Esat.lt facebook'e



Kaip teisingai pešioti antakius?

Antakių korekcija

Antakiai yra labai svarbi veido detalė, galinti pagražinti, pagyvinti net patį blankiausią veidą. Teisingai suformuoti ir nudažyti antakiai gali vizualiai padidinti akis, pakoreguoti veidą, paslėpti jo trūkumus. Todėl nuo seniausių laikų antakiams buvo skiriamas ypatingas dėmesys.

Senovės Egipto gyventojai antakius ryškino suodžiais. Viduramžiais, priešingai, antakius skusdavo, taip siekdami suteikti veidui jautrumo, dvasingumo. Aštuoniasdešimtaisiais moterys kraustėsi iš proto dėl it siūlas plonų, tarsi iš nuostabos pakeltų antakių, kurie, deja, tiko anaiptol ne visoms.

Mūsų dienų mada vertina natūralumą, ir į tokius kraštutinumus nelinkusi. Jei atidžiai įsižiūrėtume į kino ir pop žvaigždžių antakius, tai iš karto taptų aišku: dauguma jų pirmenybę teikia taip vadinamai laužtai antakių formai, turinčiai gilų išlenkimo kampą. O štai top modeliai mieliau renkasi labiau natūralias formas - tiesius arba išlenktus antakius, tikriausia todėl, kad reikalui esant būtų galima vieną įvaizdį keisti kitu.

Tvarkinga antakių forma išryškina akių grožį. Grožio specialistai teigia, jog dauguma moterų klysta manydamos, kad antakių spalva būtinai turi būti juoda - juos reikėtų derinti prie plaukų ir odos spalvos.

Prižiūrėti antakius nesudėtinga - reikia tik žinoti, kaip tai daryti, ir tinkamai pasirinkti būtinas priemones.


Prieš atlikdama antakių korekciją, atsižvelkite į jų natūralų išlinkimą ir per daug nesivaikykite madų, nes tai, kas madinga, nebūtinai tiks ir jums. Vidinis antakio kraštas turi sutapti su nosies šnervės kraštu.

Beto, antakiai turi prasidėti ir baigtis viename aukštyje. Antakių pradžią ir pabaigą galima nustatyti paprastu būdu: statmenai pridėti pieštuką nuo nosies šnervės per vidinį akies kampą (antakių pradžia), paskui – per išorinį (antakių pabaiga). Tad pirmiausia reikėtų išpešti plaukelius, kurie nutolę nuo pagrindinės antakių linijos, paskui – visus, esančius po antakiais.

Jei akys arti viena kitos, antakiai gali prasidėti kiek tolėliau, tuomet atstumas tarp akių atrodys didesnis. Taip pat svarbu, kad išorinis antakio kraštas sutaptų su akiduobės kraštu.
Jeigu antakiai bus per trumpi, veidas gali įgauti piktą išraišką. Be to, netinkamai išpešiojus antakius, nebus lengva sulaukti, kol be reikalo pašalinti plaukeliai ataugs.

Jeigu oda jautri, geriausia šią procedūrą atlikti vakare, kad per naktį atslūgtų patinimas ir praeitų paraudimas.


Kaip pasirinkti antakių formą?

Antakiai, kaip jau minėta, formuoja bendrą Jūsų veido išraišką. Todėl teisingai jų formai reikia skirti ypatingą dėmesį.


Visas antakių formas sąlyginai galima padalinti į šiuos tipus:

1. lenkti, "žuvėdros sparnas";
2. lenkti ratu;
3. tiesūs;
4. kampuoti, iškelti;
5. minkštai išlenkti.




Koreguojant antakius, būtina atsižvelgti į veido formą. Beje, ne visada įgimta antakių forma yra tinkamiausia.

• Ovaliam veidui netinka ratu išlenkti antakiai, kurie dar labiau paryškina veido apvalumus. Šio veido tipo moterims rekomenduojami kampuoti, iškelti antakiai, kurie vizualiai prailgina veidą, jis nebeatrodo apvalus. Taip pat galima rinktis "žuvėdros sparną".

• Pailgo veido merginos gali rinktis tiesius antakius. Horizontalios linijos veidą sutrumpina, daro vizualiai ovalesnį. O, tarkim, "žuvėdros sparnai" jų veidą dar labiau ištampo.

• Stačiakampiam veidui ypač tinka tarsi žuvėdros sparnas išlenkti antakiai, kurie padidina, pakelia voką, jaunina. Ši forma suteikia veidui paslaptingumo.

• Kvadratiniam veidui ypač tiks minkštai išlenkti antakiai. Jie atitrauks dėmesį nuo kampuotų skruostikaulių. O pavyzdžiui, apvalūs antakiai tik pabrėš veido kampuotumą.

• Rombo formos veidui reikėtų suformuoti antakius su užkirtimu, kurie susiaurina plačiąją veido dalį, perkelia veido centrą ir tuo pačiu atitraukia dėmesį nuo smilkinių.


Kokia spalva Jums tinka?

Besirinkdamos antakių spalvą, būtinai atkreipkite dėmesį į savo plaukų ir odos spalvą.

