Esat.lt facebook'eKodėl aplink mus vieni idiotai?

Kiekvienas kartais turime pagrindo sušukti: "Idiotas!", o kai kurie iš mūsų tik tokius savo kelyje ir tesutinka. Ką iš tikro turime galvoje, kai kitam diagnozuojame tokią sunkią ligą?

Įstrigote rytiniame automobilių kamštyje. Staiga kažkoks erelis, drastiškai aplenkęs virtinę skubančiųjų, įžūliai užlenda jums po nosimi iš dešinės. "Idiote!" - instinktyviai surinkate.

"Įtampos minutę tai padaryti gyvybiškai būtina, - sako psichoterapeutas Charly Cungi. - Tokį vertinamąjį verdiktą lemia emocijos - refleksinė apsauga, kuriai rūpi kuo greičiau sumažinti vidinę įtampą."

"Idiotai" užgauna mūsų moralinius įsitikinimus. Jeigu mes draudžiame sau lenkti kitus, šiukšlinti kelyje, nerodyti posūkio ženklų, tai tie, kurie tai daro, kėsinasi į mūsų vidinę cenzūrą. "Idiotai" daro tai, ko mes daryti nenorime, nes mums tai sukelia moralines kančias.

"Vertindami kitą, mes pasakome daugiau apie save nei apie jį, - įsitikinusi psichoanalitikė Nelly Joli-Vet. - Šūksnis "Idiotas!" reiškia: jeigu būčiau jo vietoje - elgčiausi kitaip."

Tačiau vienas dalykas - iškoneveikti ką nors staiga kilus stresui, o kitas - vadinti (arba laikyti) idiotu kone kas antrą žmogų.

"Kai kuriems skrupulingiems, linkusiems į griežtą savikontrolę ir savicenzūrą žmonėms beveik kiekvienas naujas susitikimas (nesvarbu su kuo) tampa iššūkiu jų įsitikinimams. Būtent iš jų nuolat girdime, kad aplink - vieni kvailiai.

Šie žmonės vaikystėje labai gerai išmoko tėvų reikalavimus ir draudimus, - sako psichiatras Christian Zaczyk. - Jie tai įsiminė taip gerai, kad priimti kitą, kitokį nei jis pats ir jo nuostatos, jiems yra sunkiai įveikiamas uždavinys."

Žmogus, padaręs kvailystę, toli gražu ne visada yra beviltiškai kvailas.

Dažniausiai atvirkščiai. Todėl neskubėkime apibendrinti. "Verčiau savęs paklauskime: ar galiu apibūdinti jo poelgį tiksliau - nemandagumu, agresija, neprofesionalumu?" - pataria Charly Cungi.

Juk, gerai pagalvoję, prieisime prie išvados, kad įgiję savo aplinkoje dar vieną "kvailį", mes tik padidiname savo pačių stresą.

G a i r ė s » Charakteris |
 

  Taisyti-papildyti

 Gyvenimas sunkus? Nekovokite su savo problemomis vieni, drąsiai kreipkitės pagalbos ne tik pas geriausius draugus bet ir specialistus, jei tik to prisireikia!


Siūlom paskaityti!
Varis :: CuVaris :: Cu

P l a č i a u »

Ji ir JisJi ir Jis

P l a č i a u »

Makrobiotinė dietaMakrobiotinė dieta

P l a č i a u »


© 2oo8 Laima&LS | Apie svetainę | Versija mobiliems | Kontaktai | Atnaujinta:

2024-02-19