Esat.lt facebook'e



Odontologas patarė kramtyti gumą! Kodėl?

Jūsų stomotolgas jums patarė kramtyti gumą! Kodėl?
Nustatyta, kad gumos kramtymas - labiausiai paplitęs įprotis pasaulyje. Apie 100 000 tonų gumos sukramtoma kasmet.

Didžiausias minusas šio įpročio, kai guma netyčia randama po stalais, kėdėm, kai prilimpa geriausiu atveju... prie pado...

Gumos kramtymo - ŽALA

• Jei gumoje yra cukraus - tai gali būti žalinga dantims (cukrus skatina bakterijų, sukeliančių kariesą, dauginimąsi). (Tokiu atveju, kad gautume naudą, patartina gumą kramtyti ~15-20 minučių, po kurių cukrus pasišalina ir lieka seilių suteikiama nauda.)

• Kramtomoji guma nebalina dantų, nes ji negali pašalinti dantų apnašų, kurios yra tvirtai prikibusios prie dantų emalio paviršiaus.

• Ji neapsaugo nuo ėduonies, o, jeigu ėduonis jau yra, tai atsitiktinai tarpdantyje įstrigęs kramtomosios gumos gabalėlis tik pagreitina irimo procesą.

• Virškinimui pagerinti kramtomąją gumą kramtyti reikia ribotą laiką, nes dažnai, užsimiršus ir ilgiau pakramčius gumą, galima pakenkti skrandžiui. Kramtant gumą nuolat išsiskiria skrandžio sultys, bet skrandis maisto negauna ir dirba tuščiai, todėl gali prasidėti skrandžio skausmai.


Gumos kramtymo - NAUDA

• Ėduonies profilaktikai kramtomoji guma tinka tuo, kad ją kramtant gausiai išsiskiria seilės, kurios yra kaip papildoma burnos „skalavimo“ priemonė (o kas gi valo dantis ar skalauja burną po valgio – retas juk).
Kaip veikia seilės? Seilėse yra klcio, fosfatų, fluoridų, kurie skatina danties mineralizaciją (taigi stiprėjimą), pašalina maisto likučius iš burnos, neutralizuoja rūgštis (pagrindinė karieso atsiradimo priežastis).

• Treniruoja žandikaulio sąnarį. Turint omenyje, kad didžioji mūsų maisto dalis – minkšta, kurios nereikia aktyviai kramtyti, o mes ir patys nelinkę ilgai to daryti, mūsų apatinio žandikaulio sąnarys yra nepakankamai treniruojamas. Kad burnos ertmė būtų „darbingo“ tonuso, odontologai pataria kramtyti kramtomąją gumą kiekvieną kartą po valgio: pradedant nuo 3–5 minučių aktyvaus kramtymo ir palengva didinant intervalą. Žinoma, šis patarimas tinka tik tuo atveju, jei burnoje nėra uždegimo židinių ir apatinio žandikaulio sąnario pažeidimų.

• Taip pat nustatyta, kad kramtomoji guma padeda virškinti maistą. Kramtant gumą, išsiskiria seilės, padidinančios virškinamosios sistemos aktyvumą. Tai leidžia greičiau ir lengviau suvirškinti viską, kas buvo suvalgyta. Kitos išeities nėra: maistas baigėsi, o seilių liko.

• Kai kam gumos kramtymas mažina stresą, atitraukia nuo slogių minčių.

   Specialistai rekomenduoja, jog kramtomąją gumą geriausia kramtyti po valgio, apie 5 minutes. Per dieną kramtomą gumą reikia kramtyti ne ilgiau nei 20 minučių.



G a i r ė s » Dantys • Žalingas poveikis •
 

Kaip valytis dantis? Kaip valytis dantis?

Dantys gali tapti jautrūs karštam ar šaltam maistui dėl jų susidėvėjimo, dantų kaklelio apsinuoginimo, aptirpusių ar iškritusių plombų ir t.t...

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Dantys


Dantų skausmas Dantų skausmo priežastys

Aštrus skausmas kramtymo metu tai simptomas, jog dantis yra pažeistas karieso, įskilęs arba danties plomba yra nusidėvėjusi ir neatlieka savo apsauginės funkcijos...

K a t e g o r i j a » Būkime sveikesni
G a i r ė s » Dantys


  Taisyti-papildyti

 Nepamirškite, kad BŪTINA atsižvelgti į savo ligas, tad NEPAMIRŠKITE pasitarti su savo gydytoju, prieš pasinaudojant svetainėje atrastais patarimais!


Reklama!





© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-03-29