžtasi ne kiekvienas, todėl dabar galima paprasčiau ir be nemalonaus pojūčio savo veido odą palepinti natūraliais kremais su sraigių gleivių ekstraktais.

   Natūrali kosmetika internetu Natūrali kosmetika internetu


Kodėl sraigių gleivės naudojamos natūralioje kosmetikoje?

Šios dažnos ir plačiai paplitusios sodo sraigės yra itin mėgstamos prancūzų virtuvėje. Jos ypatingos ne tik savo skoniu, tačiau gebėjimu gerai prisitaikyti ir išgyventi net nepalankioje aplinkoje. Kas sraigėms suteikia tokias galimybes kai jos nelindi savo nameliuose? Tai gleivės, kurios apsaugo jautrius kūnelius nuo šalčio, UV spinduliuotės, oksidacinio streso, kuris sukelia ląsteles pažeidžiančių reaktyviųjų deguonies formų susidarymą. Be to, jos geba šliaužti net grublėtu paviršiumi, kas neabejotinai pažeidžia jų kūnelį. Galiausiai, sraigių gleivėse esantys junginiai padeda atnaujinti pažeistus kiautus ar net regeneruoti akis ir čiuptuvėlius.


Kas yra sraigių gleivių ekstraktas?

Techniškai tai vadinama Helix Aspersa Müller glikojunginiai (glikokonjugatai). Stimuliuojamos sraigės išskiria skystį, kuris surenkamas ir kelis kartus filtruojamas. Toks išvalytas ekstraktas yra naudojamas veido priežiūros priemonių gamyboje. Chemiškai, sraigių gleivės yra kompleksinis junginys, kurį sudaro daug medžiagų, naudingų mūsų odai: glikozaminoglikanai, alantoinas, glikolio rūgštis, kolagenas ir elastinas, antimikrobiniai peptidai, antioksidantai, vitaminai (A, C, E) ir mikroelementai, tokie kaip varis, cinkas ir geležis.


Kaip sraigių gleivių aktyviosios medžiagos veikia mūsų odą?

Glikozaminoglikanus atstovaujanti hialurono rūgštis yra svarbi jungiamajam audiniui, nes sulaiko vandenį, o tai drėkina, ramina, sumažina odos paraudimą ir suteikia jai spindesio.
Alantoinas yra ypatingai svarbus komponentas, nes pasižymi ne tik priešuždegiminiu poveikiu ir antialerginėmis savybėmis, bet ir atlieka daug funkcijų: saugo nuo UV spinduliuotės, maitina, ramina, drėkina odą bei skatina odos ląstelių regeneraciją.
Sraigių gleivėse randami antioksidantai, tokie kaip superoksido dismutazė ir glutationo-S-transferazė, apsaugo nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio.
Natūralūs antibiotikai apsaugo nuo infekcijų, kurias sukelia dažniausiai ant žmogaus odos randamos bakterijos (Escherichia Coli, Staphylococcus Aureus ir Pseudomona Aeruginosa).
Glikolio rūgštis yra viena svarbiausių mūsų odai, nes ne tik skatina kitų medžiagų įsisavinimą, bet ir lėtina senėjimo procesus, lygina, gaivina, regeneruoja riebalinių liaukų darbą, sutraukia poras. Veikia kaip natūralus pilingas – valo odą ir pašalina negyvas ląsteles, o gavus signalą iš alantoinų – pakeičia jas naujomis. Yra žinoma, kad padeda sumažinti spuogų, nudegimų randus.
Be to, glikolio rūgštis skatina kolageno gamybą. Tai aktyvuoja fibroblastų dauginimąsi ir aktino citoskeleto persitvarkymą. Regeneracijos metu taip pat skatinamas tarpląstelinio skysčio matrikso susidarymas ir jo ardymo fermentų – metaloproteinazių – veiklos reguliavimas. Tarpląstelinio matrikso daug giliausiuose odos sluoksniuose, kuriuose ir prasideda naujų ląstelių gamyba. Taigi, išsiaiškinus šiuos molekulinius veikimo mechanizmus, galima pagrįsti, kad sraigių gleivės gali padėti atkurti regeneracijos savybes, kurios mažėja su amžiumi.
Taip pat molekuliniais metodais įrodyta, kad sraigių gleivės skatina keratinocitų dauginimąsi, išlikimą ir migraciją, padidina sukibimo molekulių kiekį. Keratinocitai yra išsidėstę paviršiniuose odos sluoksniuose ir apsaugo mūsų odą nuo išorinių veiksnių, tad šių ląstelių išsaugojimas yra labai svarbus.

Taigi, natūrali kosmetika su sraigių gleivių ekstraktu valo, maitina, apsaugo, gydo bei atstato pažeistus odos audinius, o tuo pačiu, regeneracijos metu, oda yra atjauninama.

[A t s i u n t ė: Svetlana]



G a i r ė s » Oda • Sraigės • Veido priežiūra •
 

Sraigė Sraigių gleivės kosmetikoje, nauja ar senai žinoma priemonė?

Idėja apsidėti veidą sraigėmis ir išsitepti gleivėmis, turbūt ne pati patraukliausia, tačiau šilkinio kremo su alaviju (arba kitaip tariant su alijošiumi) bei sraigių išskiriamomis gleivėmis tepimas, gali būti kvepiantis ir malonus procesas, kuris iš tiesų pad..

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Sraigės


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!





© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25