Vaistažolių mišiniai nuo kosulio
Esant kosuliui. Nulupti ropę ir sutarkuoti stambia trintuve. Sumaišyti su medumi arba cukrumi ir 5-6 val. palaikyti kambario temp., kad išsiskirtų sultys. Jas nupilti ir duoti vaikui po 1 valg. šaukštą 3-4 kartus per dieną, o mažesniems vaikams (bet ne kūdikiams)-po 1 arbat. šaukštelį. Prieš miegą galima duoti dvigubą dozę. Esant kosuliui. Nulupti juodąjį ridiką ir sutarkuoti stambia trintuve. Sumaišyti su medumi arba cukrumi ir 5-6 val. palaikyti kambario temp., kad išsiskirtų sultys. Jas nupilti ir duoti vaikui po 1 valg. šaukštą 3-4 kartus per dieną, o mažesniems vaikams ( bet ne kūdikiams)-po 1 arbat. šaukštelį. Prieš miegą galima duoti dvigubą dozę.
Esant kosuliui. Kas 2-3 val. duoti vaikui po 1 arbat. šaukštelį svogūnų sulčių su medumi. Šis receptas padės ir skaudant gerklei.
Esant kosuliui. Imti lygiomis dalimis alyvuogių aliejaus ir medaus. Sumaišyti. Naudoti po 1 arbat. šaukštelį 4 kartus per dieną (tinka ir sergant kokliušu).
Esant kosuliui. Išvirti stiprią krapų arbatą. Puode pakepinti cukrų iki rudumo ir ant jo užpilti paruoštą ir perkoštą arbatą ( 1 valg. šaukštas cukraus ir 1 stiklinė arbatos). Gerti po ½ stiklinės 2-3 kartus per dieną. Padeda sergant bronchitu.
Esant kosuliui. Įsisenėjusį vaiko kosulį rekomenduojama gydyti ramunėlių antpilu. 1 valg. šaukštą vaistinės ramunėlės žiedų užpilti 1 stikline verdančio vandens. Palaikyti 1 val. termose, perkošti ir duoti gerti kas valandą po 1 valg. šaukštą šilto antpilo.
Aukštą kraujo spaudimą galite gydyti ir taip: sutrinkite 40 g putino uogų ir užpilkite 200 g šilto medaus, gerai išmaišykite. Gerkite po 1 šaukštą 4 kartus per dieną po valgio. Šis mišinys tinka ir kosuliui gydyti.
Į 0,5 stiklinės obuolių acto įpilti 2 valgomus šaukštus glicerino ir 3 valgomus šaukštus medaus,gerai išmaišyti ir vartoti po 1 arbat. šaukštelį 3 kartus per dieną, prieš valgį (bei 1 arbat. šaukštelį prieš miegą). Prieš vartojimą suplakti.
Putino uogos su medumi - uogas sudėkite į stiklainiukus, užpilkite medumi (vienam kilogramui uogų reikia maždaug 500 gramų medaus), uždarykite ir laikykite vėsioje vietoje, kol medus tirpdamas ištrauks iš uogų sultis ir taip pasigamins sirupas (užtruks vi tai užtruks maždaug 7 10 d.). Vartokite po kelis arbatinius šaukštelius per dieną kaip vitaminų šaltinį, be to, ši priemonė pasižymi raminamuoju poveikiu. Taip pat gerina virškinimą, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, padės skaudančiai gerklei, esant sausam kosuliui. Naudoti tiek sirupą tiek ir uogas, tik kauliukų NE.
500 gr. susmulkintų svogūnų užpilama 1 litru vandens, įberiama 400 gr. cukraus, 3 val. pavirinama ant silpnos ugnies, atvėsinama, įdedama 50 gr. medaus, supilama į butelį ir sandariai užkemšama. Kosint vartoti po 4-6 valgomus šaukštus per dieną po valgio.
Puslapiai: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
G a i r ė s » Peršalimo ligos |
Kaip priešuždegiminė ir kraują stabdanti priemonė vartojamas kraujažolių antpilas: 1 valgomąjį šaukštą kraujažolių žolės užplikyti stikline verdančio vandens, laikyti ant silpnos ugnies....
1 valgomas šaukštas beržų lapų užpilama 1 stikline vardančio vandens, 30 min. palaikoma verdančio vandens vonelėje ir vartojama po 1 valgomą šaukštą 4 kartus per dieną, prieš valgį - ir kosulio kaip nebūta.. Sumaišyti 75 g liepžiedžių, 75 g paprastosios avietės lapų ir 75 g juoduogio šeivamedžio žiedų. Valgomąjį šaukštą šio mišinio užpilti stikline verdančio vandens. Gerti stiklinę šilto užpilo nakčiai su medumi... |
Galvos skausmui numalšinti - 1 valg. šaukštą susmulkintų valerijono šaknų užpilti 1 stikline šalto vandens. Po 6-8 val. antpilą nukošti. Gerti po valg. šaukštą 3 kartus per dieną... Arba kitaip sakant, liaudies medicina - plačiaja prasme tai gydymasis įvairiomis žolelėmis (vaistažolėmis) ar namuose naudojamomis medžiagomis....
Aktinidijų uogos vartojamos kaip vitamininė priemonė - profilaktiškai ir gydant avitaminozes, skrandžio ir žarnyno ligas, kokliušą, dantų ėduonį, sutrikus medžiagų apykaitai.... |
