Ką gali išduoti mūsų nagų būklė?
Nagai ir ligos - turbūt dažnas į nagus žiūri tik estetine prasme. Vieni džiaugiasi turėdami sveikus bei gražius nagus, o kitiems jie kelia nepasitenkinimą. Kartais jie lūžinėja, įskyla, sluoksniuojasi, gelsta ir tt. Taip atsitinka, žinoma, ne be priežasties. Tokie pokyčiai naguose gali perspėti ir apie rimtesnius organizmo sutrikimus. Taigi, apžiūrėkite savo nagus:
Jeigu jūsų nagai pradėjo skilinėti, tai reiškia, jog jūsų organizmui trūksta kalcio ar geležies.
Jeigu jūsų nagai intensyviai lūžinėja, reiškia jūsų organizmui trūksta vitamino A arba B grupės vitaminų. Šis požymis taip pat gali reikšti, jog susilpnėjo jūsų skydliaukės funkcija.
Apskritai silpni lūžinėjantys išduoda bendrą organizmo išsekimą. Tačiau silpni nagai gali būti ir paveldėti, tačiau dažniausiai taip atsitinka dėl aplinkos poveikio. Nagus labai susilpnina dažnas rankų mirkymas, dažnas nagų lakavimas, ilgalaikis plovimo ir valymo priemonių, muilo naudojimas. Beto, manoma, kad ploni ir minkšti nagai gali rodyti ir ginekologines problemas, t.p. organizmo išsekimą - tai lėtinio nuovargio, apatijos ženklas.
Baltos dėmelės dažniausiai yra tik kosmetinė problema, o ne ligos požymis. Manoma, kad jos susidaro orui patenkant tarp nago plokštelių. Taip gali atsitikit po traumų, manikiūro, ypač jei naudojami geležiniai įrankiai nago odelei atstumti.
Rudos nago juostos gali atsirasti dėl pigmentinių panaginių apgamų. Difuziškai rudas nagas būna sergant Adisono liga bei išsivysčius difuzinei melanozei piktybinės melanomos atvejais.
Sergant inkstų ligomis dažnai nebūna pusmėnulių. Vietoj jų matoma balta juostelė, o už jos yra ruda zona, kuri apima pusę nago plokštelės. Įdomu tai, kad pusmėnulis dingsta 30% visų dialize gydomų ligonių.
Melsvi nagai, ypač pusmėnulio srityje, atsiranda apsinuodijus vaistais ir sidabro junginiais. Taip pat jei organizme trūksta deguonies dėl plaučių ar širdies ligų.
Gelsvai rudos dėmės po nagu būna sergant psoriaze.
Jeigu jūsų rankų nagai pradėjo gelsti, tai gali būti lėtinio arba pūlingo bronchito požymis arba gali būti, jog atsirado tam tikrų patologinių limfagyslių pakitimų.
Jeigu jūsų nagai patamsėjo, kreipkitės į gydytoją. Jis ištirs, ar šis pakitimas nėra piktybinis. Nago parudavimas gali reikšti melanomą nago augimo zonoje arba apgamą.
Jeigu nagai yra labai jautrūs ir spaudžiant juos jaučiate skausmą, kreipkitės į gydytoją, nes tai gali reikšti nervų sutrikimą.
Jeigu ties nago šaknimis nematyti pusmėnulių, tai gali reikšti, jog sergate skrandžio ar žarnyno liga.
Melsvo atspalvio be mėnuliukų nagai signalizuoja apie sutrikusią kraujotaką.
Jeigu ant nago randate gilių vagelių arba jūsų nagai deformuojasi, jūs esate labiau linkęs susirgti egzema arba žvyneline negu tie, kurių nagai nesideformuoja ir jų naguose nėra vagelių.
Kai žmogaus nagas yra aiškiai padalintas į dvi dalis (viršutinė nago dalis yra balta, o apatinė rožinės spalvos), reiškia, jog yra rizika kada nors susirgti inkstų liga.
Jeigu jūsų rankų nagai labai platūs, dideli ir apvalūs, o pirštų galiukai po jais yra padidėję, tai gali būti prasidedančios lėtinės plaučių arba širdies ir kraujagyslių sistemos ligos požymis.
Būgnininko lazdelės formos pirštai (sustorėję pirštų galai ir laikrodžio stiklelio formos nagai) rodo deguonies trūkumą. Taip būna sergant lėtinėmis plaučių ligomis (LOPL, tuberkulioze, bronchektazine liga, plaučių navikais ir kt.) širdies ligomis, hipertireoze. Tačiau tokie pirštai susiformuoja tik sergant ilgą laiką .
Įdubę šaukštelio formos nagai dažniausiai yra mažakraujystės požymis, atsirandantis dėl geležies stokos. Tačiau gali būti sergant ir kitomis ligomis: sklerodermija, tireotoksikoze ir esant antinksčių patologija.
Skersinės vagelės per visą nago plotį atsiranda dėl ūmaus toksinio pažeidimo. Jos atsiranda praėjus 56 savaitėms po ligos. Tokį pažeidimą gali sukelti infekcinės ligos (skarlatina, gripas, rožė ir kt.); apsinuodijimas toksinėmis medžiagomis (arsenu, taliu, citostatikais), sutrikusi skrandžio ir žarnyno funkcija, hepatitas, trūkstant vitaminų, ypač B grupės, sergant kai kuriomis odos ligomis. Kartais tokie pakitimai gali atsirasti dėl stiprių psichinių išgyvenimų.
Smulkios duobutės ant nagų gali būti mažakraujystės požymis. Duobutės naguose atsiranda ir sergant psoriaze.
Nagų laisvojo krašto suskilimas. Nagas suskyla, kai daug grojama muzikiniais instrumentais, kai instrumentas liečiamas pirštų pagalvėlėmis, ar neracionaliai naudojamos sintetinės plovimo ir valymo priemonės, muilai ar trūkstant geležies ir kalcio.
Nagų sluoksniavimasis ir netvirta nago plokštelė leidžia įtarti vitaminų ir mikroelementų trūkumą organizme (ypač geležies ir kalcio).
Banguotas nagų paviršius (horizontalūs iškilumai ir įdubimai) magnio trūkumo požymis. Jei, be to, nagai dar patiria papildomą neigiamą poveikį, pvz., buities chemijos, lako ir jo valiklio, kosmetinis trūkumas tampa gana rimta problema, ir nagus kurį laiką teks gydyti vartojant įvairius vitaminus, taikant specialias procedūras
Jei nykščio nagas yra išsipūtęs, - tai perspėjimas - jog galite sirgti plaučių tuberkulioze.
Jei nagai sustorėję ir vamzdžio formos - galite sirgti onkologinėmis ligomis.
[P a r u o š ė: Laima]
G a i r ė s » Nagai |
Psichologai jau seniai įrodė, kad nagų ir rankų grožis turi daug įtakos žmogaus nuotaikai. Todėl gražiai lakuoti, spalvoti nagai gali išvaduoti nuo daugelio kompleksų....
K a t e g o r i j a » Stilius, mada »
G a i r ė s » Nagai