Esat.lt facebook'e



Avalynės priežiūra

Avalynės priežiūra

Yra trys pagrindiniai batų priežiūros etapai:

• batų valymas;
• batų blizginimas;
• impregnavimas (apsauginės priemonės).

Beto reikėtų nepamiršti, kad odinių batų priežiūros priemonės skiriasi nuo zomšinių, roplių odos ar sportinių batelių priežiūros priemonių!


Batų valymas - pirmiausia prieš pradėdami valyti batus, išverkite batų raištelius. Juos išskalbti reikia atskirai. Arba pakeisti naujais, jei senieji jau susidėvėję.

Po to skudurėliu nuvalomas purvas nuo batų. Jei purvas sunkokai nusivalo, skudurėlį galima šiek tiek sudrėkinti. Sunkiai pasiekiamoms bato vietoms nuvalyti galima naudoti batų šepetėlį. Po valymo batus reikėtų palikti kelioms minutėms nudžiūti.

Tepamas batų tepalas ir odos minkštiklis - jų būna įvairiausių rūšių: žele pavidalo, putų, purškiami, skysti ir kreminiai. Kai kurie valikliai iškart būna su kempinėle, tačiau ji pakankamai greitai nusidėvi. Patogiausia turėti minkštą batų šepetėlį.

Batų tepalas minkština ir drėkina batų odą, taip apsaugodamas ją nuo perdžiūvimo ir skilinėjimo.

Žinoma, turite naudoti priemonę skirtą tai medžiagai, iš kurios yra pasiūti Jūsų batai. Patartina naudoti priemones pagamintas iš natūralių medžiagų, kurios įsigeria i batų odą, o ne sintetines, kurios tik padengia avalynės paviršių plėvele, bet jos nedrėkina. tačiau tai aišku priklauso nuo piniginės storio..

Pamažu trinant, visą bato paviršių padengite batų tepalu. Palaukite kelias minutes ir batų tepalo perteklių pašalinkite nuvalydami audeklo skiautele. Nesijaudinkite, batų oda įsigėrė tiek batų tepalo, kiek jai reikėjo.


Blizginimas - tam naudojama batų poliravimo priemonės arba kitaip sakant blizgikliai. Jų būna skystų, kreminių ar pastos pavidalo. Skystasis batų blizgiklis nudžiūsta itin greitai, tačiau jo mažesnė spalvų įvairovė ir jis nesilaiko taip ilgai kaip kiti. Blizginimo pasta laikosi ilgiausiai, tačiau su ja tepti atima šiek tiek daugiau laiko. Puiki išeitis - batų poliravimo kremas, jų būna įvairiausių spalvų. Nusipirkę spalvotą batų blizgiklį, būtinai jį patikrinkite tepdami ant bato mažai matomoje vietoje, kad įsitikintumėte ar spalva tikrai tinka.

Ar atkreipėte dėmesį, kad ant daugumos batų poliravimo priemonių pakuočių yra įspėjimai, kad į jų sudėtį įeina toksinės medžiagos? Nors dauguma mūsų naudojame šias priemones metų metus ir, veikiausiai, nepastebėjome jokio sveikatai kenksmingo poveikio, visgi reikėtų elgtis atsargiau.

Kol poliruosite batus, būtinai dėvėkite pirštines, nevartokite alkoholio (galimas apsinuodijimas) ir laikykite šią priemonę vaikams neprieinamoje vietoje. Likučių geriau nepasilikti kitam kartui, o išmesti šią priemonę kaip kenksmingą aplinkai. Poliruoti patariama gerai vėdinamoje patalpoje.

Nublizginti batus, galima ir pasinaudojant buitinėmis priemonėmis:

• Aliejus - užlašinkite aliejaus ant bato ir tolygiai paskirstykite audinio atraiža per visą bato paviršių. Blizgės lyg lakuoti.
• Bananas - įtrinkite batus vidine banano žievelės puse ir nublizginkite medvilnės skiautele.
• Zomšiniams batams taip pat yra skirtos kempinėlės, šepetukai ir spalvos gaivikliai. Tačiau, yra ir liaudiškų priemonių - reikėtų pasiimti sukietėjusios duonos gabaliuką ir juo patrinti bato paviršių (tik jokiu būdu ne plutele!), tada šiek tiek pagarinti virš vandens garų ir vėl patrinti duonos riekele. Taip kartoti tol, kol pasieksite norimą rezultatą.


