Esat.lt facebook'e



Kaip nuraminti žagsulį?

Liežuvis

Žagsėjimas - tai nevalingas, paprastai stereotipiškai pasikartojantis stiprus ir trumpas įkvėpimas, esant uždarai arba labai susiaurėjusiai balso angai, nulemtas netikėto spazmiško diafragmos susitraukimo. Žagsėjimui būdingas neurorefleksinis mechanizmas, nes nerviniai impulsai iš paveikto organo jaudina diafragminio nervo centrą.

Žagsėti pradedame tada, kai staigus oro pliūpsnis atkertamas nuo nosies ar burnos. Jį sukelia spazmas arba staigus, nevalingas diafragmos susitraukimas. Normaliai kvėpuojant, diafragma susitraukia ir suplokštėja, leisdama orui pakliūti į plaučius, jai atsipalaidavus – oras išvaromas iš plaučių. Esant diafragmos spazmui, oras staiga įkvepiamas, tačiau eidamas kvėpavimo takais į plaučius, jis sutinka kliūtį – balso plyšys staiga užsiveria, neleisdamas orui pakliūti į trachėją. Oras užstringa, o balso stygos staigiai užsiveria, sukeldamos būdingą „ih“ garsą.

   Liaudiški patarimai nuo žagsėjimo

Įdomu, jog žagsi net kūdikiai įsčiose. Jie tai ima daryti prieš du mėnesius iki atsirandant kvėpavimo judesiams.Vaisiaus žagsėjimo priežastis iki šiol nėra visiškai aiški. Viena teorija teigė, jog šie judesiai parengia kvėpavimo raumenis kvėpavimui po gimimo. Pagal kitą teoriją – žagsulys sutrukdo vaisiaus vandenims patekti į jo plaučius. Tačiau pastaruoju metu mokslininkai tiki, jog vaisiaus žagsėjimas – tai parengiamieji pratimai, mokantis žįsti, kadangi tiek žagsint, tiek žindant užsiveria balso plyšys. Ši teorija bus įrodyta tik tuo atveju, jei pasitvirtins, jog su žagsėjimu ir žindimu susijusios tos pačios nervų ląstelės. Vadinasi, mums, suaugusiesiems, žagsulys yra tik primityvaus reflekso liekana.



Kaip nuraminti žagsulį:

• Žagsulys dažniausiai praeina savaime po kelių minučių, tačiau jei jus erzina ir tai, galite išbandyti keletą pateiktų būdų žagsėjimui nuslopinti. Dauguma jų padidina anglies dioksido kiekį kraujyje.
• Nurykite šaukštelį sauso cukraus.
• Lėtai ir mažais gurkšneliais išgerkite stiklinę vandens.
• Užsikimškite ausis ir sulaikę kvėpavimą išgerkite stiklinę vandens.
• Tiesiog sulaikykite kvėpavimą arba iškvėpkite orą lėtai nenutrūkstama srove, tai atpalaiduoja diafragmą.
• Smarkiai iškiškite liežuvį.
• Pabandykite nusičiaudėti, jei reikia – pauostykite pipirų. Čiaudulys dažnai išgydo žagsulį.
• Pačiulpkite ledo, citrinos skiltelę ar riešutinio sviesto.
• Pabandykite uždėti ledo diafragmos srityje, po šonkauliais.
• Šis būdas labiau tinka vaikams – kutenkite mažylį ir liepkite jam nesijuokti. Tuo metu pasikeis kvėpavimas ir vaikas gali nustoti žagsėti.

Sakoma, jei žagsintį žmogų išgąsdinsime, jis nustos žagsėti. Bet kaip išsigąsti, jei žinai, kad kažkas ruošiasi tai padaryti?

Retais atvejais žagsulys gali tęstis kelias dienas, savaites ar net mėnesius. Tai dažniausiai nutinka dėl diafragmos ar jos nervų sudirginimo sergant kai kuriomis ligomis. Toks žagsulys sekina žmogų ir jį būtina gydyti. Mūsų laimei, tai nepasitaiko dažnai.


Gineso rekordų knygoje užregistruotas ilgiausiai žagsėjęs žmogus – Charles Osboune (1894-1991 m.). Tai truko 69 metus ir 5 mėnesius. Žmogus pradėjo žagsėti 1922 m. kas pusantros sekundės ir tai tęsėsi iki 1990 m. vasario. Šiek tiek daugiau nei po metų nustojus žagsėti 1991 m. gegužės 1 dieną jis mirė.

G a i r ė s » Organizmas |

   Liaudiški patarimai nuo žagsėjimo


 

Kai norisi.. Ką gali išduoti mūsų šlapimas?

Sakoma, jog iki vidurnakčio šlapimą nulemia maistas, o po vidurnakčio - ligos. Todėl, jei norite sužinoti savo galimas ligas - reikėtų imti šlapimą tik po vidurnakčio..

K a t e g o r i j a » Esate sveiki?
G a i r ė s » Organizmas


Pulsas Ką gali išduoti mūsų pulsas?

Jei per minutę suskaičiavote mažiau nei 45 tvinksnius, tai požymis jog širdies veikla yra sutrikusi, o širdies raumuo negauna pakankamai nei deguonies, nei maistinių medžiagų..

K a t e g o r i j a » Esate sveiki?
G a i r ė s » Organizmas


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad patarimai ir lieka tik patarimais, tad atsitikus bėdai visų pirma - NEPAMESKITE GALVOS!


Siūlom paskaityti!




Pirmosios pagalbos patarimaiPirmosios pagalbos patarimai

P l a č i a u »

Ką vertėtų žinotiKą vertėtų žinoti?

P l a č i a u »

Pagalbos informacijaPagalbos informacija

P l a č i a u »

Patarimai kaip išlikti gyvamPatarimai kaip išlikti gyvam

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-10-30