Esat.lt facebook'eAr tikrai tiesi sėdėsena kenkia?

Kaip bebūtų keista, bet pasirodo, nuo nugaros skausmų dažniausiai kenčia sėdintys tiesiai. Norintys to išvengti turėtų rinktis kitokią poziciją, teigia tyrimą atlikę Kanados ir Škotijos mokslininkai.

Su specialiu magnetinio rezonanso tomografu universiteto von Alberta Edmontone mokslininkai tyrė, kiek stuburo slanksteliai skirtingose sėdėjimo pozicijose yra suspaudžiami. Tyrime dalyvavo 22 jaunų sveikų žmonių, rašo Vokietijos dienraštis „Welt“.

Specialus prietaisas leido žmonėms laisvai judėti. Rezultatai: kai viršutinė kūno dalis yra palinkusi 135 laipsnių kampu atgal kojų atžvilgiu, spaudimas stuburo slanksteliams yra mažiausias.

   Patarimai - kaip teisingai sėdėti prie kompiuterio?

„Rezultatas mums buvo netikėtas. Iki šiol manyta, jog sveikiausia yra visada propaguota tiesi laikysena. Tačiau tyrimas parodė, jog mažiausiai stuburo slanksteliai apkraunami, kai sėdima šiek tiek atsilenkus atgal“, - sako tyrimui vadovavęs Amiras Bashiras.

Tokia sėdėsena ypač naudinga apatinei stuburo daliai, kurios skausmais dažnai skundžiasi sėdimą darbą dirbantys žmonės.

Tačiau reikia, jog pėdos kur nors remtųsi. Tuomet kėdės atlošas perima dalį stuburui tenkančios apkrovos.G a i r ė s » Darbo vieta • Laikysena • Nugara •
 

Nugaros skausmas Kodėl skauda nugarą? :: Nugara ir sėdimas darbas

Dirbdami su kompiuteriu, klaviatūrą pasidėkite alkūnių aukštyje, pėdos turi stabiliai remtis į grindis. Kėdės atrama turėtų paremti juosmenį. Dilbiai turėtų būti maždaug stalo aukštyje....

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » nugara


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!

© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-04-25