Impregnavimas - tai apsauginės batų priemonės kurios, padeda apsaugoti avalynę nuo drėgmės ir druskų. Jas pasirenkant reikėtų atsižvelgti ko jums reikia. Pavyzdžiui, jei Jūs daug laiko praleidžiate kur daug purvo ir drėgmės, reikėtų rinktis priemonę, sukurtą bičių vaško pagrindu, kuri sudarys apsauginę, vandens nepraleidžiančią plėvelę ant bato. Žinoma, ši plėvelė gali pakeisti batų išvaizdą, tad, jei nepralaidumas vandeniui Jums nėra itin aktuali batų savybė, geriau rinktis purškiamą impregnantą. Ant batų jis nepastebimas.


Ir pabaigai keletas bendrų pastebėjimų, kad avalynė kuo ilgiau išliktų graži:

• Prieš apsiaudami ir nusiaudami gaminį visuomet atsiriškite ir atsisekite pritvirtinimus ir užsegimus.

• Dėvėkite tik tinkamo dydžio avalynę. Per dideli arba per maži gaminiai varžys judesius ir jūsų optimaliai neapsaugos. Gaminių dydis yra pažymėtas ant jų pado.

• Tuo metu, kai avalyne nesinaudojate, laikykite ją gerai vėdinamoje patalpoje pastovioje temperatūroje. Niekada nelaikykite avalynės po sunkiais daiktais ir saugokite nuo aštrių daiktų.

• Jeigu avalynė sudrėko, leiskite jai išdžiūti lėtai ir natūraliai, atokiau nuo tiesioginių šildymo šaltinių. Tik po to ją padėkite į saugyklą.

• Transportuodami avalynę naudokite tinkamą apsauginę tarą, pvz., dėžę.

• Avalynėje yra permanentiškai pritvirtintas pamušalas. Jo negalima išimti, ir nereikia naudoti jokio kito papildomo pamušalo.

• Nederėtų avalynės nešioti be kojinių.

• Prižiūrint avalynę, nevertėtų persistengti naudojant įvairius kosmetinius tepalus. Vakare dėmesingai nuvalykite avalynę drėgnu skudurėliu, o įbrėžimus, nudrėskimus “užgrimuokite”. Kosmetinio tepalo turėtumėte užtepti nedaug, kitaip gali pasilikti riebios dėmės.

• Panaikinti dėmes ir atlaisvinti odos poras nuo tepalo likučių, odinę (bet ne lakuotą) avalynę reikėtų kartą per savaitę gerai nuvalyti suvilgytu benzine ar terpentine skudurėliu (jei neturite kitų šiam reikalui skirtų priemonių ), tačiau nepersistengti. Po to patepti kosmetiniu tepalu ir gerai nupoliruoti. Sudrėkusią avalynę galima išdžiovinti į vidų pridėjus laikraščių ar kito plono popieriaus. Laikas nuo laiko reikėtų patikrinti popierių avalynėje ir jei jis sudrėkęs, pakeisti kitu. Dar yra specialūs elektriniai įdėklai avalynei, kurių pagalba galima kokybiškai išdžiovinti avalynę nepakenkiant natūraliai odai.

• Norint pašalinti iš avalynės nemalonų kvapą, reikėtų ją iš vidinės pusės įtrinti vandenilio peroksidu, arba kitomis kosmetinėmis priemonėmis, skirtomis pašalinti nepageidaujamą kvapą, kurių šiandien didelė pasiūla ir galima įsigyti bet kurioje avalyne prekiaujančioje parduotuvėje.

• Baltos spalvos odinę avalynę geriausia plauti porolono kempinėle arba šepetėliu su minkštais šeriais, prieš tai sudrėkinus silpname vandens ir skalbimo miltelių mišinyje. Po to nuplauti avalynės paviršių šiltu vandeniu, nuvalyti sausai ir ištepti bespalviu tepalu.

