Esat.lt facebook'eTobula švara: 5 dieninių užuolaidų balinimo būdai

Dieninės užuolaidos

Užuolaidų skalbimas kartais pareikalauja tikrai nemažų pastangų. Kai siekiama išlaikyti tobulą dieninių užuolaidų baltumą, tenka pasitelkti įvairias gudrybes, kurios ne tik užtikrina estetiką, bet taip pat nekenkia gležnam užuolaidų audiniui. Mūsų močiutės žinojo daugybę užuolaidų balinimo būdų, tačiau dalis jų laikui bėgant užsimiršo. Tikrai be reikalo: dieninių užuolaidų balinimas natūraliomis priemonėmis leidžia pasiekti tikrai puikių rezultatų. Taigi, kokios gudrybės yra pačios patikimiausios?

Druska

Ši nebrangi, kone kiekvienoje virtuvėje randama priemonė gali daryti tikrus stebuklus. Pirmiausia vandenį sumaišykite su skalbimo milteliais ir įmerkite užuolaidas. Pamirkykite keletą valandų ir nuskalaukite. Karštame vandenyje ištirpinkite porą saujų valgomosios druskos ir užmerkite užuolaidas (geriausia pamirkyti per naktį). Išskalbkite užuolaidas skalbimo mašinoje – jos bus kaip naujos.

Vandenilio peroksidas ir amoniakas

Vandenilio peroksido ir amoniako derinys puikiai tinka net ir tada, jei užuolaidos yra labai nešvarios. Į vonelę įpilkite 5 litrus karšto vandens ir maždaug du valgomuosius šaukštus vandenilio peroksido. Įlašinkite šiek tiek amoniako. Užsimaukite apsaugines pirštines ir į paruoštą tirpalą užmerkite užuolaidas. Vonelės viršų uždenkite maistine plėvele: tai ne tik padės išvengti nemalonaus amoniako kvapo, bet taip pat sustiprins balinamąjį poveikį. Mirkykite maždaug dvi valandas: praėjus šiam laikui, tikrai pastebėsite, kad dieninės užuolaidos tapo bent dviem tonais šviesesnės. Galiausiai įdėkite užuolaidas į skalbimo mašiną, įberkite skalbimo miltelių ir nustatykite švelnaus skalbimo programą. Nepamirškite, kad amoniako kvapas yra gana stiprus, todėl galite pasirinkti papildomą skalavimo režimą.

Dieninių užuolaidų balinimas

Sodos tirpalas

Maistinė soda yra universali priemonė, kuri dažnai naudojama ir namų valymui bei skalbimui. Šis produktas puikiai tinka ir dieninių užuolaidų balinimui: į 10 l šilto vandens įberkite maždaug tris šaukštus valgomosios sodos ir išmaišykite. Įmerkite dienines užuolaidas. Pamirkykite šiame tirpale per naktį, o tada išskalbkite užuolaidas įprastu būdu. Naudinga žinoti, kad soda minkština audinius, todėl ją galima naudoti ne tik užuolaidų, bet taip pat ir patalynės užvalkalų ar virtuvinių rankšluosčių balinimui.

Kepimo milteliai

Tai – gana neįprastas, bet tikrai veiksmingas dieninių užuolaidų balinimo būdas. Jei neturite laiko mirkyti užuolaidas, tiesiog sumaišykite skalbimo miltelius su pakeliu kepimo miltelių ir išskalbkite užuolaidas skalbimo mašinoje. Jei užuolaidos yra labai nešvarios, jas rekomenduojama pamirkyti vandens ir kepimo miltelių tirpale. 1 l vandens naudokite pakuotę kepimo miltelių. Palaukite, kol kepimo milteliai ištirps, o tuomet šį paruoštą tirpalą pamerkite užuolaidas. Pamirkykite per naktį, o tada išskalbkite užuolaidas įprastu būdu.

Aspirino tabletės

Įdomu tai, kad aspirinas ne tik malšina skausmą, bet taip pat padeda veiksmingai balinti užuolaidas. Vandenyje ištirpinkite 5-6 aspirino tabletes ir į paruoštą tirpalą pamerkite dienines užuolaidas. Pamirkykite per naktį, o tada išskalbkite įprastu būdu. Tikrai pastebėsite, kad užuolaidos tapo gerokai šviesesnės.

Sėkmės!

G a i r ė s » Druska | Namų ruoša |
 

Lygintuvas | Laidynė Lygintuvo priežiūros ypatumai

Kad laidynė ilgai tarnautų, nelankstykite jos laido ir nevyniokite ant neataušusios laidynės. Stenkitės, kad lygintuvo padas būtų nuolatos švarus....

K a t e g o r i j a » GURU patarimai
G a i r ė s » Namų ruoša


  Taisyti-papildyti

   Prieš pasinaudojant čia rastais patarimais, ypač valant įvairias drabužių, gaminių dėmes NEPAMIRŠKIT pirmiausia aprašytą būdą (paminėtą konkrečią priemonę) išbandyti nematoje drabužio ar gaminio vietoje ar ant analogiškos medžiagos skiautelės. Be to, visada atidžiai išstudijuokite gaminio priežiūros instrukciją ir ja vadovaukitės.

Siūlom paskaityti!
Aksominių drabužių priežiūraAksominių drabužių priežiūra

P l a č i a u »

Pėdkelnių priežiūraPėdkelnių priežiūra

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-03-29