• šviesiaodėms blondinėms labiausiai tinka šviesiai rudos arba rudos spalvos antakiai.
• "medaus" arba auksinėms blondinėms idealiai tinka vidutinio tamsumo rudi atspalviai.
• brunetėms pirmenybę reiktų teikti tamsiai rudiems arba tamsiai pilkiems tonams.
• juodaplaukės taip pat gali rinkti šias spalvas, bet turi nebijoti ir juodų antakių.
• "varinukėms" veido harmoniją suteikia auksiniai kaštoninis antakių atspalvis.
• žiloms damoms, mėgstančioms natūralumą galima patarti rinktis vidutinio tamsumo rudus arba tamsiai pilkus dažus.


Prieš pešiojant:

• juos sudrėkinkite ir sušukuokite pagal jų augimo kryptį,
• antakius galima patepti gabalėliu ledo, kad mažiau skaudėtų.
• kad plaukeliai lengviau išsirautų, antakius geriausia pešioti tik nusiprausus po dušu arba "pagarinus" juos karštu frotiniu rankšluosčiu.
• po to minkštu antakių pieštuku pasižymėkite pageidaujamą formą,
• pešti reikia nuo apatinės antakio pusės augimo kryptimi, pincetą laikant 45 laipsnių kampu, nes taip lengviausiai suimti ir pašalinti nepageidaujamus plaukelius,
• po to taip pat reikia pašalinti plaukelius, esančius virš natūralios viršutinės antakių linijos, pešiojant atsargiai, kad iš viršaus nepažeistumėte natūralaus antakių lanko.

Antakiams pešioti geriausiai tinka:

• pincetas išlenktais galiukais, nes juo lengviausiai suimti bet kurį nepageidaujamą plaukelį,
• pincetas smailiais galiukais tinka ploniems ir trumpiems plaukeliams šalinti,
• o storesniems - platesniais galiukais.


Vienas svarbiausių reikalavimų pešiojant antakius - tinkamas apšvietimas. Idealu, jei tai pavyks daryti dienos šviesoje, atsisėdus priešais langą.

Pešiodama antakius naudokitės 2 veidrodžiais: dideliu ir kišeniniu. Kišeninį priartinusi prie antakio atidžiau apžiūrėsite nereikalingus plaukelius, o didžiajame geriau matysite visą vaizdą.

Kad pastebėti atsiskyrusius nereikalingus plaukelius, sušukuokite antakius pagal jų augimo kryptį.

Pešti reikia nuo apatinės antakio pusės augimo kryptimi, pincetą laikant 45 laipsnių kampu, nes taip lengviausiai suimti ir pašalinti nepageidaujamus plaukelius.

Neišpešiokite ilgų plaukelių, nes būtent jie suteikia antakiams apimties ir formos, tokį išrovus gali likti negraži ertmė.

Negalima pešioti plaukelių virš antakio. Jie nebeataugs tokie patys, o būtent viršutinė plaukelių juosta sudaro natūralų antakio linkį.

Išpešiojusi vieną antakį nesistenkite idealiai nukopijuoti jo formos pešiojant kitą. Kaip akys nėra identiškos, taip ir antakiai tėra panašūs, bet ne vienodi. Tad suteikite jiems panašią formą, bet atsižvelkite ir į kiekvieno antakio ypatumą.

Iš pradžių dviem pirštais suimkite ir kiek kilstelėkite odą, tada – peškite. Taip jai padaroma mažiausiai žalos ir ne taip skauda.

Baigus šalinti nereikalingus plaukelius, galima pasidaryti raminamą arbatos kompresą - ant antakių uždėti po sudrėkintą arbatos maišelį.

Po antakių pešiojimo galima pasidaryti kompresą iš ramunėlių nuoviro.


Idealių antakių formos schema:

• A linija turi kirsti 3 taškus: nosies šnervės kraštą; išorinį akies kraštelį ir antakio išorinį galą . Jei antakio linija ilgesnė – reiks nupešti.
• B linija turi kirsti 2 taškus: nosies šnervės kraštą ir antakio pradžią.
• C linija pavaizduota, kad aukščiausias antakio kraštas turi sutapti su akies rainelės išoriniu krašteliu.

G a i r ė s » Antakiai | Plaukai | Veido priežiūra |
 

Šukuoti plaukus Kaip šukuoti plaukus?

Rekomenduojama kasdien galvą perbraukti šepečiu arba šukomis penkiasdešimt šimtą kartų. Jei plaukai sveiki - nei riebūs, nei sausi - jokio papildomo masažo jiems nereikės...

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Plaukai


  Taisyti-papildyti

Siūlom paskaityti!




Testas - koks aprangos stilius?Testas - koks aprangos stilius?

P l a č i a u »

Veido odos maitinimas. Maitinamosios kaukėsVeido odos maitinimas. Maitinamosios kaukės

P l a č i a u »

Lūpų priežiūraLūpų priežiūra

P l a č i a u »

Kaip išsirinkti avalynę?Kaip išsirinkti avalynę?

P l a č i a u »




© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-03-21