• Jeigu avalynė perdžiūvusi, suminkštinti galima: įtrynus glicerinu, vazelinu arba augaliniu aliejumi. Atlikus šią procedūrą avalynę gerai nupoliruoti.

• Permirkusių batų jokiu būdu nedžiovinkite prie radiatorių! Pernelyg greitai išgaravusi drėgmė kenkia batų odai - ji gali sutrūkinėti. Batus geriausia palikti džiūti kambario temperatūroje 24val. Jei neturite kitos batų poros, geriau į batų vidų prikimškite senų laikraščių - jie sugers drėgmę.

• Atplyšusį nuo avalynės odos sluoksnį galima lengvai “priauginti”. Pirma reikėtų patepti pažeistą vietą ir atplyšusio gabalėlio vidinę pusę plonu sluoksniu odos klijais, vėliau sujungus dalis stipriai prispausti pirštu ir palaikyti kelias minutes.

• Nedėvėkite lakuotos avalynės prie aukštesnės nei 25 C temperatūros, kitaip lakinė plėvelė išsitemps, praras tvirtumą, pradinę išvaizdą, vėliau sutrūkinės.

• Lakinę avalynę būtina periodiškai sutepti glicerinu, vazelinu ar kitais tam skirtais kosmetiniais tepalais, atsargiai užtepant juos vatos tamponu. Po 15 – 20 minučių tepalo perteklių nuvalyti ir išblizginti paviršių aksominiu skudurėliu.

• Padėvėti lakiniai bateliai vėl sublizgės kaip nauji, jei juos patepsite kiaušinio baltymu.

• Stipriai išteptos zomšinės avalynės paviršių galima nuvalyti vandens ir muilo tirpalu su įlašintais keliais lašeliais amoniako.

• Lietingu oru nepatartina avėti zomšinę avalynę, kitaip ant jos atsiras balzganos dėmės, kurių bus sunku atsikratyti. Avalynę iš zomšos valyti reikia atsargiai. Nupurtykite dulkes, mažu šepetėliu nuvalykite nešvarumus, po to trumpai palaikykite virš vandens garų. Zomšos paviršius taps kaip naujas.

• Avalynei reikia sezoninio poilsio. Prieš pakeisdami sezoninius batus, tinkamai pasirūpinkite - švariai išvalykite, į vidų įdėkite bato formą (būna pirkti) arba vėl galite naudoti laikraščius - taip batai nepraras savo formos ir nesideformuos kol jų nedėvėsite.

• Kai įsigysite naują batų porą, nepatingėkite juos pirmiausiai impregnuoti ir tik tada avėti. Taip ateityje sutaupysite laiko, skiriamo batų grąžinimui.

• Geresniam avalynės išsaugojimui neblogai būtų nusipirkti specialius įdėklus (galima pridėti į avalynę popieriaus). Sugrįžę namo, įdėkite kaladėles į avalynę ir jos ilgam išsaugos jos formą. Tokių kaladėlių dydis reguliuojamas sraigto pasukimu.

• Ir galiausiai...visgi nevertėtų skalbti avalynės, ypač skalbimo mašinoje. Nors kiek teko girdėti daugelis taip daro, sportbačius tiesiog, sumeta į skalbimo mašiną..

G a i r ė s » Avalynė |
 

Odinė avalynė Avalynės priežiūros priemonės

Avalynės priežiūros priemonių įsigyti galima visur: prekybos centruose, mažesnėse parduotuvėse ir, žinoma įvairesnio asortimento vertėtų ieškoti batų salonuose....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Avalynė


  Taisyti-papildyti

   Prieš pasinaudojant čia rastais patarimais, ypač valant įvairias drabužių, gaminių dėmes NEPAMIRŠKIT pirmiausia aprašytą būdą (paminėtą konkrečią priemonę) išbandyti nematoje drabužio ar gaminio vietoje ar ant analogiškos medžiagos skiautelės. Be to, visada atidžiai išstudijuokite gaminio priežiūros instrukciją ir ja vadovaukitės.

Siūlom paskaityti!




Kostiumo laikymas ir priežiūraKostiumo laikymas ir priežiūra

P l a č i a u »

Aksominių drabužių priežiūraAksominių drabužių priežiūra

P l a č i a u »




© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-08-30