Esat.lt facebook'e



Liaudiški patarimai kaip gydytis Paprastuoju ąžuolu

• Viduriuojant - 100 gr. ramunėlių sumaišyti su 75 gr. ąžuolo žievės. 2 valg, šaukštus mišinio suberti į termosą, užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. 8 val. palaukti, perkošti, padalinti į 4 dalis ir gerti 1 val. prieš valgį. Receptas suaugusiems.

• Stipriai kraujuojant vartojamas paprastojo raugerškio žievės arba šaknų nuoviras: 30 g raugerškio užplikyti stikline verdančio vandens, 5-7 min. laikyti ant silpnos ugnies, perkošti ir gerti po valgomąjį šaukštą kas valandą. Kraujavimą stabdo ąžuolo žievės nuoviro kompresai: 10 g žievės užplikyti stikline verdančio vandens, 20 min. laikyti ant silpnos ugnies ir perkošti.

• Slenkant plaukams - imti lygiomis dalimis ąžuolo žievės ir svogūno lukštų. Užpilti verdančiu vandeniu, 1 val. pavirinti. Perkošti. Karštu antpilu įtrinti galvos odą, galvą pridengti polietileniniu maišeliu ir palaukti 1-2 val. Po to plaukus išskalauti švariu vandeniu.

• Sergant odos ligomis bei norint paspartinti žaizdų gyjimą. - naudoti ąžuolo žievės nuovirą. Jį reikia naudoti kompresams bei pavilgams.

• Pleiskanos. Į ąžuolo žievės nuovirą įdėti 1 arbatinį šaukštelį medaus ir viską išmaišyti. 1 val. prieš prausiant galvą įtrinti šį mišinį į plaukų šaknis.

• Kraujuojant iš nosies - dėti ąžuolo žievės nuoviro pavilgus.

• Kraujuojant dantenoms, burna skalaujama šiltu ąžuolo žievės ir liepžiedžių nuoviru. Sumaišyti 2 dalis ąžuolo žievės miltelių ir 1 dalį liepžiedžių, 1 šaukštelį mišinio užplikyti stikline verdančio vandens., kaitinti 3 min., nuovirui atvėsus jį perkošti.

• Jei kamuoja išsiplėtusios venos. Pamirkyti kojas šiltoje gluosnio ir ąžuolo žievės vonelėje (apie 30 min.), o po to apvynioti elastiniu tvarsčiu.

• Imti po 2 valgomus šaukštus ugniažolės, kraujažolės ir ąžuolo žievės. Užplikyti 0,5 l verdančio vandens. Po 1 val. perkošti. Esant pūlingai alerginio dermatito formai, trintis 2-3 kartus per dieną. Po procedūros 1 val nenusiprausti. Gydytis iki pasveikstant.

• Geras vaistas nuospaudoms pašalinti — ąžuolo žievės nuoviras: kojų pėdas ar rankų plaštakas, jei ant jų atsirado nuospaudos, nakčiai apvyniokite audeklu, kuris išmirkytas ąžuolo žievės nuovire (1:5) ir šiltai apriškite.

Puslapiai: 1 | 2 |

G a i r ė s »

 

Liaudiški patarimai uždegimų mažinimui Liaudiški patarimai uždegimų mažinimui

Kaip priešuždegiminė ir kraują stabdanti priemonė vartojamas kraujažolių antpilas: 1 valgomąjį šaukštą kraujažolių žolės užplikyti stikline verdančio vandens, laikyti ant silpnos ugnies 15-20 min. Perkošti ir naudoti apiplovimams ir kompresams...

Liaudiški patarimai kaip gydytis aktinidijomis Liaudiški patarimai kaip gydytis aktinidijomis

Aktinidijų uogos vartojamos kaip vitamininė priemonė - profilaktiškai ir gydant avitaminozes, skrandžio ir žarnyno ligas, kokliušą, dantų ėduonį, sutrikus medžiagų apykaitai....

Liaudiški patarimai naikinant pleiskanas Liaudiški patarimai naikinant pleiskanas

Tulžies akmenligei gydyti - imti po 100 gr. ajerų šaknų bei mėtų lapų ir 75 gr. kukurūzų purkų. 2 valg. šaukštus mišinio suberti į termosą, užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens....

Liaudiški patarimai Liaudiški patarimai

Arba kitaip sakant, liaudies medicina - plačiaja prasme tai gydymasis įvairiomis žolelėmis (vaistažolėmis) ar namuose naudojamomis medžiagomis....

Paprastasis krapas liaudies medicinoje Paprastasis krapas liaudies medicinoje

Glaukoma. Sugrūsti 2 valgomuosius šaukštus krapų sėklų, įdėti į termosą ir užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Palaukti 40 min., perkošti. Gerti po 1/2 stiklinės 30 min....

Liaudiški patarimai virškinimui gerinti Liaudiški patarimai virškinimui gerinti

Eliksyras kuris pagrins virškinimą - 3 valg. šaukštus muskatinio šalavijo lapų sumaišyti su 2 šaukštais mėtos žolės ir 1 arbat. Viską užpilti 1 litru baltojo vyno, įdėti 50g. medaus.....

  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas bei naudojamus vaistus, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!



© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2023-09-11