Esat.lt facebook'eKą gali išduoti mūsų pulsas?

Pulsas

Pulsas - mokslininkai tikina, jog atidžiau patyrinėję pulsą galime sužinoti įdomesnių dalykų nei emocijų protrūkiai, t.p. nemažai ir apie savo sveikatą.

Senovės kinų gydytojai teigia, kad kraujas, tekėdamas po organizmą, "renka" informaciją apie ten vykstančius procesus ir viską, ką "sužino", išreiškia pulso dūžių jėga, dažniu ir reguliarumu. Taigi, jei norite sužinoti, ar esate sveiki, pasirodo tereikia laikrodžio ir ritmo pojūčio.

Kur pulso ieškoti? - daugelis įsitikinę, jog teisingai pasimatuoti pulsą labai paprasta, tačiau gydytojai tvirtina, jog apie 20 proc. žmonių tai daro ne visai teisingai, 30 proc. - neteisingai, o dar 30 proc. net nežino, kur jo ieškoti. Tuo tarpu teisingai aptikti pulsuojančias vietas yra daugybė būdų - jis užčiuopiamas prispaudus delną prie širdies, pirštų galiukus pridėjus prie alkūnės linkio ar smilkinių, tačiau paprasčiausia ir patikimiausia jį matuoti virš spindulinės arterijos, tai yra rieše. Jei šioje vietoje pulsą sunku pajausti, jį galima atrasti ir ant miego arterijos, esančios kakle.

Kaip teisingai matuoti? - visų pirma pulsą matuoti reikia sėdint, nes gulint pulsas bus šiek tiek ramesnis, o stovint dažnesnis.
Specialistai pataria gerai išsimiegoti, prieš matuojantis pulsą nevalgyti ir negerti - jo ritmą gali sutrikdyti net gurkšnis stiprios arbatos ar išvakarėse išgerti vaistai. Taip pat, nematuokite ir jausdami alkį ar ką tik baigę sunkų fizinį ar įtemptą protinį darbą, grįžę iš masažo procedūrų, išsimaudę dušę ar vonioje. Būtina atsipalaiduoti, nusisegti laikrodį, apyrankes, grandinėles ir nusimauti žiedus. Moterims pulso nepatariama matuoti ir menstruacijų metu.

• dešine ranka apimti kairę taip, kad ji gulėtų delnu į viršų;
• smiliaus galiuką šiek tiek prispausti prie nykščio pagrindo, didįjį - greta smiliaus, bevardį - greta didžiojo;
• laikrodyje nustatyti vieną minutę ir suskaičiuoti dūžių skaičių per tą laiką (galbūt kurio nors piršto galiukas dūžius jaus stipriau nei kitų, todėl vertėtų įsiminti, kuriam konkrečiai teko stipriausi smūgiai);
• tą patį atlikti dešine ranka (būtina atkreipti dėmesį, kurioje rankoje - dešinėje ar kairėje - jaučiamas stipresnis pulsas).


  Sveiko žmogaus pulsas ramybės būsenoje 60-80 tvinksnių per minutę. Tvinksniai turi būti ritmingi ir vienodo stiprumo.

• Jei per minutę suskaičiavote mažiau nei 45 tvinksnius, tai požymis jog širdies veikla yra sutrikusi, o širdies raumuo negauna pakankamai nei deguonies, nei maistinių medžiagų, todėl dažnai jaučiatės silpni ir pervargę. Toks retas pulsas, yra perspėjimas, kad širdyje gali būti susidarę trombai. Jei nustatėte tokį retą pulsą, kuo skubiau kreipkitės pas kardiologą ir pasidarykite kardiogramą.

• 46-59 tvinksniai per minutę, tai požymis, jog gali būti sutrikusi skydliaukės veikla, todėl kreipkitės pas endokrinologą.

• 81-100 tvinksnių per minutę gali būti hipertenzijos požymis, todėl reguliariai matuokite kraujospūdį.

• Daugiau nei 100 tvinksnių per minutę gali pažymėti, kad skydliaukės veikla pernelyg suaktyvėjusi, todėl Jums būtina apsilankyti pas endokrinologą.

• Jei pulsas kuriam tai laikui pranyksta, o vėliau vėl atsiranda, tai požymis, jog širdies veikla yra sutrikusi, o širdies raumuo negauna pakankamai deguonies ir maistinių medžiagų. Beto, tai akivaizdus aritmijos požymis, todėl būtina kreiptis pas kardiologą.

• Jei stipresnis dešiniajame rieše - liga gali būti susitelkusi dešinėje kūno pusėje ir atvirkščiai.

• Jei pagrindinius pulso "smūgius" jaučia kairės rankos smilius, gali būti sutrikusi plaučių ar storosios žarnos veikla, jei dešinės - širdies ar plonosios žarnos funkcijos.

• Stipresnis pulsavimas po didžiuoju pirštu dešinėje gali pranešti apie skrandžio ar blužnies problemas, kairėje - kepenų ar tulžies pūslės.

• Ryškūs kairės rankos riešo smūgiai po bevardžiu pirštu rodo, kad galite turėti kairiojo inksto ir lyties organų problemų, dešinės - reikėtų atkreipti dėmesį į dešinįjį inkstą ir šlapimo pūslę.

• Jei vienas tvinksnis yra stiprus, o kitas - silpnesnis, ir jei tvinksnių stiprumas skirtingas kairėje ir dešinėje rankoje, tai gali būti širdies ydos požymis

• Jei tvinksniai yra silpni ir vos apčiuopiami, tai gali būti anemijos ar sumažėjusio kraujospūdžio požymiai.

[P a r u o š ė: Laima]

G a i r ė s » Organizmas | Pulsas |

 

Ką gali išduoti mūsų išmatos?

Ką gali išduoti mūsų išmatos?

Žmogaus išmatos būna įvairių spalvų - juodos, rudos, geltonos, net raudonos ar baltos bei įvairių formų, nuo cilindro iki blyno ar net apskritai, skystos. Normalios išmatos yra suformuotos, vidutinės konsistencijos, rudos spalvos, be priemaišų (gleivių, kraujo..

K a t e g o r i j a » Esate sveiki? »

G a i r ė s » Organizmas

 

  Taisyti-papildyti

Siūlom paskaityti!


 

Avalynės batraiščių varstymo būdaiAvalynės batraiščių varstymo būdai

Avalynė su batraiščiais, vieni ją mėgsta, kiti privengia. Tačiau jei jūs ją mėgstate, kelios idėjos kaip gražiai susivarstyti batraiščius....

P l a č i a u »


 

Kaljano poveikis sveikataiKaljano poveikis sveikatai

Kaljanas - tai, rūkymo prietaisas, kurį rūkant dūmai prieš patekdami į burną pereina per vandenį. Įvairiuose kraštuose vadinamas įvairiai: šiša, huka,..

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta: 2020-10-21